Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LENOVO: Nowe partnerstwa oraz inteligentne rozwiązania

 Nowe partnerstwa oraz inteligentne rozwiązania Lenovo

Na konferencji Transform 2.0 firma Lenovo zaprezentowała szereg nowych produktów, partnerstw i rozwiązań dla klientów biznesowych, wprowadzanych w ramach strategii „inteligentna transformacja” (Intelligent Transformation). Strategia ta odzwierciedla wyjątkowe podejście biznesowe Lenovo do budowania całościowych rozwiązań o inteligentnych funkcjach, które przekształcają przedsiębiorstwa i zapewniają użytkownikom lepszą obsługę.

W ramach strategii inteligentnej transformacji przekształcone zostaną całe systemy produkcji, zarządzania i nadzoru na całym świecie. Jest ona oparta na nowych technologiach, takich jak rozszerzona analiza danych, sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, blockchain i łączność 5G. Lenovo jest liderem w dziedzinie takich rozwiązań — zlokalizowanych w chmurze, dystrybuowanych przez infrastrukturę, w tym sieci, i dostarczanych przez urządzenia.
Zaprezentowane dzisiaj rozwiązania zaspokoją apetyt na nowe urządzenia i komputery, które spełniają oczekiwania klientów i konsumentów, wykorzystując potencjał danych, przetwarzania w chmurze i uczenia maszynowego.
Yang Yuanqing, prezes firmy Lenovo, powiedział: „Zaprezentowaliśmy dzisiaj wiodące w branży partnerstwa i produkty, które potwierdzają nasze zaangażowanie w wykorzystanie ogromnego potencjału inteligentnej transformacji. Mamy wszystko, czego potrzeba do inteligentnej transformacji — od największej na świecie oferty urządzeń, poprzez pozycję lidera w segmencie centrów przetwarzania danych, do inteligentnych rozwiązań branżowych opartych na algorytmach, nie wspominając już o strategicznych partnerstwach, które Lenovo budowało przez dziesięciolecia. Lenovo jest przedsiębiorstwem przygotowanym na przyszłość, które każdego dnia wspólnie z setkami swoich partnerów pomaga firmom w przeprowadzaniu inteligentnej transformacji”.
Innowacje wprowadzane w firmie Lenovo tworzą możliwości i moc obliczeniową potrzebne do połączeń, które zmieniają oblicze biznesu i społeczeństwa.
Lenovo Data Centre Group informuje o strategicznym partnerstwie
Decyzje i partnerstwa firmy Lenovo mają na celu pomaganie społeczeństwu w rozwoju teraz i w przyszłości. Firma pragnie zapewniać swoim klientom i partnerom większe możliwości pozwalające im się rozwijać i dostosowywać do nowych warunków razem z nią, aby osiągali sukcesy w obecnej sytuacji ekonomicznej i wspólnie z nią przechodzili transformację. Firma Lenovo poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą NetApp (NASDAQ: NTAP), mającą ogromne doświadczenie w zakresie danych w chmurze hybrydowej. To strategiczne partnerstwo warte kilka miliardów dolarów pomoże klientom w modernizacji ich architektury informatycznej i przyspieszeniu cyfrowej transformacji. Wykorzystując swoje połączone atuty, Lenovo i NetApp będą tworzyć i wprowadzać na rynek nowe, wysokowydajne pamięci masowe flash nowej generacji oraz rozwiązania umożliwiające skalowanie — od brzegu, przez rdzeń sieci aż do chmury. Partnerstwo obejmuje nową spółkę joint venture w Chinach, która będzie dostarczać rozwiązania dedykowane dla lokalnego rynku, będącego najszybciej rosnącym rynkiem pamięci masowej i danych na świecie.
Kirk Skaugen, wiceprezes wykonawczy Lenovo i prezes działu rozwiązań dla centrów przetwarzania danych, powiedział: „Lenovo wciąż rewolucjonizuje rynek rozwiązań dla centrów przetwarzania danych, a nawiązanie współpracy z firmą NetApp doskonale pokazuje nasze zaangażowanie w dostarczanie najlepszych rozwiązań do przechowywania i zarządzania danymi dla naszych klientów. Bezkoncesyjne podejście do tworzenia produktów i usług centrum danych oznacza, że współpracujemy z najlepszymi partnerami w branży, aby zapewnić klientom odpowiednią technologię, która pomoże im w przeprowadzeniu własnej cyfrowej transformacji.”

Lenovo Intelligent Device Group (IDG) prezentuje rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa i zarządzania oprogramowaniem
Firma Lenovo zaprezentowała ThinkShield — nową metodę zabezpieczania urządzeń przez cały cykl ich eksploatacji. Ponieważ ochrona danych wrażliwych ma obecnie ogromne znaczenie dla firm, ThinkShield obejmuje szereg technologii i mechanizmów zabezpieczających — od systemu BIOS i oprogramowania wbudowanego służącego do uwierzytelniania i zarządzania fizycznymi/wirtualnymi punktami końcowymi, przez osłony obiektywu kamery i czytniki linii papilarnych, aż do zarządzania łańcuchem dostaw. Dzięki współpracy z partnerami takimi jak Intel, MobileIron i Absolute, Lenovo udostępnia użytkownikom i administratorom więcej sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa danych.

Tom Garrison, wiceprezes działu Client Computing Group i dyrektor działu Desktop, Commercial & Channel (DCC) w firmie Intel, powiedział: „Intel i Lenovo od wielu lat wspólnie pracują nad wprowadzaniem innowacji z wykorzystaniem platformy Intel® vPro™ w istotnych dla przedsiębiorstw obszarach takich jak bezpieczeństwo. Lenovo ThinkShield idzie o krok dalej, udostępniając funkcje takie jak przejrzysty łańcuch dostaw (Transparent Supply Chain) oraz uwierzytelnianie wieloelementowe, dzięki czemu jest to zaawansowane rozwiązanie pomagające chronić nowoczesną siłę roboczą”.
Przedsiębiorstwa przechodzą obecnie na model „oprogramowanie jako usługa” (SaaS), a 73% z nich planuje, że do 2020 r. 80% ich infrastruktury będzie zlokalizowane w chmurze1. Poszczególne jednostki biznesowe, działy, zespoły i pojedyncze osoby kupują rozwiązania SaaS, aby budować swoje własne stosy technologiczne — bez wiedzy działu informatycznego. Za pomocą Lenovo AirStack — pierwszego tego rodzaju rozwiązania do zarządzania stosem technologicznym — firmy mogą kontrolować wszystkie stosy technologiczne w przedsiębiorstwie poprzez identyfikowanie i optymalizowanie swoich inwestycji w oprogramowanie oraz zarządzanie nimi.
Firma Lenovo zaprezentowała również najnowszy laptop z serii ThinkPad X1 klasy premium: ThinkPad X1 Extreme. Ten smukły i lekki laptop z systemem Windows 10 został zaprojektowany z myślą o zaawansowanych użytkownikach i „prosumentach” potrzebujących dużej wydajności. Jest to pierwszy laptop wyposażony w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA. Laptop ten idealnie się nadaje do obciążeń wymagających intensywnego przetwarzania danych, takich jak edytowanie zdjęć i materiałów wideo, renderowanie grafiki oraz aplikacje w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości mieszanej.
Oprócz oferowania szerokiego zakresu urządzeń i rozwiązań firma Lenovo pomaga ludziom zwiększać produktywność i usprawniać współpracę, dzięki czemu mogą wykorzystać innowacyjne technologie do tego, aby pracować w sposób bardziej inteligentny. Za pomocą inteligentnych narzędzi informatycznych Lenovo chce stymulować transformację przedsiębiorstw, wprowadzając jednocześnie użyteczne innowacje poprzez inteligentną transformację.
Christian Teismann, wiceprezes i dyrektor działu Lenovo Worldwide Enterprise Business, powiedział: „Użytkownicy biznesowi są przyzwyczajeni do zaawansowanych technologii, z których korzystają w domu, takich jak najnowocześniejsze smartfony, tablety, komputery i urządzenia inteligentne, i takich samych technologii oczekują w miejscu pracy. Chcą inteligentnych interakcji za pośrednictwem lepszych wyświetlaczy, dotyku i głosu tak jak na nowym laptopie ThinkPad X1 Extreme, lepszych narzędzi do współpracy takich jak ThinkSmart Hub oraz lepszych zabezpieczeń takich jak rozwiązanie ThinkShield, które chroni ich urządzenia, tożsamość i dane. Żadna inna firma nie dysponuje takim doświadczeniem ani tak szeroką ofertą sprzętu, oprogramowania i rozwiązań pozwalającą spełnić te oczekiwania”.
Na tej corocznej konferencji przeznaczonej dla specjalistów ds. technologii prezentowane są najnowsze produkty Lenovo. Obejmuje ona również interesujące panele dyskusyjne i prezentacje najważniejszych ekspertów i influencerów branżowych, którzy kształtują przyszłość sztucznej inteligencji i innych przełomowych technologii. Aktualne informacje o konferencji można śledzić na portalach StoryHub i Twitter.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube