uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Flota dronów może znaleźć turystów zgubionych w lesie

Flota dronów może znaleźć turystów zgubionych w lesie

Drony są dziś wykorzystywane w akcjach ratowniczych do obserwacji miejsc wypadku, jak i poszukiwania poszkodowanych w zdarzeniu. Do tej pory jednak były to przypadki, w których wykorzystywane są pojedyncze drony i to w miejscach, w których dronom nie grozi bliskie spotkanie z przeszkodą czy utratą sygnału GPS. Specjaliści z MIT chcą jednak przenieść te bezzałogowe pojazdy do miejsc, w których przeszkód będzie znacznie więcej, a na dodatek pozbawią one drony dostępu do GPS-a. Planują wysłać je do lasów na poszukiwanie zgubionych tam turystów.

Aby to zadziałało i dron znalazł „zgubę” specjaliści postanowili wykorzystać w małych pojazdach latających ten sam system, który zastosowano w samochodach autonomicznych – LIDAR. Dzięki temu flota dronów może zmapować lasy bez użycia GPS. Każdy dron tworzy mapę 2D, która obejmuje położenie drzew, dzięki czemu łatwo można określić gdzie mały pojazd się znajduje, i który rejon przeszukuje. Specjalne algorytmy pozwalają scalić mapy z całej floty dronów, a to z kolei pozwala przeczesywać przy ich pomocy dużych obszarów leśnych przy minimalnym wysiłku.
Wszyscy się chyba zgodzą, że drony są bardziej skuteczne w wyszukiwaniu niż ludzie. Wykorzystane w dużej ilości, przy odpowiednim zarządzaniu mogą sprawdzić znacznie większy teren niż zrobią to ludzie. I to dokładniej. A w czasie misji poszukiwawczej jest to niezwykle ważne.
Niestety, system opracowany przez naukowców z MIT ma ograniczenia. Ciągle potrzebuje on zewnętrznej stacji naziemnej do scalania map oraz systemu rozpoznawania obiektów, do identyfikacji ludzi. Specjaliści są jednak pełni optymizmu, według nich przyszłe generacje dronów będą mogły „wymieniać się” mapami samodzielnie pomiędzy sobą, a rozpoznawanie obiektów już jest całkowicie realne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube