Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

FRITZ! Routery FRITZ!Box w wielkopolskich szkołach

35 wielkopolskich szkół zawodowych korzysta już z najnowszych rozwiązań IT oraz bezpiecznej komunikacji sieciowej. Najnowsze komputery z oprogramowaniem antywirusowym oraz bezpieczne routery FRITZ!Box mają gwarantować wielkopolskim uczniom bezpieczny dostęp do internetu. To początek realizowanego programu mającego na celu zapewnienie polskim szkołom bezpiecznej cyfryzacji.

W ramach realizowanego obecnie w 35 wielkopolskich szkołach zawodowych projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” bezpieczeństwo IT stało się z jednym głównych priorytetów tego programu. Pomysłodawcą tego projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a kompleksowym wdrożeniem zajęła się firma Comp S.A.

Bezpieczna szkoła to także bezpieczne IT
Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo tworzonej sieci szkolnej firma Comp S.A. jako specjalista od integracji bezpiecznych rozwiązań IT wykorzystała sprawdzone u naszego zachodniego sąsiada urządzenia komunikacji sieciowej firmy AVM. Zainstalowane w wielkopolskich szkołach niemieckie routery FRITZ!Box od wielu lat zapewniają bowiem sprawną i bezpieczną sieć internetową w niemieckich szkołach, administracji publicznej, kancelariach prawniczych czy firmach prywatnych.
Każda ze szkół objętych programem „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” otrzymała nie tylko stacjonarne oraz przenośne komputery wraz z niezbędnym oprogramowaniem, monitory, drukarki, skanery, projektory czy urządzenia wielofunkcyjne, ale również kompleksową infrastrukturę sieciową obejmującą wielofunkcyjne routery FRITZ!Box 3270, wzmacniacze sygnału sieci bezprzewodowej FRITZ!WLAN Repeater 300E, serwery plików oraz pozostały sprzęt sieciowy.

Zainstalowane w wielkopolskich szkołach routery FRITZ!Box 3270 zostały wielokrotnie sprawdzone oraz przetestowane zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa otrzymując najwyższe oceny specjalistów z branży IT. Wbudowany firewall certyfikowany przez niemiecki TÜV , szyfrowanie danych, prekonfigurowane kodowanie sieci WLAN unikalnym kluczem WPA2 bezpieczny – szyfrowany zdalny dostęp do wszelkich urządzeń w sieci za pomocą wbudowanego serwera VPN, oddzielna wirtualna bezprzewodowa sieć dla gości czy rozbudowany tryb filtrów kontroli rodzicielskiej to tylko niektóre elementy routerów FRITZ!Box, które wraz z oprogramowaniem antywirusowym zapewniają kompleksową ochronę użytkowników korzystających z sieci szkolnej.

Router jako niezbędne narzędzie nowoczesnej szkoły
Podczas postępowania przetargowego doceniono wszechstronności i uniwersalność routera FRITZ!Box 3270 – szczególnie wartościowa okazała się możliwość podłączenia do Internetu za pomocą wbudowanego modemu ADSL albo portu WAN np. za pomocą zewnętrznego modemu telewizji kablowej. Ponadto urządzenie FRITZ!Box wspiera łączność mobilną przez modemy USB HSPA/LTE. Takie rozwiązanie umożliwiło wykorzystanie FRITZ!Box w każdej szkole niezależnie od rodzaju dostawcy internetowego. Specjalistów COMP S.A. i Urzędu Marszałkowskiego przekonała także dodatkowa funkcja failover zapewniająca nieprzerwany dostęp do sieci Internet w wypadku awarii głównego łącza.
Dostarczone do szkół routery posiadają także wiele funkcji przydatnych do tworzenia sieci szkolnej oraz jej zarządzania, a rozszerzona funkcjonalność NAS z serwerem mediów otwiera nowe możliwości rozwoju szkolnych sieci. Dzięki temu router staje się również nowoczesnym narzędziem wspomagającym codzienną pracę nauczycieli umożliwiając im na przykład swobodny dostęp do zgromadzonych w sieci szkolnej materiałów dydaktycznych ( prezentacji, muzyki czy filmów ). Zintegrowany serwer wydruku umożliwia podłączenie do szkolnej sieci drukarek USB i wydruk z każdego komputera. Ponadto zintegrowana centralka telefoniczna IP umożliwia wykorzystanie zalet telefonii internetowej i ułatwia wewnętrzną komunikację wewnątrz szkoły. FRITZ!Box 3270 umożliwia podłączenia do 10 aparatów IP lub smartfonów z aplikacją FRITZ!App Fon oraz skonfigurowanie do 10 kont SIP z numerami zewnętrznymi.

Wydajna sieć bezprzewodowa dla całej szkoły
Oprócz maksymalnej ochrony użytkowników routery wdrożone w ramach realizowanego projektu zapewniają również najwyższe parametry dotyczące przesyłu danych oraz zasięgu działania sieci. Wspólnie z dostarczonym wzmacniaczem sygnału FRITZ!WLAN Repeater 300E router FRITZ!Box zapewnił użytkującym szkołom szybką i wydajną sieć bezprzewodową nawet w oddalonych pomieszczeniach. Sieć WLAN w urządzeniach FRITZ!Box 3270 i FRITZ!Repeater 300E operuje w 2 pasmach - 2,4 GHz albo w odpornym na zakłócenia pasmie 5 GHz, oferując wysoki transfer danych do 300 Mbit/s. Nad jakością połączenia z internetem czuwa mechanizm kolejkowania ruchu sieciowego, który dba o optymalny przydział łącza dla poszczególnych użytkowników sieci. Powyższe rozwiązania zapewniają tym samym bezpieczne i wydajne korzystanie z internetu nawet w najbardziej oddalonych od routera klasach szkolnych.

Całość przedsięwzięcia została sfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Komentarze zostały wyłączone