Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SINHERIT: Polski twórca pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D SLS wprowadza kolejny produkt

Nowa drukarka Sinherit

Potrzeba przełamywania barier nieustannie inspiruje współzałożycieli Sinterit. Dzięki temu powstała pierwsza desktopowa drukarka 3D typu SLS (do selektywnego spiekania laserowego), a teraz kolejny ulepszony produkt.

Sinterit—konsekwentnie realizując swoją misję polegającą na otwieraniu dostępu do zaawansowanej technologii SLS—wprowadza obecnie na rynek drugą maszynę SLS, która może stanowić doskonałe narzędzie wspierające kreatywność inżynierów i projektantów, do bezpośredniego użytku w biurze lub laboratorium.

Druk 3D całkowicie zmienił współczesne myślenie o opracowywaniu produktu, jednak najbardziej zaawansowana metoda, czyli SLS—selektywne spiekanie laserowe—dotąd zarezerwowana była tylko dla największych firm.
Dlaczego SLS?
Druk SLS jest doskonały do zastosowań przemysłowych. Trwałe i ruchome części, a także niezwykła dokładność wymiarowa i wytrzymałość mechaniczna sprawiają, że jest idealny do testowania funkcjonalnego oraz w przypadku obiektów o dużej ilości detali (min. grubość ściany 0,04 [mm] / min. rozmiar detalu 0,01 [mm]). Desktopowa drukarka SLS umożliwia produkcję po najniższych kosztach w przeliczeniu na części dzięki ponownemu użyciu proszku i braku potrzeby użycia materiału na podpory.

Nawet 100% proszku nadaje się do ponownego wykorzystania, a przy druku z Sinterit wystarczy dodać tylko 30% świeżego proszku do nowego wydruku, co stanowi najbardziej ekonomiczną opcję na rynku

MÓWI JANNE KYTTANEN, KTÓRY WŁAŚNIE PRZERZUCIŁ SIĘ Z PRODUKCJI FORM NA BAZIE TECHNOLOGII FDM NA SLS SINTERIT.

Poznaj nową desktopową drukarkę SLS na rynku

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu, wielu fascynującym podróżom z klientami i wielu technologicznym ulepszeniom, Sinterit z dumą przedstawia drukarkę Sinterit Lisa 2, młodszą, większą siostrę słynnej maszyny Lisa 1.

W 2014 r. Sinterit był pierwszą firmą, która wprowadziła drukarkę SLS o małym rozmiarze, najbardziej dostępną cenowo drukarkę SLS swoich czasów. Doprowadziło to do powstania całkowicie nowego segmentu, desktopowych maszyn SLS, dzięki którym technologia ta jest ostatecznie dostępna dla szerokiej gamy branż i stwarza projektantom i inżynierom nieograniczone możliwości. Teraz nasz zespół ekspertów SLS idzie o krok dalej —wprowadzamy na rynek drugą, jeszcze mocniejszą maszynę

MÓWI KONRAD GŁOWACKI, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FIRMY SINTERIT.

Doskonałe wydruki SLS w przystępnej cenie, prostota i możliwość korzystania z wielu materiałów — to kluczowe zalety Sinterit Lisa 2.

Większe druki

Obie maszyny mogą drukować trwałe części na bazie technologii SLS, jednak Lisa 2 umożliwia druk większych elementów, bez dzielenia ich na części, o wielkości do niemal 32 cm. Ta drukarka stosuje również proszek spiekany przy użyciu lasera, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne, złożone części bez potrzeby stosowania podpór, jak to ma miejsce w przypadku innych technologii druku 3D.

Komora azotowa dająca nieograniczone możliwości

Dzięki specjalnej komorze azotowej klienci będą mogli eksperymentować z ogromną ilością materiałów, co czyni z tego urządzenia wyznacznik zmian na rynku. „Klienci są zadowoleni z naszych proszków, ale wciąż pytają o nowe. Dlatego postanowiliśmy dać im możliwość eksperymentowania. Dzięki komorze azotowej możemy stworzyć specjalne środowisko wewnątrz drukarki i poszerzyć listę potencjalnych materiałów

MÓWI MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI, JEDEN ZE WSPÓŁZAŁOŻYCIELI, ODPOWIEDZIALNY ZA BADANIA I ROZWÓJ.

Eksperymentuj z prostym w obsłudze sprzętem i zaawansowanym oprogramowaniem
Efektem wielu udoskonaleń sprzętowych jest jeszcze bardziej niezawodny druk i nowe oprogramowanie Sinterit Studio 2018, stworzone przez byłych pracowników Google, gwarantujące zmaksymalizowaną automatyzację oraz lepsze i łatwiejsze użytkowanie.

Dzięki kompleksowemu systemowi Sinterit proces produkcji staje się krótki i łatwy. Zarówno Sinterit Sandblaster (piaskarka), jak i Powder Sieve (przesiewacz proszku) skracają jego czas i przyspieszają pracę nad produktem.

Teraz, dzięki tak niedrogim i prostym urządzeniom, możesz przerzucić się z innych ograniczających technologii 3D na wydajne wydruki z SLS, z urządzenia stojącego na twoim biurku

MÓWI PAWEŁ SZCZUREK, CEO SINTERIT.

Przystępna cenowo, otwarta na nowe materiały

Sinterit Lisa 2 kosztuje 11 990 EUR, a pełny system end-to-end to tylko 13 990 EUR (dla Europy). Pierwsze dostawy są planowane we wrześniu 2018 r.; w tej chwili można składać zamówienia na stronie internetowej Sinterit. Wśród materiałów do ​​druku są wytrzymałe i odporne na chemikalia tworzywa sztuczne jak trwały Nylon PA12 i flexa black—materiał TPU do zastosowań gumopodobnych. Jednocześnie z Lisa 2 firma wprowadza również nowy materiał flexa grey o większej elastyczności, oraz PA11 o doskonałej odporności na działanie czynników chemicznych i skrajnych temperatur. Dział badań i rozwoju pracuje nad innymi materiałami, jednak już teraz klienci mogą eksperymentować z materiałami na własną rękę.

Zastosowania

Połączenie technologii SLS i mnóstwa materiałów daje nieograniczone możliwości zastosowania prototypów i części funkcjonalnych w branżach takich jak motoryzacja, elektronika, robotyka, tworzywa sztuczne, medycyna i wiele innych. PA12, najbardziej popularny materiał, służy klientom do druku turbin 3D, rur i obudów elektronicznych, natomiast z PA11 drukowane są uchwyty narzędziowe i poręcze. Inne, bardziej elastyczne zastosowania obejmują elastyczne maskownice, uszczelki. Zastosowania są praktycznie niezliczone i zarówno dzięki SLS, jak i możliwościom materiałowym, projektanci i inżynierowie z każdej branży mogą teraz projektować i drukować w 3D niemal wszystko, co sobie wyobrażą.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube