ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

EZVIZ: Bling Ring

Kamera Husky Air

Dlaczego przestępcy dokonują włamań? Pobudki ich działań są różne. Od chęci wzbogacenia się, przez chęć zmiany swojego statusu społecznego, aż po umyślne wyrządzenie komuś szkody. Na takie czyny narażony jest niestety każdy. Celebryci, posiadający pokaźne majątki, teoretycznie powinni czuć się bezpiecznie, chociażby ze względu na możliwość zapewnienia sobie osobistej ochrony. Jednak powracając do głośnej serii włamań do domów wielkich gwiazd, które miały miejsce prawie 10 lat temu, wnioski są takie, że przedarcie się do posiadłości wcale nie było takie trudne... Sprawdźmy, czego nauczyła nas historia Bling Ring!

 „Błyszczący krąg”, czyli nastoletni włamywacze

Bling Ring, to historia pewnej grupy nastolatków, które zdecydowały się nachodzić na domy gwiazd, w celu przywłaszczenia ich majątku, ubrań oraz innych dóbr luksusowych. Nazwa tej grupy została nadana przez media, a miała odnosić się do ich zamiłowania związanego z drogocennymi rzeczami, stąd przydomek ‘błyszczący krąg’.
Plan polegał na wytropieniu miejsca zamieszkania za pomocą Google Maps i następnie udaniu się w wyznaczone miejsce. Domy, do których wtargnął Bling Ring, należały m.in. do Orlando Blooma, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Megan Fox i jeszcze kilku innych gwiazd. Pierwsze włamanie okazało się na tyle łatwe, że dla gangu stało się oczywiste, że przy kolejnych próbach wtargnięcia nie powinno być większych problemów. Otwarte drzwi, brak alarmu, brak ochrony, gdzieniegdzie brak monitoringu- na takie ułatwienie wskazywali włamywacze.
To jednak nie wszystko. Znane są również inne historie włamań do domów celebrytów.
Zdarzało się, że gwiazdy, mimo posiadania prywatnych ochroniarzy, nie mogły czuć się w pełni bezpiecznie. Tak jak w przypadku Amber Rose, do której domu wtargnęli włamywacze, gdy ta spała w domu z rodziną. W tym czasie spali również jej ochroniarze. Do wtargnięcia doszło również w przypadku posiadłości Rity Ory. Złodziej wszedł do jej domu w momencie, kiedy spała. Dopiero po tym wydarzeniu zdecydowała się na inwestycję w lepszą ochronę.
Jak zakończyła się historia nastoletniego gangu? Po pewnym czasie nastolatki zostały przyłapane na swoich wyczynach. Do tego przysłużyły się materiały z kamer domowych, które miały zainstalowane niektóre gwiazdy. Powiązanie ze sobą podobnych zgłoszeń oraz materiałów z zapisu kamer pozwoliło na ustalenie tożsamości młodocianych przestępców, a także na wymierzenie im kary.

Monitoring prawą ręką ochroniarza

Wydawałoby się, że gwiazdy mimo sporego majątku, nie muszą martwić się o to, że ktoś będzie chciał wtargnąć do ich posiadłości. A to ze względu na środki, które mogą przeznaczyć na ochronę. Jednak nawet czasem ona zawodzi. Kamery domowe nie obronią domownika przed napastnikiem lepiej niż prywatny ochroniarz. Jednak nie każdego stać na takie rozwiązanie i dla wielu nie wydaje się to koniecznością. Inwestując w rozwiązania typu smart home, możemy być pewni, że nawet pozostawiając dom pusty, na jakiś czas, wciąż możemy mieć kontrolę nad tym, co się w nim dzieje. W jaki sposób? - Kamery, które alarmują o obecności kogoś w domu, przesyłają zdjęcia na połączone z nimi urządzenia mobilne o zarejestrowanej obecności niepożądanego gościa- mówi Tomasz Kowalewski z EZVIZ.
To tylko niektóre funkcje, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo. Co ważne, materiał, jaki jest w stanie zarejestrować kamera, może okazać się bardzo użyteczny, tak jak w przypadku grupy Bling Ring, która za jego pomocą została złapana.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube