Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NETATMO: Nie daj się okraść w święta.

Kamera Netatmo

Zima, a w szczególności sezon świąteczny oraz ferie, to czas rodzinnych wyjazdów i… rosnącego zagrożenia włamaniami. Dlatego warto pomyśleć o instalacji kamery, która zadba o bezpieczeństwo domu lub mieszkania podczas naszej nieobecności. Ostrzeże również przed wizytą niespodziewanego gościa i bynajmniej nie chodzi tu o Świętego Mikołaja.

Według policyjnych danych, średnio co 8 minut gdzieś w Polsce dochodzi do włamania. W ubiegłym roku takich niechcianych wizyt odnotowano ok. 65 tysięcy . Co gorsza, włamywacze traktują święta Bożego Narodzenia dokładnie tak samo, jak my poprzedzający go okres wyprzedaży – korzystają z okazji. Wybierają głównie obserwowane wcześniej puste domy i mieszkania. 

Pod tym względem blisko nam do innych krajów europejskich, gdzie sezon świąteczny to prawdziwe eldorado jeśli chodzi o włamania i kradzieże. Liczba tego typu zdarzeń rośnie wtedy o blisko jedną piątą (od 18% do 20%). Europejczycy często nie przywiązują też dużej wagi do zagrożenia związanego z ich nieobecnością w domu. Jak wykazało tegoroczne badanie YouGov dla Netatmo, co trzecia osoba nie podejmuje żadnych szczególnych działań w celu zwiększenia ochrony mienia, gdy opusza swój dom.
Inteligentny sposób na włamywacza
Żadne zabezpieczenie nie jest w 100% skuteczne, więc o tym, czy nasza posesja jest łakomym kąskiem dla złodzieja decyduje wiele czynników. Wysokie ogrodzenie, solidne zamki i alarm – wszystkie te przeszkody włamywacz musi pokonać i uda mu się to jeśli jest dobrze przygotowany. Potrzebuje jedynie odpowiednio dużo czasu.
Monitoring zabiera złodziejowi tak cenny dla niego czas, ponieważ zmusza go do działania w pośpiechu. Kamera wspomagana algorytmem sztucznej inteligencji (AI) i systemem powiadamiania właściciela, pozbawia złodzieja komfortu działania bez naszej wiedzy. W ofercie firmy Netatmo są dwie tego typu inteligentne kamery – zewnętrzna (Presence) i domowa (Welcome). Obie wykrywają ruch, identyfikują twarze i w ciągu kilku sekund są w stanie wysłać powiadomienie z zapisanym kadrem na nasz smartfon, niezależnie od tego, gdzie akurat przebywamy. W uzasadnionym wypadku daje nam to możliwość natychmiastowego działania – skontaktowania się z sąsiadami, czy wezwania policji lub patrolu interwencyjnego z agencji ochrony.
Kamera Netatmo Presence wyposażona jest we własne źródło światła. Oferuje również opcję monitoringu w podczerwieni
Inteligentna kamera może się również integrować z innymi rozwiązania smart home. Daje to możliwość realizowania zaprogramowanych scenariuszy, jeśli w naszym domu jest więcej inteligentnych urządzeń. Przykładowo, po zidentyfikowaniu intruza, kamera jest w stanie włączyć oświetlenie. Zaskoczony włamywacz może się wtedy wycofać.
Ile kosztuje domowy monitoring?
Inteligentna Kamera Zewnętrzna (Presence), która pozwala na monitorowanie posesji, kosztuje 1399 złotych. Zamknięta w solidnej, odpornej na warunki zewnętrzne obudowie, wyposażona jest we własne źródło światła i może wykryć ruch z odległości 20 metrów. Rejestruje materiał wideo w jakości Full HD – także w nocy, dzięki możliwości obserwacji otoczenia w podczerwieni. Powiadomienia o zdarzeniach wysyłane są w czasie rzeczywistym na smartfon użytkownika.
Monitoring domowy może zapewnić kamera Netatmo Welcome. Jej instalacja zajmuje kilka minut, a oferuje ona zaawansowane funkcje wspomagane AI – także rozpoznawanie twarzy i powiadomienia w czasie rzeczywistym
Natomiast Inteligentna Kamera Domowa (Welcome) to rozwiązanie do monitoringu pomieszczeń. Uczy się twarzy domowników, a w przypadku wtargnięcia obcej osoby do mieszkania, natychmiast zaalarmuje właściciela. Również oferuje tryb nocny, a dodatkowo pozwala na dostosowanie własnych, restrykcyjnych ustawień prywatności. Jej cena w Polsce to 899 złotych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube