ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

C4i: Nowe Revo AXiS X3 – trzecia odsłona wielofunkcyjnego radioodbiornika

Revo AXiS X3 to najnowsze cyfrowe radio internetowe/DAB+/FM z modułem Bluetooth, nowym złączem Apple Lightning dock do podłączenia telefonów iPhone 5/5S/5C oraz ulepszonym portem do bezprzewodowego strumieniowania poprzez Bluetooth z nowym kodekiem aptX. Producentem urządzenia jest Revo Technologies Ltd., a na polski rynek wprowadza je firma C4i.

Revo AXiS X3 to trzecia odsłona linii radioodbiorników AXiS, zaktualizowana i specjalnie opracowana na nadchodzący rok wersja poprzednich modeli (AXiS i AXiS XS). X3 w unikalny sposób łączy wieloformatowy odbiór radiowy z możliwością dokowania iPod’a oraz iPhone’a, a także bezprzewodową transmisję Bluetooth w jakości dźwięku CD z urządzeń kompatybilnych z technologią aptX. Dodatkowo, obsługiwany jest standard DLNA umożliwiający odtwarzanie muzyki zgromadzonej na komputerze PC lub Mac. Revo AXiS X3 może odbierać pełen zakres cyfrowych standardów radiowych, takich jak DAB, DAB +, FM z RDS i radio internetowe. Obsługuje także najnowszą generację usług multimedialnych, takich jak Slideshow DAB i RadioVis.

Obudowa radia ma świeży, sportowy kolor spiżu. 3,5-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT jest sterowany interfejsem dotykowym za pomocą ikon, umożliwiających szybką i łatwą nawigację po wielu zaawansowanych funkcjach radia. Ekran prezentuje nie tylko logo stacji oraz okładkę albumu podczas odtwarzania sieciowego, ale obsługuje również wizualizacje transmitowane przez stacje radiofonii cyfrowej: DAB Slideshow i RadioVis - dwie innowacyjne funkcje, które zwiększają zakres doświadczeń podczas korzystania z cyfrowego radia, emitując szereg kolorowych zdjęć multimedialnych i slajdów. Na wyświetlaczu znajdziemy także wiele innych przydatnych informacji, wliczając dane na temat aktualnie emitowanego utworu, wiadomości sportowe, pogodowe i doniesienia o ruchu drogowym.

AXiS X3 jest wyposażony w Apple Lightning dock, umożliwiający podłączenie i ładowanie najnowszych 8-pinowych urządzeń Apple, takich jak iPhone 5/5S/5C, iPod touch 5-tej generacji oraz iPod nano 7-mej generacji.

Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth, możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych do AXiS X3 z iPhone’a, urządzeń Android, Blackberry lub innych urządzeń z funkcją Bluetooth, takich jak laptop czy tablet. Wyeliminowana jest dzięki temu konieczność stosowania dodatkowych adapterów dokujących. Dodatkowo, wykorzystana technologia aptX sprawia, że w przypadku korzystania z kompatybilnego nadajnika, strumieniowana muzyka osiągnie jakość CD, w odróżnieniu do jakości MP3, która jest standardem dla strumieniowego przesyłu Bluetooth.

Łączność z siecią internetową zapewnia w X3 wbudowana karta WiFi (802.11b i 802.11g, obsługująca WEP i WPA/WPA2). Dzięki niej radio oferuje dostęp do ponad 16 tys. internetowych rozgłośni radiowych z całego świata. Przewaga programowa stacji internetowych nad stacjami radiowymi jest ogromna, a w wielu przypadkach muzyka nie jest tak często przerywana blokami reklamowymi, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego radia FM. Radio internetowe AXiS X3 zapewnia dostęp do wszelkich interesujących transmisji na żywo z całego świata, a także − dzięki funkcji „Listen Again” − pozwala na odsłuchanie archiwalnych audycji lub odtworzenie wybranych programów na żądanie.

Stacje są posortowane w kolejności alfabetycznej według krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwy jest także wybór z dwóch list: 100 najbardziej popularnych stacji oraz 50 najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzysta radio. Rejestrując się na stronie: www.wifiradio-frontier.com, uzyskujemy dostęp do wielu udogodnień, takich jak ręczne dodawanie własnych stacji lub tworzenie listy z nieograniczoną liczbą ulubionych audycji i udostępnianie jej innym użytkownikom.

Radio posiada także funkcję wyszukiwania stacji. Wystarczy wpisać jej nazwę lub inne słowo kluczowe. Dodatkowo, Revo AXiS X3 posiada funkcję zapisania list z 10 ulubionymi stacjami dla każdego trybu pracy urządzenia: DAB, FM i radia internetowego.

Aby wzmocnić sygnał radia FM, Revo AXiS X3 jest wyposażone w antenę, ponadto dla stacji o dobrej sile sygnału wyświetlane są informacje RDS.

Revo AXiS X3 zapewnia zarazem możliwość ustawienia dwóch, cyfrowych alarmów z funkcją drzemki jako budzik jednorazowy, codzienny lub weekendowy. Alarm może być ustawiony jako stacja DAB, FM, radia internetowego, iPod lub jako buzzer.

Revo AXiS X3 umożliwia także dostęp do własnej kolekcji muzyki przechowywanej na podłączonym do sieci komputerze PC lub Mac. Wykorzystuje do tego standardowy protokół UPnP, zapewniający pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio staje się wtedy pełnym odtwarzaczem sieciowym, z takimi funkcjami jak: Play/Pause, przewijanie do przodu/tyłu, dodawanie utworów do playlisty. Radio bez problemu poradzi sobie z takimi kodekami audio jak: WMA, AAC, WAV, FLAC, MP3, MP2 oraz Real Audio.

Na tylnej ściance obudowy X3 znajduje się wejście AUX, które pozwala podłączyć do radia zewnętrzne źródło dźwięku, a także wyjście stereo RCA L/R, umożliwiające połączenie z domowym zestawem HiFi. Oprócz tego oferuje wyjście słuchawkowe mini jack oraz port USB do szybkiej aktualizacji oprogramowania po podłączeniu radia do PC i wcześniejszym pobraniu najnowszego oprogramowania ze strony: www.revo.co.uk.

Za wysoką jakość dźwięku AXiS X3 odpowiada opatentowana technologia głośnikowa symetrycznego radiatora (Balanced-Mode-Radiator: BMR). Przetwornik BMR łączy w sobie zalety wydajności głośnika płaskiego z klasycznym przetwornikiem generującym dźwięk poprzez ruch do przodu i do tyłu, co w efekcie zwiększa zakres przenoszonych częstotliwości i poszerza pole dźwiękowe. Wynikiem jest 8 watów dźwięku wysokiej rozdzielczości z cyfrowego wzmacniacza klasy D, gładkie pasmo przenoszenia (90Hz do 20kHz (-6dB)), ekspansywna scena dźwięku i głęboki bas.

Dodatkiem znacznie poprawiającym wygodę obsługi jest zawarty w zestawie pilot na podczerwień, posiadający standardowe przyciski: Play, Pause, Stop, Standby, Mute a także możliwość sterowania głośnością, przewijania oraz obsługi budzika. Radio waży 1,41 kg i ma wymiary: 220 mm (szer.) x 125 mm (wys.) x 150 mm (głęb.).

Cena detaliczna Revo AXiS X3 wynosi 1139,00 PLN. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.

 Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube