Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LINKSYS: Jakie rozwiązanie WiFi będzie lepsze dla Twojego biznesu?

Linksys w biurze i w domu

Technologie związane z Wi-Fi wciąż niezwykle się rozwijają i poprawiają na przestrzeni lat. Warto jednak zauważyć, że niekoniecznie wszystkie rozwiązania sprawdzą się na dużych powierzchniach biurowych, gdzie podłączonych do sieci będzie sporo urządzeń. Często w takich sytuacjach wykorzystywane są punkty dostępu (Access Point). Natomiast w niewielkich biurach najczęściej zobaczymy routery Wi-Fi oraz przedłużacze zasięgu (Range Extender).
Zastanawiasz się jakie idealne rozwiązanie będzie dla Ciebie? Porównamy te rozwiązania dla Ciebie.

Co to jest Access Point?

Access Point to tak zwany punkt dostępu czy wzmacniacz sieci. Jest to urządzenie, które tworzy bezprzewodową sieć lokalną lub WLAN. Najczęściej zobaczymy takie rozwiązanie w dużym budynku lub na powierzchni biurowej. Access Point łączy się z przewodowym routerem, switchem lub koncentratorem za pośrednictwem kabla Ethernet, dzięki czemu wysyła sygnał na konkretny obszar.
Przykład: Jeśli chcesz mieć dostęp do Wi-Fi na przykład na recepcji w firmie, a router nie znajduje się w zasięgu tego obszaru, to możesz zainstalować Access Point w pobliżu recepcji i za pomocą kabla Ethernet poprowadzić go przez sufit z powrotem do serwerowni.

Range Extender - czym się charakteryzuje?

Range Extender to inaczej przedłużacz zasięgu, co można wywnioskować już po samej nazwie urządzenia. Jego praca polega na przedłużeniu zasięgu istniejącej już sieci Wi-Fi. Istotną różnicą od Access Point jest to, że Range Extender łączy się bezprzewodowo z routerem. Ważne jest aby taki przedłużacz zasięgu umieścić w obszarze, gdzie sygnał Wi-Fi jest silny, a nie tam gdzie jest już martwy punkt.
Przykład: Jeśli twój router znajduje się w piwnicy 2 piętrowego budynku, to przedłużacz zasięgu należy umieścić na 1 piętrze, gdzie sygnał jest jeszcze silny. Wtedy takie położenie Range Extender’a wyeliminuje martwe strefy na 2 piętrze.

Co lepiej nada się do biura?

Range Extender to świetne rozwiązanie, ale dla domowych sieci. Tego typu urządzenia są mniej wydajne niż Access Point. Warto zaznaczyć że Range Extender wpływa na zwiększenie zasięgu routera Wi-Fi, ale nie na zwiększenie dostępnej przepustowości. Dodatkowo obsługuje w jednym czasie ograniczoną liczbę do około 20 urządzeń.
Jeśli myślisz o technologii Wi-Fi dla firmy, to lepiej postawić na Access Point. Punkty dostępu obsługują jednocześnie do 60 połączeń. Pracownicy, jak i goście łącząc się z komputerami, tabletami, smartfonami czy laptopami szybko tworzą sieć dużej ilości połączeń.
Takie punkty dostępu można zainstalować wszędzie tam gdzie będzie można je połączyć z kablem Ethernet. Nowsze modele są kompatybilne z PoE+. Dodatkowo w standardowych funkcjach znajdziemy Captive Portal oraz Access Control List (ACL). Dzięki nim można ograniczyć dostęp dla gości, a także łatwo zarządzać użytkownikami sieci Wi-Fi.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube