Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

BITDEFENDER: Cyberprzestępcy atakują fabryki chipów

Logo Bitdefender

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) został zmuszony do zawieszenia produkcji z powodu wybuchu złośliwego oprogramowania w swoich fabrykach. TSMC jest dostawcą najważniejszych podzespołów dla modeli iPhone firmy Apple. 

W wydanym oświadczeniu prasowym TSMC wyjaśnia wydarzenia jakie miały miejsce w ich odlewniach stopów metali dla Apple:

Epidemia wirusa nastąpiła z powodu nieprawidłowego działania podczas instalacji oprogramowania dla nowego narzędzia, które spowodowało rozprzestrzenienie się wirusa, gdy narzędzie zostało podłączone do sieci komputerowej firmy”.
Firma nie mówi, czy w wybuchu brał udział czynnik ludzki. Jednak dyrektor finansowy TSMC Lora Ho przekazała Bloombergowi, że „TSMC było już wcześniej atakowane przez wirusy, ale po raz pierwszy atak wirusa dotknął bezpośrednio ciągłość pracy naszych linii produkcyjnych”. TSMC poinformowało w aktualizacji z pierwszego tygodnia sierpnia, że spodziewa się, iż incydent spowoduje opóźnienia wysyłki (które najprawdopodobniej dotkną klientów) i wygeneruje dodatkowe koszty.

TSMC buduje chipy nie tylko dla Apple ( seria A12 dla następnej generacji iPhone’ów i iPad’ów), ale także AMD, NVIDIA i Qualcomm. Jednak Apple jest zdecydowanie najcenniejszym klientem TSMC. Biorąc pod uwagę, że TSMC Cupertino, klient kalifornijski, prawie każdego roku radzi sobie z ogromnym popytem na nowe telefony, można się jedynie zastanawiać, w jaki sposób dotrzymają tego terminu tym razem.

Historia powyżej najlepiej obrazuje to jak bardzo potrzebna jest ochrona złożona, na najwyższym poziomie. Trzeba objąć zabezpieczeniami cyfrowymi wszelkie dobra firm, produkcji etc. W innym przypadku każdy właściciel jak i jego pracownicy narażeni są na ogromne straty, na które w żaden sposób nie mieli wpływu. Przy tak wielkiej organizacji o której tutaj mowa dobrze jest mieć taką aplikację chroniącą, która również daje możliwość samodzielnego podejmowania odpowiedzialności i decyzji za nawet najmniej podejrzane, ale wciąż niebezpieczne transfery plików. Warto wybierać programy antywirusowe, które pomimo pełnej ochrony i kontroli, dają jeszcze możliwość decyzji i szczegółowego raportowania w przypadkach spornych. Dział techniczny, który zatrudnia ogromną rzeszę fachowców, wtedy jest w stanie wcześniej dokładnie sprawdzić, czy plik faktycznie może stanowić zagrożenie - komentuje Mariusz Politowicz- certyfikowany inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube