Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pociąg na baterie

Bombardier Talent 3

Elektryczne pociągi to żadna nowość. Ale elektryczne pociągi jeżdżące bez sieci trakcyjnej to coś nowego. Przynajmniej teoretycznie, bo producent składu , kanadyjska firma Bombardier, twierdzi, że takie pociągi jeździły po torach już 60 lat temu. Teraz firma reaktywuje takie pociągi w trosce o środowisko.

Pociągi przewożą miliony ludzi każdego dnia. Po torach przemieszczają się tysiące składów na dłuższych i krótszych trasach, nic więc dziwnego, że producenci chcą zmniejszyć emitowane przez nie zanieczyszczenia tam gdzie nie ma trakcji elektrycznej. Podejmowano już różne próby, testowano pociągi z napędem wodorowym, a teraz sprawdzany jest napęd elektryczny z baterii.
Bombardier Talent 3 – tak nazwano ten skład – wystartował z Berlina w swój dziewiczy rejs. Na jego pokładzie nie zabrakło oczywiście różnych oficjeli, którzy w ten sposób chcieli uczcić inaugurację nowego pociągu.
Na terenie Niemiec ok. 40% sieci kolejowej nie posiada infrastruktury elektrycznej. Pociąg z bateriami jest więc atrakcyjną opcją zapewniającą optymalne podejście zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Zastosowano w nim specjalny, opracowany przez Bombardiera, układ MITRAC, który pozwala połączyć w różnych konfiguracjach tradycyjne silniki i akumulatory. Na razie pociąg przeznaczony jest na krótkie trasy, może przejechać ok. 40 km. Producent zapewnia jednak, że w przyszłości będzie on mógł pokonywać trasy o długości nawet 100 km.
Niemcy na wszelkie sposoby starają się wyeliminować ze swoich torów pociągi spalinowe Na początku roku Alstom zaprezentował Coradię iLint napędzaną wodorem, która docelowo pokonywać ma trasy o długości 1000 km. W ten sposób nasz sąsiad chce dogonić Holandię, która już w tej chwili obsługuje 100% swojego taboru kolejowego energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube