PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

EZVIZ: Czy “smart home” jest dla Ciebie? Sprawdź

Czy “smart home” jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowoczesnych technologii do twojego domu, jednak wciąż do końca nie jesteś do nich przekonany? Martwisz się o zbyt duże koszty? Sprawdź czy smart home jest dla Ciebie odpowiadając na kilka prostych pytań.

Czy korzystasz z nowych technologii (tablet, komputer, laptop, smartphone)?
Większość z wymienionych wyżej urządzeń możesz połączyć z nowymi rozwiązaniami smart home. Na ekranie telefonu lub komputera możesz obserwować obraz nagrywany przez twoją kamerę, a nawet nawiązać przez nią połączenie audiowizualne, takie rozwiązanie proponuje np. kamera C3A firmy EZVIZ. Sprzęt tego typu dają ci również możliwość sterowania oświetleniem w domu, zdalnego zamknięcia bramy wjazdowej lub garażowej za pomocą telefonu. Jeżeli korzystasz z tych urządzeń, powinieneś rozważyć wprowadzenie tych rozwiązań do swojego życia.

Czy zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa?
Każdy z nas chce, aby jego dom był bezpieczny. Obecnie instaluje się inteligentne alarmy, czujniki czy zamki w drzwiach. Czujesz, że chciałbyś aby Twoje mieszkanie było odpowiednio zabezpieczone? Kamery pozwolą na stały nadzór nad domem, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń wodoodpornych oraz niewrażliwych na zmiany temperatury, które umożliwią np. monitorowanie tarasu czy podjazdu. Zabezpieczeniem są także inteligentne domofony. Jeśli nie jesteś pewny z kim rozmawiasz przez zwykłe urządzenie tego typu, to domofon z kamerą pozwoli ci zobaczyć gościa, a często także porozmawiać z nim. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz jest po prostu praktyczne.

Czy chciałbyś, by korzystanie z nowych technologii, zbytnio nie obciążało twojego domowego budżetu?
Słysząc hasło “smart home” myślisz o tysiącach złotych wydanych na nowoczesne sprzęty? Jest to błąd, wystarczy sprawdzić faktyczne ceny takich rozwiązań. Są one tworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu człowiekowi, nie tylko bogatym pasjonatom technologii. Dlatego każdy może sobie na nie pozwolić, bez ponoszenia zbyt dużych kosztów - podstawową kamerę możesz nabyć już za około 300 zł.

Czy preferujesz praktyczne, ale zarazem designerskie i modne rozwiązania?
W dzisiejszych czasach patrzymy nie tylko na praktyczny aspekt sprzętów domowych, ale także na ich wygląd i dopasowanie do stylu mieszkania. Oczywiście producenci tych rozwiązań także dbają o design i dopasowują wygląd do naszych potrzeb. Niektóre urządzenia są praktycznie niewidoczne, zaś inne stanowią często ciekawy dodatek do wystroju. Dla przykładu kamery firmy EZVIZ są minimalistyczne i kolorystycznie będą pasować do każdego wystroju.

Czy chciałbyś wiedzieć co dzieje się z domem podczas Twojej nieobecności?
Większość dnia spędzasz poza domem, ale co jakiś czas chciałbyś sprawdzić czy nic się tam nie dzieje? Możesz połączyć swój telefon z kamerą w mieszkaniu, dzięki temu w każdym momencie dnia będziesz miał możliwość nadzorować wydarzenia w domu. Inteligentne rozwiązania tego typu potrafią również natychmiast wysłać powiadomienie na twój telefon w momencie wykrycia ruchu, dlatego nie musisz co chwilę zerkać na obraz przekazywany z twojego domu i doszukiwać się tam jakiegokolwiek ruchu.

Czy lubisz proste rozwiązania?
Martwisz się, że instalacja i obsługa takiego sprzętu będzie skomplikowana i będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty? Nic bardziej mylnego. Jest on przeznaczony dla każdego, dlatego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć urządzenie, połączyć je ze swoim telefonem lub komputerem przez sieć i możesz od razu zacząć z niego korzystać. Nie wymaga to żadnych skomplikowanych czynności dlatego nawet starsza osoba, która nie jest w pełni zaznajomiona z technologią, powinna sobie poradzić z tym zadaniem.

Zdecydowałeś się?
Jeżeli na większość z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, te rozwiązania są właśnie dla ciebie. Pomogą ci ułatwić codzienne życie oraz pozbyć się zmartwień związanych z niewystarczającą ochroną twojego domu. Potrzebujesz zdobyć więcej informacji na ten temat? Producenci na swoich stronach dokładnie opisują parametry swoich urządzeń oraz przedstawiają wszystkie możliwości ich wykorzystania. Zdobycie wiedzy na ten temat jest najważniejszych czynnikiem, który pomoże ci podjąć tą decyzję, który z nich wybrać.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube