PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LG: Inteligentne urządzenia LG ThinQ z najwyższymi notami od jurorów EISA

Inteligentne urządzenia LG ThinQ z najwyższymi notami od jurorów EISA

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (ang. European Imaging and Sound Association ― EISA) nagrodziło produkty firmy LG Electronics za nowatorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji i innowacyjne wzornictwo. Produkty LG oparte na technologii sztucznej inteligencji ThinQ, takie jak telewizory LG OLED i LG SUPER UHD oraz systemy audio LG XBOOM, wyprzedziły konkurencję w kategoriach, w których liczyła się znakomita jakość obrazu, doskonały dźwięk oraz efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji.

 EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019 dla telewizora LG OLED TV AI ThinQ

Nagroda EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019 dla telewizora LG OLED TV AI ThinQ (model OLED65E8) to już siódme z rzędu najwyższe wyróżnienie dla technologii OLED firmy LG. Jury doceniło ten model nie tylko za najwyższej klasy funkcje sztucznej inteligencji, lecz również za znakomitą jakość obrazu, który dzięki procesorowi α (Alpha) 9 jest niezwykle realistyczny, z niewiarygodnie bogatą gamą kolorów oraz wyjątkową ostrością i głębią. Z uznaniem spotkała się też zastosowana w przednich głośnikach technologia Dolby Atmos™. Zapewnia ona wrażenia audiowizualne na najwyższym poziomie, a odbiorca czuje się całkowicie zanurzony w obrazie i dźwięku. Ponadto telewizor został wykonany w technologii „obrazu na szkle” (ang. picture-on-glass), co sprawia, że można go znakomicie wkomponować w każde otoczenie.

EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019 dla telewizora LG SUPER UHD TV AI ThinQ

Kolejnym wyróżnionym produktem LG jest telewizor LG SUPER UHD TV AI ThinQ (model 65SK9500). Dzięki kombinacji takich technologii, jak Nano Cell, Full-Array Local Dimming (FALD) i procesor α (Alpha) 7, jak również platformie LG AI ThinQ oraz wbudowanemu Google Assistant, zapewnia on najlepszą jakość obrazu i wygodę użytkowania w telewizorach LCD, co przyniosło mu nagrodę EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019. Zastrzeżona przez LG technologia AI ThinQ umożliwia użytkownikom łatwą obsługę telewizora i jego podłączanie do urządzeń zewnętrznych, zmianę trybów obrazu oraz wyszukiwanie treści w internecie. W telewizor ten wbudowana jest najnowsza, zaawansowana technologia asystenta głosowego oparta na przetwarzaniu języka naturalnego (ang. Natural Language Processing ― NLP), w tym języka polskiego. Użytkownicy mogą korzystać z inteligentnych, aktywowanych głosem funkcji sterowania i wyszukiwania wspomaganych przez wyjątkową, opracowaną przez LG technologię głębokiego uczenia. Google Assistant wbudowany w telewizory LG z funkcjami sztucznej inteligencji pozwala zarządzać wieloma zadaniami jednocześnie, znajdować odpowiedzi na pytania oraz sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi, pełniąc w ten sposób funkcję centrum zarządzania inteligentnym domem.

Dzięki niezależnej kontroli stref podświetlenia LCD telewizory LG SUPER UHD wyróżniają się większą gęstością takich stref na całym obszarze ekranu oraz znacznie głębszymi poziomami czerni i wymiarami obrazu. Pozwala to na dokładniejsze odwzorowanie odcieni, redukuje rozmazywanie się światła i zwiększa miejscowy kontrast, co jest szczególnie ważne w przypadku oglądania obrazów w standardzie HDR. Dzięki innowacyjnej technologii Nano Cell Display widzowie mogą podziwiać precyzyjnie odwzorowane i spójne kolory, a szerokie kąty widzenia nie pogarszają znakomitej jakości obrazu.

EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019 dla głośnika LG XBOOM AI ThinQ

Kolejnym produktem LG wyróżnionym przez EISA jest LG XBOOM AI ThinQ (model WK7) ― wysokiej klasy głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję. Otrzymał on nagrodę EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019 za połączenie wyjątkowej jakości dźwięku z funkcjami AI. Współpraca LG z firmą Meridian, brytyjskim pionierem w dziedzinie technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości, umożliwiła pełne wykorzystanie możliwości głośnika LG XBOOM AI ThinQ, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku, precyzyjną definicję elementów wokalnych i dokładne basy. Zastosowana w głośniku LG XBOOM AI ThinQ technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości (High Resolution Audio) jest kompatybilna z bezstratnymi plikami audio, co pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nagranych w studio.

Dzięki narzędziu Google Assistant, które zostało bezpośrednio zintegrowane z urządzeniem w celu przyspieszenia jego konfiguracji, głośnik LG XBOOM AI ThinQ reaguje na polecenia głosowe. Głośnik jako centrum zarządzania może kontrolować inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego z obsługą narzędzia Google Assistant, jak również sprzęt AGD firmy LG kompatybilny z technologią LG ThinQ.

EISA SOUNDBAR 2018-2019 dla soundbaru LG SK10Y

Laureatem nagrody EISA SOUNDBAR 2018-2019 został głośnik typu soundbar o nazwie LG SK10Y. To urządzenie o mocy wyjściowej 550 W, z obsługą kanału 5.1.2, zapewnia najwyższej klasy wrażenia audio. Dzięki technologii Dolby Atmos® słuchacz jest otoczony dźwiękiem ze wszystkich stron, również z sufitu. W głośniku LG SK10Y wykorzystano również technologię firmy Meridian, której zawdzięcza on wyjątkowe bogactwo i jakość dźwięku oraz niespotykanie czyste brzmienie mowy i muzyki.

Kompatybilność głośnika LG SK10Y z bezstratnymi plikami audio umożliwia doskonałe odtwarzanie nagrań studyjnych, a funkcja konwersji dźwięku (ang. upconverting) polepsza jakość standardowych plików audio do poziomu 24 bitów/192 kHz, co pozwala na lepsze odwzorowanie subtelnych szczegółów i niuansów każdego nagrania. Ten głośnik typu soundbar o wysokiej rozdzielczości dźwięku został również doceniony za piękne wzornictwo, którego stylistyka nawiązuje do telewizorów LG klasy premium. Ponadto LG SK10Y jest zgodny z innymi inteligentnymi urządzeniami, które obsługują technologię Chromecast.

Jesteśmy dumni z wyróżnień otrzymanych od renomowanych ekspertów branżowych, którzy docenili innowacje LG w obszarze sztucznej inteligencji. LG jest i pozostanie jednym z największych producentów urządzeń opartych na sztucznej inteligencji. Oferujemy coraz bardziej inteligentny sprzęt domowy i zgodnie z naszą misją chcemy wdrażać innowacyjne technologie, które ułatwią naszym klientom życie.

POWIEDZIAŁ BRIAN KWON, PREZES LG HOME ENTERTAINMENT COMPANY

Goście, którzy odwiedzą podczas targów IFA stoisko LG w hali 18 w dniach od 31 sierpnia do 5 września, będą mogli osobiście zapoznać się z inteligentnymi produktami LG ThinQ.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube