Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

BITDEFENDER: 50 procent baz danych firm narażonych na niepowołany dostęp.

Logo Bitdefender

Kwestia bezpieczeństwa danych przetrzymywanych w chmurze to poważny problem coraz większej ilości przedsiębiorstw. Badanie Bitdefender wykazało, że tylko jedna na sześć firm szyfruje całość swoich danych. 85 procent ankietowanych dyrektorów ds. bezpieczeństwa obawia się luk w zabezpieczeniach jeśli chodzi o publiczne rozwiązania chmurowe.

Dokładnie 51 procent przedsiębiorstw nie chroni w odpowiedni sposób danych przetrzymywanych na dyskach wirtualnych narażając je tym samym na ryzyko niepowołanego dostępu np. ze strony hakerów, jak podaje RedLock.
Jeszcze w zeszłym miesiącu 48 milionów prywatnych profili zebranych przez LocalBox (w celu świadczenia usług reklamowych) z takich portali jak Facebook, LinkedIn i Twitter było narażonych na niepowołany dostęp każdego użytkownika Internetu. Wszystko przez błędy w konfiguracji rozwiązań chmurowych dostarczanych przez firmę Amazon (Amazon Web Services). Nie był to jedyny przypadek, gdyż Pentagon, Tesla, Verizon oraz Dow Jones również ucierpiały w wyniku wycieku danych spowodowanym przez luki bezpieczeństwa w posiadanych przez siebie chmurach.
Przechowywanie danych w chmurze daje ogromną elastyczność i wygodę”, komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken, „Niestety te zalety tracą całą swoją wartość bez odpowiedniego zabezpieczenia serwera” – dodaje.
Jedna, wrażliwa aplikacja na serwerze to wszystko czego potrzebują cyberprzestępcy, aby uzyskać dostęp do jego infrastruktury i przejąć go. Tylko w zeszłym roku 51 procent przedsiębiorstw nie chroniło w odpowiedni sposób danych przetrzymywanych w chmurze, informuje RedLock. Firmy są entuzjastycznie nastawione wobec rozwiązań chmurowych, gdyż umożliwiają im przechowywanie dużej ilości danych mniejszym kosztem. Pomimo tego, że firmy powszechnie wdrażają usługi cloud, jeszcze bardziej narażają swoje bezpieczeństwo i prywatność danych. Przypadków cryptojackingu w drugim kwartale 2018 było o 8 procent więcej; aż 25 procent przedsiębiorstw zgłosiło tego typu atak.
Niektóre serwery nie są nawet chronione hasłem, nie wspominając o bardziej zaawansowanych metodach zabezpieczeń i to jest prawdopodobnie powód tego, że 27 procent firm takich jak Uber, Tesla, OneLogin, Aviva, i Gemalto zgłosiło naruszenie wrażliwych danych swoich klientów, podaje RedLock. Co więcej, 24 procent przedsiębiorstw jest narażonych na poważne zagrożenia bezpieczeństwa, z racji tego, że serwery ich danych w chmurze nie posiadają odpowiednich aktualizacji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy luki bezpieczeństwa w chmurach zagroziły takim firmom jak MongoDB, Elasticsearch, Intel czy Drupal.
Rozumiemy na czym polega problem niekończących się raportów dot. infrastruktur IT, którym brakuje prawidłowej ochrony. Mamy dowody na to, że korporacje podejmują inicjatywy, aby ograniczyć ilość swoich słabych punktów, ale do zrobienia w tej kwestii jest o wiele więcej”, powiedział Guarav Kumar, dyrektor ds. technologii w RedLock.
Bazy danych przedsiębiorstw nie są poprawnie zaszyfrowane. Sektor biznesowy nie potrzebuje specjalnych badań, żeby to stwierdzić, ale pewnego rodzaju potwierdzenie wydaje się potrzebne. Chociażby po to, aby więcej firm posiadało świadomość zagrożenia. Nowa ustawa o ochronie danych osobowych jest ważnym czynnikiem, przez który przedsiębiorstwa zadbają, aby ich sieci były wolne od ataków i wycieków danych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube