Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Nowa nawigacja samochodowa dla poszukiwaczy przygód

Garmin Overlander

Garmin zaprezentował dzisiaj nawigację Overlander dedykowaną entuzjastom jazdy terenowej i szeroko rozumianego off-roadu. Niezależnie od tego, czy odkrywasz podmiejskie leśne drogi, czy uczestniczysz w rajdzie przeprawowym daleko od cywilizacji, Overlander zapewni ci wskazówki krok po kroku.

Dzięki danym i mapom Garmin, można skorzystać z informacji o drogach i bezdrożach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki, a także użyć niezwykle dokładnej mapy Tracks4Africa zawierającej punkty użyteczności publicznej oraz sieć dróg na całym kontynencie afrykańskim. Podróżnicy mogą łatwo przełączać się na załadowane fabrycznie mapy topograficzne, by wyznaczyć trasę po bezdrożach. Nawigacja ma mocną konstrukcję oraz 7-calowy, kolorowy, dotykowy ekran. Można skorzystać także z dedykowanych globtroterom funkcji, takich jak iOverlander - zintegrowanej bazy danych punktów użyteczności publicznej, danych o miejscach do obozowania oraz kempingach zebranych przez ACSI, Campercontact i Trailer’s PARK. Dzięki niej znacznie łatwiej znaleźć miejsce na nocleg, polowanie czy wędkowanie, niezależnie od miejsca pobytu. Nawet bez zasięgu sieci komórkowej!

To, co odróżnia nawigację Garmin Overlander od innych, to możliwość ucieczki od codziennego, nowoczesnego życia i wyznaczenia unikalnej trasy przez oddalone od cywilizacji obszary, które inaczej trudno byłoby eksplorować.” – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży – „Overlander korzysta z systemu, który pozwala podróżnikom planować swoje podróże na komputerze lub w telefonie, a potem automatycznie synchronizować je z nawigacją samochodową. To wyjątkowe rozwiązanie, bez porównania do innych urządzeń na rynku. Dzięki temu można używać doskonałych fabrycznie załadowanych map, lub pobierać na urządzenie mapy dodatkowych obszarów, co oferuje niesamowite możliwości podczas jazdy terenowej.”

Podróżując, pozostań w kontakcie – nawet gdy jesteś za granicą, na bezdrożach lub odludziu. Wystarczy połączyć nawigację Overlander z komunikatorem satelitarnym1 Garmin inReach i możesz korzystać z wiadomości tekstowych czy wysyłać komunikaty SOS w razie nagłych, nieprzewidzianych sytuacji.
Dzięki możliwości wyznaczania personalizowanych tras, bazujących na wadze i rozmiarach pojazdu, Overlander ułatwia dotarcie do celu. Dodatkowo, nawigacja ma wskaźniki przechyłu bocznego i nachylenia stoku, które są niezwykle przydatne podczas pokonywania dróg górskich lub przejazdów po kamienistych szlakach. Ponadto, wbudowane czujniki, takie jak cyfrowy kompas i wysokościomierz barometryczny zawsze pomogą utrzymać odpowiedni kurs, co jest szczególnie istotne podczas długich rajdów przeprawowych trwających nawet wiele tygodni.

Aplikacja Garmin Explore pozwala dodatkowo wzbogacić swoje offroadowe przygody. Po ściągnięciu aplikacji na kompatybilnego smartfona, użytkownik może bezprzewodowo zsynchronizować trasy warte powtórzenia, trasy widokowe oraz punkty na trasie pomiędzy smartfonem, nawigacją i komputerem.

Overlander został zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania entuzjastów jazdy terenowej. Niezawodny i odporny nawet w trudnych warunkach, pomaga wyznaczyć trasę także w miejscach, gdzie drogi i szlaki są niemal niedostępne. Współpraca z systemami GPS, Galileo i Glonass pozwala na bardzo dokładne wyznaczenie pozycji, nawet w trudnym terenie. Urządzenie można zamocować na uchwycie magnetycznym z przyssawką lub na adapterze RAM. Nawigacja dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej 699,99 euro. 

Nawigacja Garmin Overlander to najnowsze urządzenia Garmin dedykowane rynkowi motoryzacyjnemu. Marka Garmin to wiodący światowy producent systemów nawigacyjnych dla samochodów, motocykli, a także ciężarówek. Przyjazne użytkownikowi rozwiązania nawigacyjne posiadają innowacyjne funkcje, pozwalające zaoszczędzić czas i paliwo oraz świetnie sprawdzające się w codziennym użytkowaniu.

Od dziesięcioleci Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, a także w użytkowaniu urządzeń bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube