Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HAMA: Nowe huby dla każdego

Hub USB HAMA

Hub to jedno z tych akcesoriów, bez których nie może obejść się każdy, kto pracuje lub bawi się przed komputerem. Hama prezentuje swoje pomysły na wielozadaniowe i przede wszystkim solidne huby USB 1.1, 2.0 i 3.1 przystosowane do obsługi nie tylko peryferii PC, ale też różnego rodzaju kart SD, a nawet wspierających obsługę projektorów.

Na cztery urządzenia

Hub 1:4 USB 2.0 Slim to propozycja dla osób, które często wykonują pracę zdalną lub się przemieszczają. Urządzenie umożliwia połączenie aż czterech peryferii jednocześnie do jednego gniazda USB. Kompaktowy i lekki hub zajmuje mało miejsca, więc nie stanowi dodatkowego obciążenia podczas podróży. Urządzenie posiada duże odstępy między gniazdami, które z kolei umożliwiają łatwe podłączenia szerokich wtyków lub kluczy sprzętowych USB. Zasilany z magistrali (korzysta z napięcia gniazda komputera) wraz z zintegrowanym kablem USB umożliwiającym łączność z komputerem, świetnie radzi sobie z transmisją danych o szybkości co najmniej 100 Mb/s. Co najlepsze, kosztuje grosze – 24,90 zł. Kolejna propozycja skierowana jest do osób ceniących sobie nie tylko szybki transfer danych do 480 Mb/s, ale też oszczędnych. Wówczas hub 1:4 USB 2.0 z funkcją ON/OFF wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Ten model również umożliwia podłączenie do czterech urządzeń jednocześnie (np. mysz, klawiaturę, drukarkę, pamięć USB) do portu USB. Wyposażony jest dodatkowo w kabel USB do połączenia z PC lub laptopem. Dzięki oddzielnemu wyłącznikowi zasilania pozwala na energooszczędne stosowanie urządzeń, a górne gniazdo z powodzeniem umożliwi łatwe oraz wygodne podłączenie od góry wszelkich urządzeń. O stanie huba poinformuje wbudowana dioda LED, natomiast kabel micro-USB wykorzystamy do podłączenia smartfona do komputera lub ładowarki. Hub świetnie radzi sobie z USB 2.0, aczkolwiek jest również kompatybilny z wersją 1.1. Aby nabyć ten model musimy być przygotowani na wydatek rzędu 34,90 zł.

Do wyświetlania filmów i nie tylko

Hub 3.1 Type-C 1:3, 2x złącze USB-A, USB-C, HDMI, bus-pow to z kolei propozycja dla osób, które korzystają ze stacjonarnego komputera, notebooka, Mac Booka, tabletu ze złączem USB-C do monitora, telewizora lub projektora. Aby skorzystać z funkcji HDMI urządzenie musi obsługiwać interfejs DisplayPort-Alternate_Mode lub technologię Thunderbolt3. Hub pozwala jednocześnie podłączyć trzy urządzenia USB. Dzięki przejściówce USB-C mamy zagwarantowany perfekcyjny obraz o wysokiej rozdzielczości i jakości Ultra HD, 3840 x 2160 pikseli, który generowany między innymi superwysoka szybkość transferu danych do 5 Gb/s po przetestowaniu i przeznaczeniu dla USB 3.1 Gen 1 (który jest nawet dziesięciokrotnie szybszy niż USB 2.0), ale działa też z urządzeniami USB 3.0 i USB 2.0. Hub zasilany jest z magistrali (zasilanie doprowadzane jest przez gniazdo USB urządzenia), a wbudowany kabel USB pozwoli podłączyć go do komputera stacjonarnego, notebooka lub tabletu. Z powodzeniem działa z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS od wersji 10.8. Hub charakteryzuje się wytrzymałą i elegancką aluminiową powierzchnią, a jego cena to 149 zł.

Hub i czytnik kart w jednym

Podczas pracy przy komputerze, często korzystamy z nośników pamięci. Aby ułatwić codzienne zadania proponujemy wykorzystanie huba USB 2.0 OTG wraz z czytnikiem takich kart. Za jego pośrednictwem podłączymy urządzenia takie jak pamięć USB, mysz czy klawiaturę, ale również jednocześnie odczytamy i zapiszemy dane z oraz na kartę pamięci SD/microSD przy maksymalnej prędkości transferu 480 Mb/s. Model również wyposażony jest w duże odstępy między gniazdami sprzyjające umożliwiające łatwe podłączenia szerokich wtyków lub kluczy sprzętowych USB. Co więcej, zwarta konstrukcja ułatwia transport wraz z notebookiem i tabletem. Hub posiada dwa typy wtyczek: USB A bez problemu umożliwi połączenie z notebookiem/PC, natomiast USB micro z powodzeniem pozwoli na pracę ze smartfonem lub tabletem. Urządzenie zostało przetestowane pod kątem akcesoriów z USB 2.0, aczkolwiek jest również kompatybilne z USB 1.1. Cena huba to 59,90 zł.
Złącza hub od Hama stanowią świetne uzupełnienie akcesoriów mobilnych oraz PC. Niewątpliwe przydatną cechą jest możliwość zaoszczędzenia energii lub kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi oraz urządzeniami. Więcej informacji o dostępnych hubach znajduje się na stronie producenta.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube