PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

EZVIZ: Technologie zapewniające bezpieczeństwo

Technologie zapewniające bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowych technologii przeznaczonych do ochrony domu i zapewnienia bezpieczeństwa bliskim. Popularne są rozwiązania smart home oraz inne technologiczne gadżety pomagające w codziennym życiu. Jakie konkretnie rozwiązania można wykorzystać w tym celu?

Czujniki dymu
Największe niebezpieczeństwo w domu to niespodziewany pożar, który może zostać spowodowany przez różne czynniki. W celu zabezpieczenia dobytku przed utratą go w zgliszczach stosuje się nowoczesne czujniki dymu i czadu, które nie tylko wydają sygnał dźwiękowy podczas niebezpieczeństwa, ale także łączą się z aplikacją na naszym telefonie. Umożliwia to szybką reakcję na niebezpieczeństwo, kiedy przebywa się poza domem.

Kamery
Drugim dużym niebezpieczeństwem są włamania. Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem, jest w tym przypadku instalacja monitoringu. Jest to jedno z rozwiązań typu smart home. Technologia pozwala m.in. na połączenie kamery z telefonem oraz możliwość sprawdzenia, co się dzieje w domu, w każdym momencie dnia. Na rynku dostępne są także urządzenia z możliwością połączenia audiowizualnego. Rozwiązania tego typu proponuje nam np. firma EZVIZ oferując bateryjną kamerę C3A mogącą pracować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wysyła ona powiadomienie na telefon w momencie wykrycia niepożądanego ruchu w domu oraz pozwala na przekazanie bezpośredniego połączenia, można w ten sposób wystraszyć ewentualnego niechcianego gościa. Kamery z audiowizualnym połączeniem stosuje się także jako, ulepszoną wersję elektronicznej niani. Pozwala ona na kontakt z opiekunką w ciągu dnia, a w nocy można nadzorować dzieci, nie tylko poprzez słuchanie dźwięków, ale także stały przekaz obrazu dostępny na telefonie.

Nie zgub klucza!
Ile razy zdarza się zgubić klucze do domu? Wbrew pozorom jest to dość częste zjawisko. Czasami tylko zostawia się je w pracy lub u znajomych, a innym razem gubi się je na wakacjach. W tych sytuacjach pomogą drzwi wejściowe do domu otwierane dzięki inteligentnym systemom proponowanym m.in. przez G-U Polska. Drzwi mogą być otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych, pilota, klawiatury kodowej, czytnika RFID lub Bluetooth. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że nie wymaga ciągłego lokalizowania pęku kluczy.

Antywirus
Na niebezpieczeństwo narażony jest także sprzęt np. komputer. Aby zabezpieczyć go przed kradzieżą danych lub włamaniem do systemu, stosuje się programy antywirusowe. W dzisiejszych czasach ich zaawansowane funkcje są skonstruowane w taki sposób, aby natychmiast wykryć większość ataków na komputer i od razu je zatrzymać. Według danych zebranych przez G DATA, nowa próbka złośliwego oprogramowania powstaje co 7 minut. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie antywirusa, który będzie monitorował bezpieczeństwo urządzenia oraz w razie potrzeby je zwalczał.

Monitory oddechu u dzieci
Technologia proponuje również rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieciom. Aktualnie można nabyć urządzenia, które umieszczane pod materacem dzieci, pozwalają kontrolować ich oddech podczas snu. Wysyłają powiadomienie w momencie, kiedy dziecko zacznie zbyt płytko oddychać lub gdy nastąpi bezdech. Elektronika nie ma bezpośredniej styczności z dzieckiem, dlatego jest w pełni bezpieczna. Korzystając z takich rozwiązań, można spać spokojnie i nie martwić się o swoje dziecko.

Nowatorskie sprzęty domowe
Podstawowe funkcje pralki czy zmywarki nie są nikomu obce. Aktualnie większość takich urządzeń ma dodatkową funkcję, którą jest kontrola rodzicielska. Zapewnia ona pewność, że dziecko np. nie włączy przypadkiem pralki. Programy są łatwe w obsłudze oraz zapewniają bezpieczeństwo. Dla dorosłych nie jest to zbyt duże utrudnienie, ponieważ w razie potrzeby otwarcia np. pralki, wystarczy wprowadzić konkretną kombinację przycisków. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem w tym obszarze jest połączenie sprzętów z aplikacją mobilną w telefonie. Dzięki temu w przypadku np. awarii pralki lub pozostawienia włączonego piekarnika, urządzenie automatycznie wyśle nam powiadomienie. Pozwala to na szybką reakcję i możliwość wyeliminowania większych szkód, które mogą spowodować takie sytuacje.

Zawsze chroń swoich bliskich
W każdym obszarze życia, można wprowadzić nowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Warto się z nimi zapoznać, gdyż są tworzone specjalnie z myślą o użytkowniku docelowym, mając wspomagać go w codziennych sytuacjach. Dzięki ich stosowaniu można pozbyć się wielu, w mniejszym lub większym stopniu, niebezpiecznych czynników, które wprowadzają ciągłą niepewność i obawę.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube