ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OPPO: 10 minut wystarczy aby naładować baterie – jak to działa?

10 minut wystarczy aby naładować baterie

10 minut – tyle wystarczy, aby naładować baterie podczas krótkiej drzemki, która pomaga nam zwiększyć koncentrację czy polepszyć nastrój. 10 minut to również nowy standard dla technologii szybkiego ładowania, która pozwala naładować smartfon do 40%.

W ciągu kilkunastu lat dokonano wielu przełomów w rozwoju smartfonów, a składane prototypy to kolejne wyznaczniki trendów. Wciąż jednak za największą „bolączkę” w urządzeniach mobilnych uznaje się baterię i czas pracy na jednym ładowaniu. Te rozwiązania wciąż wydają się być w stagnacji. Codzienne ładowanie, power banki czy zapasowa ładowarka w pracy to standard. Aby rozwiązać ten problem, OPPO skupiło się na potrzebie zmiany prędkości ładowania skracając czas przez który smartfon musi być podłączony do prądu.
SuperVOOC, bo o nim mowa, to pierwsza na świecie technologia szybkiego ładowania telefonu komórkowego o mocy 50W. Jako pierwsza jest również akredytowana certyfikatem TÜV Rheinland potwierdzającym ładowanie do 40% w 10 minut.
Jak to działa? W przypadku modelu OPPO RX17 Pro, jest to możliwe dzięki wykorzystaniu baterii o dwóch ogniwach, co daje łączną pojemność 3700 mAh, jednocześnie znacznie skracając cały proces ładowania. Technologia OPPO wykorzystuje specjalnie zaprojektowane ładowarki, które oferują wyższą moc wyjściową, nawet jeśli użytkownik ogląda filmy lub gra w tym samym czasie. Dużą rolę odgrywa tu inteligentny układ sterowania MCU, który jest w stanie przeanalizować protokół ładowania i kontrolować cały proces. Może również rozpoznać odpowiedni kabel oraz zidentyfikować przepięcie, nadmiar prądu i przegrzewanie.
Technologia OPPO wykorzystuje konstrukcję bi-cell (podwójnych ogniw), aby oferować wysokie napięcie wyjściowe do 10V, dzieląc je szeregowo. W ten sposób napięcie prądu docierającego do każdego z ogniw pozostaje na poziomie do 5V, dzięki czemu zachowane są bezpieczne wartości podczas ładowania. Ta metoda eliminuje potrzebę wprowadzania wysokiego napięcia do telefonu a następnie obniżania go wewnątrz urządzenia przez co zapobiega jego przegrzaniu lub utracie wydajności. Co więcej smartfon ładowany w technologii SuperVOOC nie nagrzewa się. OPPO przeniosło obwód sterowania ładowaniem (generujący ciepło) do ładowarki w celu oddzielenia go od akumulatora, skutecznie rozwiązując problem przegrzewania podczas ładowania.
SuperVOOC wyposażony jest w pięciostopniową ochronę do monitorowania całego procesu ładowania – od adaptera przez kabel, kończąc na porcie USB-C smartfona. Pięć zastosowanych chipów to ACDC (monitorowanie konwersji napięcia), VCU (kontrola mocy w czasie rzeczywistym), układ identyfikacji kabla (rozpoznanie odpowiedniego środowiska do ładowania SuperVOOC), BMS (inteligentne zarządzanie baterią) i MCU (nadzór nad procesem ładowania). Kontrola za pomocą inteligentnych chipów może automatycznie określić, czy smartfon i podłączona do niego ładowarka obsługują SuperVOOC, by nadać im odpowiednią moc.
OPPO ściśle współpracuje z Rheinland Laboratory w Niemczech prowadząc badania bezpieczeństwa ładowania smartfonów. Instytucja wykonała 600 niezależnych testów żywotności akumulatora, szybkiego ładowania i rozładowania oraz ponad 10 000 testów podłączania i odłączania pod kątem trwałości portów i kabli. Te wyniki jasno potwierdziły zalety - szybkość oraz wysokie bezpieczeństwo technologii SuperVOOC w modelu RX17 Pro, który osiąga 40% naładowania w 10 minut.
OPPO pokazuje znaczącą przewagę swoich rozwiązań w dziedzinie baterii i jej szybkiego ładowania, które są już dostępne dla klientów decydujących się na zakup jednego z modeli wyposażonych w SuperVOOC. Co więcej, aby osiągnąć te wyniki nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów osobno – zarówno ładowarka jak i specjalny kabel znajdują się w zestawie sprzedażowym.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube