Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Serwery 2P ASUS-a ustanawiają nowy rekord świata

Serwery 2P ASUS-a ustanawiają nowy rekord świata

Spółka ASUS ogłosiła, że jej rozwiązania serwerowe 2P uzyskały najwyższą wydajność i ustanowiły rekordy świata, zajmując łącznie 67 czołowych miejsc w benchmarkach z pakietu Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC), mierzących wydajność podczas wysokiego zapotrzebowania na moc obliczeniową. W rankingach szczególnie wyróżniają się serwery RS720-E9 i TS700-E9, które oferują najlepszą moc obliczeniową wśród serwerów formatu 2P i uzyskały najwyższą liczbę punktów w swoich benchmarkach.

Serwery 2P o najwyższej mocy obliczeniowej na świecie

Spółka ASUS uzyskała rekordowe wyniki w zakresie mocy obliczeniowej w swoich serwerach RS720-E9 (typu rack) oraz TS700-E9 (typu tower), opartych na procesorze Intel® Xeon® Platinum 8180. Serwer RS720-E9 zdobył cztery rekordy świata w benchmarku SPEC CPU® 2017 w zakresie zastosowań wymagających wysokiej mocy obliczeniowej, włączając w to wyniki uzyskane w SPECint 2017 oraz SPECfp 2017. Dodatkowo serwer TS700-E9 posiada cztery rekordy świata w kategorii serwerów 2P
w zakresie zastosowań wymagających wysokiej mocy obliczeniowej, zdobyte w benchmarku SPEC CPU2017, w tym: SPECfp 2017 oraz SPECfp 2017. Te dwa zwycięskie serwery wykorzystują technologię ASUS Performance Boost, która stosuje ekskluzywne funkcje ASUS do optymalizacji procesora w celu zmniejszenia opóźnień i zwiększenia ogólnej wydajności obliczeniowej. Czołowe wyniki w benchmarkach potwierdzają zdolność serwerów ASUS do zapewnienia optymalnej wydajności podczas obciążenia, przy czym testy zostały wykonane w oparciu o zastosowania zbliżone
do rzeczywistych.

Sześćdziesiąt siedem rekordów świata w benchmarkach

ASUS posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży serwerowej i zatrudnia dedykowany zespół inżynierów specjalizujących się w projektowaniu sprzętu serwerowego, integrowaniu oprogramowania/firmware oraz dostrajania wydajności i optymalizacji do szerokiej gamy różnych zastosowań. Doskonałe wyniki naszych produktów oraz wiele pobitych rekordów stanowią dowód ogromnego zaangażowania spółki ASUS w nieustanne optymalizowanie i zwiększanie wydajności systemów, co umożliwia oferowanie klientom najwyższej jakości serwerów i stacji roboczych. Serwery ASUS ustanowiły 67 rekordów świata w benchmarkach, według stanu z dnia 1 sierpnia 2018 r. Najnowsza linia bijących rekordy i konfigurowalnych serwerów zawiera serwery typu tower, serwery typu rack oraz platformy wielowęzłowe, zaprojektowane pod kątem wysokiej skalowalności i płynnej pracy w takich zastosowaniach jak np. wizualizacja infrastruktury, analiza danych oraz ogólne i techniczne zastosowania komputerowe.
RS720-E9 i RS700-E9 to wysokowydajne serwery do montażu w szafkach (rack) o formacie 2U i 1U, o konstrukcji z hybrydową konfiguracją dysków, jak również z wysoką wydajnością energetyczną. Napędzane dwoma procesorami i obsługujące 24 moduły DIMM, do zainstalowania maksymalnie 3 TB pamięci DDR4 2666, serwery te oferują skalowalne gniazda rozszerzeń PCIe 3.0 oraz doskonałe rozwiązania dyskowe – idealne do zastosowań typu high performance computing (HPC).
TS700-E9 to serwer typu tower o formacie 5U, z obsługą dwóch procesorów oraz dwóch kart graficznych zajmujących po dwa gniazda każda. TS700-E9 doskonale nadaje się do środowisk biznesowych, jak również można go łatwo zintegrować w centrach danych, jako serwer typu rack – wygodnie montując go bez użycia narzędzi, za pomocą zestawu szyn.
RS720Q-E9 to serwer formatu 2U4N o wysokiej gęstości, przeznaczony do zadań mocno obciążających system, takich jak centra danych, rozwiązania do analizy danych oraz osobiste zastosowania chmury. Oferuje on obsługę od dwóch do ośmiu procesorów (z 28 rdzeniami na procesor) oraz 48 modułów DIMM do zainstalowania maksymalnie 6 TB pamięci DDR4 2666.
RS700A-E9 to serwer oparty na platformie AMD EPYC i wyposażony w nawet 32 rdzenie na procesor z 128 wątkami, a także oferujący elastyczne opcje dyskowe z maksymalnie dwunastoma 2,5-calowymi dyskami twardymi, w obudowie formatu 1U. Serwer RS700A-E9 został opracowany z myślą o rozwiązaniach wirtualizacji oraz dla tych użytkowników, którzy chcą zmniejszyć swoje całkowite koszty operacyjne od każdej posiadanej wirtualnej maszyny.

Kilka informacji na temat SPEC

Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC) to organizacja non-profit założona w celu ustanowienia, utrzymywania i wspierania standaryzowanych benchmarków i narzędzi służących do oceny wydajności obliczeniowej i efektywności energetycznej systemów komputerowych nowej generacji. SPEC opracowuje pakiety benchmarków, jak również ocenia i publikuje rezultaty otrzymywane od organizacji członkowskich i innych licencjonowanych organizacji.
Pakiet SPEC CPU 2017 to następna generacja standaryzowanych branżowo i intensywnie obciążających CPU benchmarków SPEC, które umożliwiają mierzenie i porównywanie wydajności podczas wykonywania intensywnych zadań, obciążając przy tym procesor, podsystem pamięci oraz kompilator. Organizacja SPEC stworzyła ten pakiet benchmarków w celu zapewnienia metody do porównywania wydajności szerokiej gamy sprzętu podczas pracy pod dużym obciążeniem, uzyskanym podczas realizowania zadań wzorowanych na rzeczywistych zastosowaniach użytkowników.
Benchmark SPEC CPU 2006 to starszy, standaryzowany branżowo, pakiet benchmarków do intensywnego testowania CPU, które wysoko obciążają procesor, podsystem pamięci oraz kompilator. Zapewnia on metodę porównawczą do oceny wydajności szerokiej gamy praktycznych rozwiązań sprzętowych pod dużym obciążeniem, z wykorzystaniem aplikacji opracowanych w oparciu o rzeczywiste zastosowania użytkowników.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube