Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CREATIVE: Kamery internetowe wciąż potrzebne – dlaczego?

Kamery internetowe od kilku lat cieszą się nieustającą popularnością. Szerokopasmowy internet oraz rozwój oprogramowania służącego do komunikacji kreują popyt na te urządzenia.

Łatwa obsługa, ciekawe funkcje a także przystępne ceny sprawiają, że kamery internetowe znajdują coraz szersze zastosowanie. Wprawdzie większość dostępnych na rynku notebooków posiada wbudowaną kamerę, ale internauci wciąż sięgają po urządzenia zewnętrzne. Dlaczego?
- Kamery internetowe wiodących producentów, takich jak Creative, posiadają doskonałe parametry. Standardem jest rozdzielczość HD. Oprócz tego oferują unikalne funkcje, a także oprogramowanie zwiększające potencjał kamer. Klienci łatwo dostrzegają różnice i wybierają kamery zewnętrzne. Tym bardziej, że ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem – mówi Rafał Herman dyrektor sprzedaży produktów Creative na Polskę.
W aplikacjach Creative dołączonych do zakupionych kamer, użytkownik znajdzie m.in. rozwiązania pozwalające przesuwać i powiększać obraz, a nawet monitorować dom czy miejsce pracy za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera. Oprogramowanie wychodzi również na przeciw potrzebom miłośników serwisów społecznościowych, umożliwiając nagrywanie, a następnie udostępnianie filmów w serwisach Facebook oraz YouTube.
Wraz z rosnącą dostępnością szerokopasmowego Internetu, internauci prowadzą coraz więcej rozmów wideo. Kiedyś była to usługa zarezerwowana dla korporacji, dziś może z niej korzystać każdy. Wystarczy dostęp do Internetu, oprogramowanie i kamera. Najpopularniejszą aplikacją jest wciąż Skype. W ciągu ostatnich lat program ewoluował z prostego komunikatora do rozbudowanego narzędzia, które zapewnia połączenia w rozdzielczości full HD - 1920×1080 pikseli, przesyłanie prezentacji, a w rozszerzonej wersji udostępnianie pulpitów uczestnikom rozmowy konferencyjnej. Internauci nie są jednak skazani wyłącznie na Skype’a, na rynku dostępnych jest wiele alternatywnych rozwiązań, Nawet producenci systemów telepresence, tacy jak Polycom czy Cisco, oferują aplikacje do prowadzania wideokonferencji na komputerach PC czy mobilnych urządzeniach.
Nabywcami naszych kamer nie są wyłącznie użytkownicy domowi. Od pewnego czasu dostrzegamy rosnące zainteresowanie urządzeniami ze strony małych i średnich firm. Przedsiębiorcy przekonują się, że nie trzeba inwestować w drogie systemy wideokonferencyjne. Wybierają nieporównywalnie tańszą alternatywę w postaci dobrej klasy kamery HD. Poza wysokiej klasy obrazem urządzanie oferuje czysty dźwięk. Produkty Creative posiadają wbudowany mikrofon z układem redukcji szumów, eliminujący wszelkie zakłócenia – tłumaczy Rafał Herman.
Wszystko wskazuje na to, że małe kamery jeszcze długo będą stanowić nieodłączny element biur i mieszkań.
Popularność serwisów społecznościowych, a także szybko rosnąca ilość rozmów wideo to główne motory napędowe sprzedaży kamer na polskim rynku. Liczymy, że w najbliższych latach popyt na te urządzenia będzie się utrzymywał na podobnym poziomie – dodaje Rafał Herman

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube