Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Najmłodsi użytkownicy inteligentnych zegarków w niebezpieczeństwie?

Najmłodsi użytkownicy inteligentnych zegarków w niebezpieczeństwie?

Rynek elektronicznych zegarków dla dzieci ma się prawie tak samo dobrze, jak tych przeznaczonych dla dorosłych. Jakie funkcje posiadają takie smartwatche? Co było powodem zakazu ich sprzedaży w Niemczech? Czy rodzice kupując ten technologiczny gadżet, narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo?

Smartwatche przeznaczone dla dzieci, to coraz częściej spotykany gadżet technologiczny widniejący na nadgarstkach najmłodszych. Kupowane są np. w ramach prezentu przez rodziców, chcących zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Z reguły, tego typu zegarki są znacznie prostsze i mają mniej funkcji niż te, które łączą się ze smartfonem. Mniejszy poziom zaawansowania wynika z tego, że często ma być to urządzenie dla dzieci poprzedzające telefon komórkowy, łatwiejsze w obsłudze, a przy tym spełniające swoje podstawowe zadania.

Nie więcej niż potrzeba
Wielu rodziców uważa smartwatche za świetny gadżet dla najmłodszych. Często zastępuje on smartfona, do którego posiadania dziecko nie jest np. jeszcze wystarczająco odpowiedzialne. Co umożliwia taki elektroniczny zegarek? Jest to przede wszystkim nowa forma utrzymania kontaktu z pociechą. Zarówno rodzic, jak i dziecko w razie potrzeby jest w stanie zadzwonić na smartwatcha. Co więcej, często to tylko dorosły ma możliwość określenia, z jakimi kontaktami dziecko może nawiązać kontakt. Oprócz tego gadżet posiada takie funkcje jak: czasomierz, krokomierz, często też kalkulator. Nie jest wyposażony w nic więcej, co dla najmłodszych jest zbędne lub może rozpraszać ich podczas pobytu w szkole. Niektóre modele posiadają również dodatkowe funkcje, o których jego rzeczywisty użytkownik — czyli dziecko, często nie ma pojęcia. 

Szpieg na nadgarstku
Mowa tutaj o możliwości zdalnego podsłuchiwania dziecka i tego, co dzieje się w jego otoczeniu np. w podczas lekcji. Rodzice przez swoje telefony są w stanie, bez wiedzy pociechy, usłyszeć co mówi, z kim przebywa, czy jest bezpieczna. Inna funkcja to monitorowanie przez GPS. Smartwatch wyposażony w lokalizator, informuje o aktualnym położeniu dziecka. Dla rodziców jest to znaczna pokusa — niestety jak się okazuje, dla dzieci nie aż tak bezpieczna.

Narażanie pociechy
Warto zastanowić się, czy przekazywanie za pomocą internetu tego, co dziecko mówi lub gdzie się znajduje, jest na pewno stuprocentowo odpowiedzialne. Czy rodzice zbyt pochłonięci możliwością dodatkowej kontroli pociechy, nie zapominają, że praktycznie każde urządzenie połączone z internetem może zostać zhakowane?
Smartwatche dla dzieci, powinny być zabezpieczane znacznie szczelniej niż inne tego typu urządzenia. Podsłuch i namierzanie GPS dziecka to prawdopodobnie jedne z najwrażliwszych danych, jakie rodzic może nieumyślnie przekazać przestępcy. W takim przypadku urządzenia zamiast chronić wystawia najmłodszych na niebezpieczeństwo.” — komentuje ekspert zabezpieczeń z G DATA, producenta oprogramowania antywirusowego.
Niestety, elektroniczne zegarki dla dzieci naprawdę mogą naprawdę narażać je na znaczne ryzyko. W Niemczech w 2017, aby uchronić najmłodszych przed cyberprzestępcami i pedofilami, przechwycającymi informację z zegarków, wprowadzono zakaz sprzedaży urządzeń. A od producentów wymaga się wprowadzenia takich zmian w systemach, aby zegarki nie stanowiły zagrożenia.

Tymczasem w Polsce, niemal nie mówi się o tym problemie. Dzieci znajdują smartwatche pod choinką lub na inne okazje. Ciężko tutaj jednak zarzucić rodzicom nieroztropność, w rzeczywistości przecież chcą oni pozostawać w stałym kontakcie z dzieckiem i kontrolować co robi, gdy nie jest pod ich opieką. Skutki uboczne elektronicznych zegarków to natomiast nieprzemyślane działania producentów, którzy zbyt mało uwagi poświęcili zabezpieczeniom smartwatchy. Zaobserwować tutaj można silne zderzenie, kiedy technologia, z reguły wspaniałomyślna, w rzeczywistości może być dla najmłodszych zagrożeniem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube