PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OPTOMA: Interaktywne monitory 4K z 20-punktowym dotykiem

Monitor dotykowy Optoma

Firma Optoma wprowadza do swojej oferty trzy modele interaktywnych monitorów dotykowych o rozdzielczości 4K. Dzięki specjalnym funkcjom pozwalają one uatrakcyjnić i usprawnić przebieg spotkań biznesowych czy też zajęć edukacyjnych.

Serce sali konferencyjnej lub wykładowej
Interaktywne monitory dotykowe od Optomy zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu w salach konferencyjnych oraz wykładowych. Szereg wbudowanych aplikacji pozwala m.in. na łatwe przeprowadzanie ankiet lub quizów wśród uczestników przy użyciu smartfonów. Interakcję stymulują też wbudowane narzędzia, które pozwalają na edycję treści wyświetlanej na ekranie, z poziomu własnego komputera lub telefonu. Uczestnik ma np. możliwość zaznaczenia niejasnego zagadnienia albo narysowania dodatkowego elementu na ekranie, bez podchodzenia do niego.

Na zakończenie zajęć lub spotkania – korzystając z aplikacji ekranu – prowadzący może wygenerować i wyświetlić na monitorze kod QR. Po jego zeskanowaniu, wszystkie treści zapisywane na monitorze w trakcie spotkania zostaną pobrane na urządzenie mobilne. Pozwala to na większe skupienie się na omawianej treści, zamiast na sporządzaniu notatek.

Ekran charakteryzują szerokie kąty widzenia bez zniekształceń obrazu. Ponadto pokryto go warstwą antyodblaskową. Dzięki tym cechom obraz jest wyraźny dla każdego obecnego na sali, niezależnie od zajmowanego miejsca oraz warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Szerokie możliwości z opcją rozbudowy
Ekran może obsługiwać w danym momencie więcej niż jedna osoba. Umożliwia to opcja podziału wyświetlacza na dwie niezależne połówki z odrębnymi ustawieniami rysika. Przykładowo: jedna osoba może pisać na niebiesko, a druga malować równocześnie grubym pędzlem na czerwono. Urządzenie jest do tego przystosowane również pod kątem wyposażenia – w zestawie znajdują się trzy pasywne (nie wymagające zasilania) rysiki.

Po wyjęciu ze skrzyni transportowej ekran jest gotowy do montażu i użytku. Do zestawu jest dołączony uchwyt ścienny VESA. Pozwala on na łatwe zawieszenie dodatkowego komputera formatu mini-PC, który może rozszerzyć funkcjonalność ekranu. Oprócz niego do ekranu można też podłączać inne urządzenia zewnętrzne korzystające z interfejsu HDMI. Rozszerza to wachlarz możliwości, o np. przeglądanie rozbudowanych projektów 3D CAD. Funkcja dwudziestopunktowego dotyku jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, MacOS oraz Chrome OS.

Cena i dostępność
Interaktywne monitory dotykowe Optoma są już dostępne w Polsce. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego do pięciu lat. Monitory występują w trzech rozmiarach przekątnej ekranu – 65, 75 oraz 86 cali. Ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą:

• OP651RK+ 13 089 PLN
• OP751RK+ 17 280 PLN
• OP861RK+ 20 946 PLN

Interaktywne monitory dotykowe Optoma – kluczowe cechy:

• rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli)
• przekątna ekranu 65, 75 lub 86 cali
• obsługa do 20 punktów dotyku
• możliwość obsługi w rękawiczkach bądź rysikiem
• szerokie kąty widzenia i antyodblaskowe wykończenie ekranu
• odporna na zarysowania powłoka ekranu o twardości 7H
• obsługa dokumentów pakietu Microsoft Office
• bezprzewodowe przesyłanie obrazu z oraz na urządzenia iPhone / iPad oraz Android
• możliwość rozsyłania zawartości tablicy do uczestników spotkania
• obsługa usług chmurowych Google Drive oraz MS OneDrive
• niska emisja potencjalnie niekorzystnego dla zdrowia niebieskiego światła
• uchwyt ścienny VESA w zestawie, z miejscem na montaż komputera typu mini-PC
• 3 pasywne rysiki w zestawie

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube