ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Rampage IV Black Edition: płyta, która przekracza granice

Nowe dzieło zespołu ASUS ROG – płyta główna Rampage IV Black Edition, w formacie E-ATX – to idealny towarzysz dla nowego Ivy Bridge-E czwartej generacji (LGA2011). Została zaprojektowana po to, by wycisnąć z niego jak największą moc. Płytę wyposażono w konsolę OC Panel, która pozwala na różne opcje podkręcania oraz technologię dźwięku SupremeFX Black. Do zestawu dołączona jest bezpłatnie gra Assassin's Creed® IV: Black Flag™.

Oparta na chipsecie Intel X79 Express płyta Rampage IV Black Edition wykorzystuje najlepsze technologie ROG oraz najnowsze rozwiązania, które ulepszają rozgrywkę i maksymalizują możliwości przetaktowywania. Wyróżnia się również wyglądem – całość utrzymana jest w czarnym kolorze ze srebrnymi i czerwonymi elementami.
Rampage IV Black Edition posiada osiem gniazd DIMM obsługujących do 64GB pamięci DRAM (DDR3 2800MHz+, przetaktowana), pozwala na korzystanie z układów kart graficznych 4-Way (multi-GPU), wykorzystuje moduł regulacji napięcia Extreme Engine DIGI+ III oferujący stabilne zasilanie oraz dźwięk SupremeFX Black dorównujący dedykowanym kartom dźwiękowym.
Najlepsze osiągnięcia zespołu ASUS ROG w jednej płycie
Płyta Rampage IV Black Edition była projektowana z myślą o wysokich osiągach – czyli m.in. dedykowana jest entuzjastom podkręcania podzespołów. Wyposażona została w OC Panel – konsolę do monitorowania systemu w czasie rzeczywistym. Można zamontować ją w obudowie (pasuje do wnęki 5.25”) lub korzystać z niej zewnętrznie. Jako komponent wewnętrzny, OC Panel działa w trybie normalnym, wskazując na wyświetlaczu (2,6”) taktowanie procesora, temperaturę i prędkości wentylatorów, wraz z opcją CPU Level Up. Jedno kliknięcie pozwala na przyspieszenie procesora lub wentylatora.
Jako urządzenie zewnętrzne, OC Panel oferuje dużo bardziej zaawansowane opcje podkręcania. Wyposażony został w zintegrowane rozwiązania: Subzero Sense i VGA Hotwire, które monitorują systemy chłodzenia cieczą i szybko zmieniają napięcie w kartach graficznych na poziomie sprzętowym. Dodatkowo, w odpowiedzi na opinie entuzjastów, dodano również funkcje: Slow Mode i Pause Switch. Wszystkie ustawienia mogą być regulowane w czasie rzeczywistym.
Rampage IV Black Edition ma wystarczająco miejsca, aby zamontować karty w konfiguracji multi-GPU. Obsługiwane są zarówno układy NVIDIA® SLI™, jak i AMD CrossFireX™, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się najnowszymi technologiami graficznymi.
Nowa płyta ma przekraczać granice – łączy w sobie dobrze zaprojektowaną konstrukcję z komponentami najwyższej jakości. Moduł regulacji napięcia Extreme Engine DIGI+ III zapewnia precyzyjne i stabilne zasilanie dzięki zastosowaniu tranzystorów NexFET, dławików 60A i wysokiej jakości japońskich kondensatorów 10K Black Metallic. Radiator w kolorze czarnym został zintegrowany z częścią zawierającą tranzystory i obejmuje również panel I/O, zapewniając jeszcze lepsze chłodzenie i wyższą stabilność.
Zastosowane technologie i rozwiązania przełożyły się na najlepsze wyniki w popularnych benchmarkach. Rampage IV Black Edition ma już na swoim koncie takie rekordy jak: 3DMark11 Entry (E39244), 3DMark11 Performance (P41531), 3DMark11 Extreme (X22531), 3DMark Fire Strike (34246) oraz 3DMark Vantage (P96500). Co więcej z wykorzystaniem płyty udało się pobić światowe wyniki dla platformy X79, przetaktowując procesor i7-4820k do 6943MHz oraz czterokanałową pamięć G.Skill DDR3 do 4072MHz. Osiągnęła też najwyższy poziom taktowania bazowego (BCLK) dla platformy X79 - 197.16MHz i podciągnęła wynik narzędzia Intel Extreme Tuning Utility do 1924 punktów.
Funkcje dedykowane graczom
Technologia SupremeFX Black zapewnia jakość dźwięku dorównującą dedykowanym kartom dźwiękowym. Wysokiej jakości komponenty, takie jak kondensatory audio ELNA® oraz niemieckie kondensatory WIMA® zapewniają doskonałe działanie, a wzmacniacze operacyjne i przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic® CS4398 dostarczają bezstratny dźwięk i współczynnik sygnału do szumu rzędu 120dB. Wzmacniacz słuchawkowy Texas Instruments® TPA6120A2 600ohm podkreśla brzmienie każdego dźwięku. Ekskluzywna technologia izolacji zakłóceń elektromagnetycznych oraz nowy przekaźnik audio NEC/TOKIN UC2 chronią obwody elektryczne przed przeciążeniami, dzięki czemu Rampage IV Black Edition zapewnia ciepłe, czyste i naturalne brzmienie.
Nakładka ekranowa ROG Sonic Radar zapewnia fanom gier FPS precyzyjną lokalizację dźwięków takich jak strzały, kroki i krzyki, co zwiększa ich przewagę nad przeciwnikami.
Ultra szybki Intel Gigabit Ethernet z programem ROG GameFirst II optymalizuje ruch sieciowy minimalizując latencję i skracając wszystkie najważniejsze «pingi», natomiast ROG RAMDisk umożliwia przekształcenie nawet 80% pamięci RAM w szybki dysk wirtualny, zapewniając niezwykle wydajne działanie premierowych gier, które często muszą odczytywać i zapisywać dane.
Oszałamiający styl
Wygląd zewnętrzny płyty robi niesamowite wrażenie. Podobnie jak nowy UEFI BIOS, które wyświetla przyjazny interfejs graficzny w pasujących do całości, czarnych barwach. Wyróżnia się on intuicyjną nawigacją, dużą liczbą opcji konfiguracji i możliwością tworzenia profili przetaktowywania. Posiada wbudowaną funkcję Secure Erase, która szybko przywraca dyski SSD do stanu fabrycznego.
DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Rampage IV Black Edition będzie dostępna w polskiej dystrybucji w 48 tygodniu 2013 r.
Sugerowana cena detaliczna wynosi ok. 1699 zł.
SPECYFIKACJA

SPECYFIKACJA 1

 

Gniazdo

LGA 2011

 

Chipset

Intel X79 Express

 

Pamięć

8 x DIMM, do 64GB, DDR3 2800MHz+ (OC), czterokanałowa

Intel Extreme Memory Profile (XMP)

 

Zasilanie

Extreme Engine Digi+ III (8+3+2+2 fazy) z tranzystorami NexFET, dławikami 60A i kondensatorami 10K black metallic

 

Gniazda rozszerzeń

4 x PCI Express 3.0 x16 (jedno x16, dwa x16/x16, trzy x16/x8/x16, cztery x16/x8/x8/x8)

2 x PCI Express 2.0 x1

 

Obsługa Multi-GPU

4-Way/3-Way/Quad-GPU NVIDIA SLI i AMD CrossFireX

 

Pamięć masowa

4 x SATA 3.0 Gbit/s

2 x SATA 6.0 Gbit/s z Intel Rapid Storage Technology (RAID 0, 1, 5 i 10)

4 x SATA 6.0 Gbit/s tylko dla dysków z danymi

 

USB

8 x USB 3.0, 10 x USB 2.0

 

Łączność bezprzewodowa

Wi-Fi GO! 802.11ac (dwupasmowe 2.4/5.0 GHz)

Bluetooth 4.0

 

Sieci

1 x Intel Gigabit Ethernet, ROG GameFirst II

 

Dźwięk

8-kanałowy dźwięk SupremeFX Black

Sonic Radar

 

Panel OC

Tak

 

Wymiary

E-ATX (30,5cm x 27,2cm)

 

Dołączone gry

Assassin’s Creed IV: Black Flag

       

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube