Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

BITDEFENDER: Cyberprzestępcy atakują fabryki chipów

Logo Bitdefender

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) został zmuszony do zawieszenia produkcji z powodu wybuchu złośliwego oprogramowania w swoich fabrykach. TSMC jest dostawcą najważniejszych podzespołów dla modeli iPhone firmy Apple. 

W wydanym oświadczeniu prasowym TSMC wyjaśnia wydarzenia jakie miały miejsce w ich odlewniach stopów metali dla Apple:

Epidemia wirusa nastąpiła z powodu nieprawidłowego działania podczas instalacji oprogramowania dla nowego narzędzia, które spowodowało rozprzestrzenienie się wirusa, gdy narzędzie zostało podłączone do sieci komputerowej firmy”.
Firma nie mówi, czy w wybuchu brał udział czynnik ludzki. Jednak dyrektor finansowy TSMC Lora Ho przekazała Bloombergowi, że „TSMC było już wcześniej atakowane przez wirusy, ale po raz pierwszy atak wirusa dotknął bezpośrednio ciągłość pracy naszych linii produkcyjnych”. TSMC poinformowało w aktualizacji z pierwszego tygodnia sierpnia, że spodziewa się, iż incydent spowoduje opóźnienia wysyłki (które najprawdopodobniej dotkną klientów) i wygeneruje dodatkowe koszty.

TSMC buduje chipy nie tylko dla Apple ( seria A12 dla następnej generacji iPhone’ów i iPad’ów), ale także AMD, NVIDIA i Qualcomm. Jednak Apple jest zdecydowanie najcenniejszym klientem TSMC. Biorąc pod uwagę, że TSMC Cupertino, klient kalifornijski, prawie każdego roku radzi sobie z ogromnym popytem na nowe telefony, można się jedynie zastanawiać, w jaki sposób dotrzymają tego terminu tym razem.

Historia powyżej najlepiej obrazuje to jak bardzo potrzebna jest ochrona złożona, na najwyższym poziomie. Trzeba objąć zabezpieczeniami cyfrowymi wszelkie dobra firm, produkcji etc. W innym przypadku każdy właściciel jak i jego pracownicy narażeni są na ogromne straty, na które w żaden sposób nie mieli wpływu. Przy tak wielkiej organizacji o której tutaj mowa dobrze jest mieć taką aplikację chroniącą, która również daje możliwość samodzielnego podejmowania odpowiedzialności i decyzji za nawet najmniej podejrzane, ale wciąż niebezpieczne transfery plików. Warto wybierać programy antywirusowe, które pomimo pełnej ochrony i kontroli, dają jeszcze możliwość decyzji i szczegółowego raportowania w przypadkach spornych. Dział techniczny, który zatrudnia ogromną rzeszę fachowców, wtedy jest w stanie wcześniej dokładnie sprawdzić, czy plik faktycznie może stanowić zagrożenie - komentuje Mariusz Politowicz- certyfikowany inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube