ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CISCO: Nowe funkcjonalności dla twórców aplikacji w sieci intuicyjnej

Nowe funkcjonalności dla twórców aplikacji w sieci intuicyjnej

Podczas konferencji Cisco Live w Orlando, Cisco zaprezentowało nowe funkcjonalności deweloperskie w ramach swojej sieci intuicyjnej. Ich wprowadzenie stanowi kontynuację wcześniejszych działań Cisco, zmierzających ku stworzeniu otwartej, programowalnej platformy obejmującej całe środowisko sieciowe, od sieci kampusowej po centrum danych, od oddziałów po brzeg sieci.

Zapewniając dostęp do otwartej sieci, Cisco umożliwia 500,000 deweloperów, 60,000 partnerów oraz trzem milionom inżynierów sieciowych tworzenie innowacji w oparciu o swoją platformę.

Sieć intuicyjna (Intent-Based Networking) jest fundamentalną zmianą w podejściu do budowy i zarządzania siecią. Umożliwia odejście od manualnych, czasochłonnych sposobów zarządzania siecią na rzecz tworzenia polityk sieciowych w oparciu o założenia biznesowe. Polityki te są następnie automatycznie aktywowane w ramach całej infrastruktury, co daje pewność, że cele biznesowe zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Platforma DNA Center

Podczas konferencji Cisco Live zaprezentowano nowe narzędzia dla deweloperów oraz otwarty interfejs programowania aplikacji (API) w ramach Cisco DNA™ Center — centrum dowodzenia i kontroli dla sieci kampusowych, oddziałów oraz brzegowych sieci intuicyjnych. DNA Center pozwala na przekształcenie sieci składającej się z grupy urządzeń w pojedynczy spójny system. Cisco umożliwia teraz deweloperom łatwe programowanie tego systemu poprzez wykorzystanie danych analitycznych oraz informacji dostępnych w ramach sieci.

Dzięki bogatemu katalogowi API, DNA Center daje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości ochrony i przepływu informacji w obrębie ich organizacji.
• Wykorzystanie inteligencji sieci w działaniach biznesowych: DNA Center umożliwia deweloperom programowanie sieci jako pojedynczego systemu za pomocą intuicyjnych interfejsów programowania aplikacji. Deweloperzy mogą teraz łatwo tworzyć nową generację aplikacji „świadomych” kontekstu sieciowego, a partnerzy zyskują możliwość integracji sieci z procesami biznesowymi.
• Usprawnienie procesów IT w ramach wszystkich funkcji: DNA Center umożliwia administratorom sieciowym wymianę informacji w celu automatyzacji procesów w ramach systemów IT poprzez adaptery programowe. Działy IT mogą teraz zaoszczędzić czas poświęcany na działania operacyjne i wykorzystać go na innowacje.
• Zarządzanie sieciami od wielu dostawców: DNA Center zapewnia deweloperom i partnerom elastyczność w zakresie obsługi sieci od wielu dostawców za pośrednictwem pakietu oprogramowania deweloperskiego (SDK). Pozwoli to klientom nie tylko uprościć złożoność heterogeniczych sieci, ale także zarządzać nimi jak jednym systemem.

Już 15 partnerów Cisco zbudowało innowacyjne rozwiązania oparte na platformie DNA Center i demonstruje je podczas Cisco Live.

Największa społeczność deweloperów aplikacji dla sieci intuicyjnych

Cisco poinformowało także, że jej społeczność deweloperów, DevNet, przekroczyła liczbę 500 000 członków. Budując tę dużą i aktywną grupę, Cisco wprowadziło nowe źródło innowacji, w dobie bardziej programowalnych sieci.

Podczas konferencji Cisco ogłosiło trzy nowe inicjatywy deweloperskie, które jeszcze bardziej napędzą ekosystem innowacji firmy:
• DevNet Ecosystem Exchange ułatwi znalezienie i udostępnienie aplikacji lub rozwiązania zbudowanego dla platform Cisco. Liderzy biznesowi i programiści będą mogli korzystać z tego portalu aby odkryć rozwiązania partnerów obejmujące wszystkie platformy i produkty Cisco. Katalog zawiera ponad 1300 rozwiązań.
• DevNet Code Exchange to miejsce dzielenia się oprogramowaniem w celu szybkiego tworzenia aplikacji nowej generacji i integracji przepływu pracy. Szczegółowo dobrana lista próbek kodu, narzędzi i zestawów SDK jest dostępna w serwisie GitHub i napisana przez społeczność Cisco i DevNet. Code Exchange obejmuje całe portfolio Cisco i jest zorganizowane zgodnie z platformami i obszarami produktowymi firmy.
• DevNet DNA Developer Center to punkt kompleksowej obsługi dla deweloperów, ułatwiający tworzenie aplikacji i ich integrację na platformie DNA Center. Zapewnia wszystkie potrzebne zasoby, możliwości, przykłady zastosowania i materiały do nauki.

Dostępność, usługi i wsparcie
• Nowe funkcje DNA Center będą dostępne latem 2018 roku. Klienci będą mogli je nabyć od Cisco i partnerów firmy za pośrednictwem istniejących ofert subskrypcji.
• DevNet Ecosystem Exchange, Code Exchange, oraz DNA Developer Center są już dostępne dla użytkowników.
• Cisco, razem z siecią partnerów, oferuje pełen cykl życia usług, aby wesprzeć klientów w procesie wdrażania prawdziwie intuicyjnej sieci.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube