ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CREATIVE: Uwolnij muzykę od kabli

Mobilna rewolucja zmienia świat rozrywki. W czterech kątach pojawia się coraz więcej urządzeń komunikujących się bezprzewodowo.

Bezprzewodowe terminale szybko znikają ze sklepowych półek. W tym roku mieszkańcy globu kupią miliard smartfonów i dwieście milionów tabletów. Mobilne urządzenia stają się szybsze i bardziej inteligentne, znajdując wiele nowych zastosowań. Młodzi ludzie często wykorzystują smartfony do celów rozrywkowych. Rozmaite badania pokazują, że niemal połowa osób poniżej 30 roku życia używa smartfona do słuchania muzyki, radia czy oglądania filmów za pomocą serwisów takich jak YouTube.com. Niestety dźwięki emitowane przez głośniki terminali to tortura dla osób zwracających uwagę na jakość brzmienia. Również moc przetworników w tych urządzeniach rzadko zaspokaja oczekiwania młodych słuchaczy. Właściciele komórek, znużeni bezbarwnym brzmieniem coraz częściej sięgają po słuchawki lub przenośne minikolumny. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią akcesoria muzyczne komunikujące się z zewnętrznym źródłem muzyki bez użycia kabli. Stało się to możliwie dzięki wszechobecnej modzie na mobilność i szybkiej adaptacji takich technologii jak Bluetoooth, AirPlay czy NFC. Najbardziej rozpowszechniony jest pierwszy z wymienionych standardów. Bluetooth funkcjonuje już od ponad dekady, zaś adaptery obsługujące tę technologię znajdują się niemal w każdym przenośnym terminalu. Z kolei fani gadżetów oznaczonych logo „nadgryzionego jabłuszka” mogą korzystać z rozwiązania AirPlay. Apple rekomenduje standard dla koneserów dźwięku, bowiem oferuje on jakość porównywalną z transmisją przewodową. Ale użytkownicy Bluetooth wcale nie są skazani na gorsze brzmienie. Innowacyjny kodek aptX, zastosowany np. w zestawie Creative T30 Wireless czy słuchawkach Creative Hitz WP380, pozwala zachować optymalne parametry dźwięku podczas bezprzewodowej transmisji, realizowanej za pośrednictwem Bluetooth. W najnowszych modelach przenośnych głośników występuje moduł NFC, oferują go m.in. zestawy Creative T30 Wireless, Creative AirWave czy słuchawki Creative Hitz WP380. To standard krótkiego zasięgu, umożliwiający wymianę danych na odległości nie większą niż 20 cm. Zastosowanie NFC pozwala na parowanie kompatybilnych urządzeń w technologii zbliżeniowej. Jak na razie moduł NFC mają jedynie najnowsze modele terminali, ale w niedalekiej przyszłości stanie się rozwiązaniem uniwersalnym. Dlatego już dziś warto zainwestować w akcesoria muzyczne zgodne z technologią NFC.
Nowe preferencje klientów oraz zmieniający się styl życia, zachęcają producentów elektroniki konsumenckiej do wprowadzania innowacji. Idą one w kierunku zapewnienia użytkownikowi maksymalnej swobody. Mobilna inwazja kreuje popyt na urządzenia wykorzystujące bezprzewodowe standardy. Kable, choć nie odejdą do lamusa, będą powoli znikać z biur i domowych salonów. Ale taka jest cena mobilnej rewolucji.

 

Komentarze zostały wyłączone