PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LENOVO: Niezawodność marki ThinkPad 

Niezawodność marki ThinkPad 

Firma Lenovo™ poinformowała o nowościach z oferty cenionej marki ThinkPad: T495, T495s i X395. Te zupełnie nowe laptopy działają z systemem Windows® 10 i procesorami AMD Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji (w najwyższej konfiguracji) oraz grafiką Radeon™ Vega. Powiększają one rodziny laptopów w serii ThinkPad T i X wyróżniających się na rynku smukłością, lekkością i doskonale sprawdzających się w pracy mobilnej.

Marka ThinkPad cieszy się zaufaniem użytkowników dzięki szczególnej dbałości o jakość projektu i wykonania. Nowe urządzenia, z których dwa ważą poniżej półtora kilograma, zapewniają najwyższy komfort pracy mobilnej, wyróżniając się jednocześnie wysokimi poziomami zabezpieczeń, wydajności, łatwości zarządzania i wytrzymałości. Oferują one wszystkie funkcje wymagane w komputerach najwyższej klasy i oczekiwane od produktów marki Think.

Nowe modele z serii T i X oferują użytkownikom znacznie udoskonalone funkcje w zakresie sprzętowych zabezpieczeń i łatwości zarządzania. Bateria działa dłużej o nawet cztery godziny1, a wydajność wzrosła o nawet 18%2 w porównaniu z osiągami poprzedniej generacji laptopów.

„Nowe flagowce marki ThinkPad to pierwsze modele z serii smukłych i lekkich laptopów T, Ts oraz X wyposażone w procesory AMD” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Lenovo Intelligent Devices Group Commercial Product Portfolio. „Praca na tych ultramobilnych urządzeniach zapewni swoim użytkownikom doznania najwyższej klasy”.

Rozbudowane funkcje w zmieniającej się rzeczywistości

Środowisko pracy ulega zmianom, a użytkownicy oczekują laptopów coraz bardziej inteligentnych i bezpiecznych, które będą stanowić centrum ich cyfrowych narzędzi pracy. Procesory Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji oraz grafika Radeon Vega umożliwiają wyjątkowo wydajną pracę zarówno w biurze, jak i w podróży. Elementy te zostały opracowane z myślą o zwiększeniu efektywności, lepszych funkcjach multimedialnych oraz większej oszczędności energii. Technologia Radeon FreeSync™3 wyświetla piksele w imponującej jakości, a wysoka częstotliwość odświeżania praktycznie eliminuje zacinanie się obrazu. Dzięki temu laptop doskonale nadaje się do oglądania wideo i prezentacji, a także mniej wymagających gier.

Serię wyczerpujących testów marki ThinkPad na zgodność z normą MIL-SPEC rozszerzono o próbę odporności na rozbicie pod wpływem działania siły grawitacyjnej4, dzięki czemu laptopy z nowej linii są odporne na wstrząsy podczas codziennej pracy. Dzięki takim udoskonaleniom oraz funkcjom dostosowanym do potrzeb użytkowników, ThinkPad jest nieustająco liderem w sferze transformacji środowiska pracy i inteligentnego biznesu.

Najwyższej klasy obraz i dźwięk

Nowy laptop odtwarza wyraźniejszy obraz i dźwięk bez dodatkowego obciążania baterii1 ani potrzeby kompromisów w sferze wytrzymałości, smukłej konstrukcji czy elegancji. Nowy w serii laptopów z procesorami AMD 14-calowy wyświetlacz Full HD (1920x1080) o jasności 400 nitów prezentuje wyraźniejszy tekst i ikony w słabo oświetlonym otoczeniu, nawet przy niższym ustawieniu zasilania w porównaniu do innych komputerów o tych wymiarach. Klienci mogą cieszyć wzrok doskonałą rozdzielczością widzianą z komfortowej odległości, a pracę ułatwia dodatkowo legendarna klawiatura ThinkPad z białym podświetleniem.

Jaśniejsze ekrany FHD w modelach ThinkPad T495 i T495s

Rozmowom grupowym często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Komfort telekonferencji VoIP, szczególnie w hałaśliwym otoczeniu, zwiększą dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które lepiej zbierają głos w zakresie 360°. Laptopy te mają boczny mechanizm dokujący umożliwiający samoregulację pod niemal dowolnym kątem, co zwiększa zakres opcji łączności, stabilność oraz trwałość platformy sprzętowej,

Inteligentniejsze zabezpieczenia

Aby zabezpieczyć swoją prywatność, wystarczy zasunąć ThinkShutter — wbudowaną osłonę kamery, która fizycznie zabezpiecza użytkowników ThinkPada przed wzrokiem internetowych podglądaczy. Bezpieczeństwo w modelach T495s i X395 zwiększa dodatkowo opcjonalny filtr prywatności ThinkPad PrivacyGuard, który chroni zawartość ekranu przed ciekawskimi w pobliżu. Dodatkowa funkcja ThinkPad PrivacyAlert5, która będzie dostępna już za kilka miesięcy, poinformuje o próbach zaglądania przez ramię i automatycznie włącza filtr PrivacyGuard. Dostępna tylko z procesorami Ryzen PRO 2. generacji funkcja AMD Memory Guard (transparentne, bezpieczne szyfrowanie pamięci — TSME) zabezpiecza przed atakami metodą zimnego rozruchu, gdy włamywacz ma fizyczny dostęp do komputera. AMD Memory Guard zapewnia niezależne od systemu operacyjnego oraz aplikacji szyfrowanie i odszyfrowywanie pamięci DRAM w czasie rzeczywistym.

Te i inne funkcje bezpieczeństwa w nowych laptopach ThinkPad składają się na Lenovo ThinkShield — jedną z najwszechstronniejszych platform zabezpieczeń notebooków na rynku. Do utraty danych lub urządzenia albo kradzieży tożsamości może dojść w każdej chwili, a koszty związane z takimi incydentami w firmach sięgają milionów dolarów. Ekonomiczne, niezawodne i wbudowane funkcje zabezpieczeń w laptopach Lenovo zapewniają spokój i ochronę danych firmy, a ThinkShield gwarantuje bezpieczeństwo urządzeń w całym cyklu ich życia, począwszy od fazy projektowej, poprzez dostawy, aż po najważniejsze aktualizacje.

Nowe laptopy Lenovo z technologiami AMD zaprojektowane przez specjalistów marki ThinkPad ułatwiają pracę dzięki inteligentnym i ekonomicznym rozwiązaniom.

Ceny i dostępność w Polsce:

ThinkPad T495 (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4449 PLN brutto
ThinkPad T495s (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto
ThinkPad X395 (13-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube