Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUSTOR: Co ma wspólnego Orkiestra Kameralna Qiyan i urządzenia NAS Asustor?

Asustor AS3102T

Orkiestra Kameralna Qiyan to grupa oddana całkowicie muzyce klasycznej. Niezależnie czy ćwiczą lub grają na żywo, zawsze zostanie przygotowany materiał wideo. Z czasem prawdziwym wyzwaniem stało się przechowywanie i udostępnianie archiwum. Rozwiązaniem na ten problem okazał się Asustor.

Założona 19 lat temu na Tajwanie Orkiestra Kameralna Qiyan specjalizuje się w przygotowywaniu wysokiej klasy koncertów na żywo. Aby zachować najwyższą muzyczną formę rocznie odbywa kilkadziesiąt prób. Każda z nich, podobnie jak koncerty grane na żywo, podlegają dokładnej sesji fotograficznej oraz nagraniu wideo. Niemal dwadzieścia lat działalności pozwoliło zgromadzić pokaźne archiwum.

Muzyczne wyzwanie

Podczas pracy w studio używano komputera do obróbki i archiwizowania wszystkich materiałów audiowizualnych. W zakresie kopii zapasowych wystarczyły przenośne dyski USB. Obecnie archiwum rozrosło się wielokrotnie, a obowiązek zarządzania nim spoczywa na barkach dyrektora muzycznego Sama Jou, który pod natłokiem wszystkich obowiązków nie zawsze pamięta aby wykonać kopię zapasową.
Dodatkowym wyzwaniem staje się także udostępnianie zgromadzonego materiału między muzykami i pozostałymi zainteresowanymi grupami. Pliki przesyłane przez YouTube lub media społecznościowe ulegają kompresji tracąc na swojej jakości. Poczta e-mail również okazała się półśrodkiem, ponieważ obecnie materiały nagrane podczas jednego występu potrafią przekraczać objętość 25 GB.

Rozwiązanie

Szukając najbardziej optymalnego rozwiązania Orkiestra Qiyan zdecydowała się na wykorzystanie urządzenie NAS AS3102T. Tym sposobem nawyki dotyczące gromadzenia i archiwizacji plików uległy diametralnej zmianie. Cała procedura dzięki wbudowanej aplikacji nie stanowiła większego wyzwania. Dodatkowo program ASUSTOR Backup Plan, zainstalowany na głównym komputerze, pozwala na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych każdego dnia, odciążając użytkownika z konieczności manualnego wykonania operacji.
Każdy koncert nagrywany przez profesjonalistów udostępniono następnie przez media społecznościowe. Ze względu na ograniczone możliwości tych platform finalny materiał ulega kompresji i dzieleniu na fragmenty publikowane osobno. Z pomocą przychodzi funkcja „Share Link” umożliwiająca szybkie udostępnianie określonym grupom zarchiwizowanych filmów. Aplikacja Photo Gallery pozwoli na wykonanie tej samej czynności ze zdjęciami, tworząc publiczny album.

Komfort własnej chmury

Po przesiadce z konwencjonalnych rozwiązań dyrektor muzyczny Sam Jou chwali urządzenie Asustor głównie za łatwość wykonywania kopii zapasowych i szybkie dzielenie się zgromadzonymi plikami. Dzięki temu może poświęcać więcej czasu na swoje główne obowiązki, pozostawiając pracę “biurową w rękach” urządzenia NAS.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube