uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

BITDEFENDER: Wyciekły dane 21 milionów użytkowników

Logo Bitdefender

Właściciel aplikacji Timehop potwierdził, że doszło do włamania w bazie, która zawiera dane firmy, w wyniku czego naruszone zostały informacje dotyczące użytkowników zebrane na serwerach aplikacji. 

Zgodnie z oświadczeniem firmy, naruszenie zostało wykryte w ciągu dwóch godzin i 19 minut od czasu rozpoczęcia ataku, atakujący mieli jednak dostęp do części danych użytkowników, w tym nazwisk, adresów e-maile, numerów telefonów i kluczy dostępu, które łączyły profile społecznościowe użytkowników z Timehop.

Przyczyną naruszenia było środowisko przetwarzania w chmurze podatne na zagrożenia oraz konto bez dwuetapowego uwierzytelniania.
Włamanie miało miejsce poprzez wymuszenie dostępu do naszej chmury”, czytamy w oświadczeniu. „Konto w chmurze nie było chronione przez autoryzację wieloetapową. Podjęliśmy teraz kroki, które obejmują uwierzytelnianie kilkuetapowe, aby zabezpieczyć naszą autoryzację i kontrolę dostępu do wszystkich kont”.
Firma zapewnia posiadaczom kont, że nie naruszono żadnych wiadomości, danych finansowych, zdjęć ani postów w mediach społecznościowych.
Zapewniamy, że żadne z waszych wpisów w mediach społecznościowych i zdjęć, które przechowuje Timehop nie było udostępnione", powiedział Timehop. „Nie mamy powodów, aby podejrzewać, że któreś z kont zostało przechwycone bez autoryzacji”.

Niezależnie od zabezpieczeń, jakie oferują nam portale, powinniśmy mieć na uwadze, czym dzielimy się w mediach społecznościowych i jakie dane podajemy w aplikacjach na naszych urządzeniach. Szybka reakcja na wykryte zagrożenie jest kluczowe dla ochrony danych użytkowników” komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken”

Jako środek zapobiegawczy zastosowano dezaktywację kluczy dostępu, a użytkownicy wylogowali się ze swoich kont. Firma współpracuje z ekspertami w zakresie egzekwowania prawa i bezpieczeństwa, aby zmniejszyć negatywne skutki tego zdarzenia. Zapewniają również użytkowników, że żadna z ich danych karty kredytowej lub danych finansowych nie była przechowywana na ich serwerach, ani też dane o lokalizacji, adresy IP lub kopie ich profili i treści.
Timehop jest aplikacją do zbierania kopii zdjęć użytkowników i postów z portali społecznościowych oraz z Dropbox i udostępnia ich online.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube