PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OMNI3D: Druk 3D w lotnictwie

Druk 3D w lotnictwie

Druk 3D jest chętnie stosowany w branży samochodowej i lotniczej. Pozwala on na skrócenie czasu prototypowania i obniżenie kosztów poprzez wykorzystanie druku niskonakładowego. Drukarka przemysłowa Factory 2.0 firmy Omni3D doskonale sprawdza się w polskich placówkach naukowych i akademickich, takich jak Instytut Lotnictwa, czy Lotnicza Akademia Wojskowa.

Zakład Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa od 2017 roku korzysta z drukarki Factory 2.0. Powstają w niej głównie elementy z filamentu ABS-42, który charakteryzuje się dużą uniwersalnością. W branży lotniczej został doceniony za trwałość i wytrzymałość mechaniczną. To także materiał znany z łatwości w procesie obróbki.

Drukarka produkcji OMNI3D spełnia nasze wymagania i jest przez nas często użytkowana. W porównaniu do innych maszyn dostępnych na rynku, drukarka od OMNI3D wyróżnia się bardzo dobrą konstrukcją, przemyślanym dotykowym interfejsem oraz gotowymi profilami druku. Sprawiają one, że operator nie musi posiadać szczegółowej wiedzy o druku i znacznie przyśpieszają pracę. Wysoko oceniam też jakość wydruków realizowanych z wykorzystaniem filamentu ABS-42. Drukarka wykorzystywana jest do tworzenia prototypowych części oraz elementów konstrukcyjnych”. – mówi Tobiasz Mayer z Instytutu Lotnictwa.

Oprócz wspomnianego instytutu badawczego, z drukarki Factory 2.0., korzysta Lotnicza Akademia Wojskowa. Wykorzystała druk 3D m.in. do wydruku modelu fotela katapultowego pilota oraz samolotu wielozadaniowego F-16. Filamenty, z których korzysta placówka to ABS, CF-PA-12, WS-20 oraz PLA.

Firma Omni3D wyróżnia się profesjonalnym podejściem do zadań czego dobrym przykładem są wydruki modeli fotela katapultowego pilota oraz samolotu wielozadaniowego F-16 w ramach realizowanych prac inżynierskich studentów Wydziału Lotnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej. Flagowy produkt jakim jest Factory 2.0 Production wyróżnia się na rynku nowatorskimi rozwiązaniami mechanicznymi i autorskim systemem sterowania drukarką co powoduje wysoką jakość i precyzję wydruków”. – wyjaśnia Tomasz Zahorski, wykładowca w Lotniczej Akademii Wojskowej.

Warto podkreślić, że pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które również wpłyną na zwiększenie zastosowania druku 3D w branży lotniczej. Z pewnością warto wymienić jeden ze zgłoszonych przez nas patentów, a mianowicie głowicę drukarki do druku przestrzennego, który pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie popularnego filamentu ABS. Realizujemy także projekty naukowe, których wyniki poprawią jakość wydruku”. – dodaje Paweł Robak, CEO Omni3D.

Druk 3D to nie tylko możliwość tworzenia elementów wyposażenia samych samolotów. To również obudowy dronów, wyposażenie śmigłowców, a także możliwość tworzenia komponentów, których zawodność nie jest krytyczna dla działania samolotu. Można wymienić tu m.in. mocowania wiązek kablowych, elementy wyposażenia kabiny, takie jak np. pokrywa schowka bagażowego.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube