Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Technologia + ochrona

Technologia + ochrona

Technologiczne prezenty dla dzieci, obecnie nie są już niczym nowym. Rodzice i bliscy sięgają po smartfony, tablety, smartwatche, laptopy, by spełnić oczekiwania najmłodszych. Dlatego tak ważne jest uświadomienie ich w kwestii zabezpieczenia sprzętu używanego przez dzieci. Odpowiedzialność nie może i nie kończy się na zakupieniu i wręczeniu prezentu. O bezpieczeństwie technologicznych podarunków poniżej.

Mnóstwo okazji
Momentów w życiu dziecka, kiedy dostaje prezent, jest znacznie więcej niż kiedyś. Dawniej były to głównie urodziny, komunia i niekiedy gwiazdka. Teraz gdy standardy życia w naszym kraju są znacznie wyższe, wzrastają zarobki (według Global Wealth Report 2017 Polska była krajem, w którym nastąpił największy wzrost wzbogacenia), co przekłada się na to, że dzieci dostają więcej prezentów. Z jakich okazji? Oprócz wymienionych wyżej uroczystości są to także: zajączek, mikołajki, rozpoczęcie/zakończenie szkoły, wypadający ząb, czy choćby miniony — Dzień Dziecka.

Drogie i nowoczesne
Choć era na kupowanie quada prawdopodobnie już minęła, nikt nie ma złudzeń, że prezenty dla dzieci nie należą do najtańszych. W świecie zdominowanym przez technologię, tego typu urządzenia stają się dla najmłodszych coraz atrakcyjniejsze. Dzieci dostają drogie, elektroniczne prezenty takie jak: smartfony, smartwatche, tablety, laptopy, konsole, aparaty, drony, samojeżdżące deskorolki i hulajnogi oraz wiele innych. Widać także trend na technologiczne gadżety edukacyjne — roboty do programowania, globusy, instrumenty.

Ale czy bezpieczne?
Wszystkie wymienione wyżej pomysły na upominki są dla dzieci niezwykle zachęcające, ale czy równie bezpieczne? Niestety, bez zapewnienia odpowiedniej ochrony elektroniczne podarunki w dziecięcych rękach mogą wyrządzić wiele szkód. Należy pamiętać, że najmłodsi pomimo doskonałej znajomości obsługi nowoczesnych urządzeń, mają znacznie mniejszą świadomość na temat zagrożeń z nimi związanych.
Temat mądrego korzystania z internetu i urządzeń elektronicznych promuje obecnie G DATA — producent oprogramowania antywirusowego, przeprowadzając po raz drugi ogólnopolską akcję Klikaj Bezpiecznie, skierowaną do szkół podstawowych. Miała ona na celu edukację dzieci oraz rodziców, na temat internetowych zagrożeń, zasad netykiety oraz odpowiedzialnego korzystania z technologii.

Rola rodziców
Zapewnienie ochrony dzieciom jest powinnością rodziców, również na polu bezpiecznego korzystania z technologicznych prezentów. Oprócz zakupienia elektronicznego gadżetu dorośli powinni odpowiednio go skonfigurować, tak aby rzeczywiście mógł być dla dziecka pożyteczny i nie powodować niepotrzebnych szkód. W czasach kiedy technologii nie da się uniknąć, warto przynajmniej zagwarantować, by korzystanie z niej było jak najbardziej bezpieczne. Z pomocą przychodzi wyżej wspomniany producent antywirusów — G DATA. Oferowane przez nich programy takie jak np. G DATA Internet Security w dwóch wersjach — desktopowej i mobilnej, skutecznie chronią i dziecko, i urządzenie.

Kiedy emocje po otrzymaniu prezentów z okazji Dnia Dziecka już opadły, rolą rodziców jest ich zabezpieczenie. Choć prawdopodobnie dzieci nie ucieszą się z oprogramowania antywirusowego, będzie ono rozsądnym dodatkiem do właściwego prezentu. W ten sposób można podarować swoim pociechom największy prezent, jakim jest ich bezpieczeństwo. Stąd też apel do rodziców: jeżeli wybieracie na prezent elektronikę, róbcie to z rozwagą i odpowiedzialnością za późniejsze korzystanie z niej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube