Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HUMAN MEDIA: Noxon FUN – małe radio sieciowe z UPnP

Firma Human Media, dystrybutor odtwarzaczy muzycznych marki NOXON, wprowadza do oferty najnowszy model odbiornika radiowego Noxon FUN. Urządzenie wyposażone jest w łączność WiFi i oferuje dostęp do internetowych stacji radiowych z całego świata oraz potrafi odtwarzać muzykę z lokalnych serwerów UPnP/DLNA. Ma także wbudowane klasyczne radio FM.

Zgodność z protokołem UPnP DMR pozwala na kontrolę odtwarzania i strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych. Opcja łączności z serwisami pogodowymi zapewnia szybki dostęp do bieżącej i przewidywanej prognozy pogody. Podświetlany ekran LCD umieszczony na czarnym, szklistym i eleganckim froncie pozwala na wygodną nawigację po liście stacji radiowych oraz menu urządzenia. Do sterowania służy pilot, przyciski na obudowie i podświetlana gałka na przedniej ściance. Wejście audio AUX umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku lub odbiornika bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki. Niewielkie wymiary urządzenia zapewniają wysoką mobilność. Za wysoką jakość dźwięku odpowiada para głośników stereo, których praca w zakresie niskich tonów wspierana jest przez specjalną konstrukcję obudowy z kanałem bass-refleks umieszczonym z tyłu.

Noxon FUN jest najmniejszym i najnowszym odbiornikiem radia internetowego z oferty producenta. Wykorzystuje podzespoły i funkcje sprawdzone w innych modelach, wielokrotnie wyróżnianych przez recenzentów z niemieckich mediów.

Odbiornik wyposażono w matrycowy, podświetlany ekran LCD umieszczony za czarną taflą szklistego plastiku kryjącego front urządzenia. Ekran wyświetla 5 linii tekstu i zapewnia szybki dostęp do menu, listy stacji radiowych i plików muzycznych. Podczas odtwarzania wyświetla informacje o utworach, formacie i jakości pliku lub dane rozgłośni. Do sterowania, poza pilotem, wykorzystać można też wygodną, wciskaną gałkę mieszczoną poniżej ekranu. Za reprodukcję dźwięku odpowiada para głośników stereo, które umieszczono na bocznych ściankach obudowy. Konstrukcja, wspomagana dodatkowo przez kanał bas-refleks umieszczony z tyłu urządzenia, poszerza stereofoniczną scenę dźwiękową zapewniając dobre nagłośnienie pomieszczeń do 10m2.

Noxon FUN jest wyposażony w moduł łączności WiFi, który odpowiada za komunikację z domową siecią i internetem. Urządzenie oferuje dostęp do ponad 10000 stacji radiowych, nadających w formatach MP3, WMA i AAC/ACC+, pogrupowanych według typu muzyki i krajów nadawania. Na liście stacji znajdziemy ponad 300 rozgłośni z Polski. Poza odtwarzaniem muzyki z internetu, Noxon odczyta także pliki audio znajdujące się na dysku lokalnego komputera czy serwera NAS obsługującego standard UPnP/DLNA. Dzięki pełnej implementacji UPnP możliwe jest także strumieniowe przesyłanie muzyki i kontrola odtwarzania z urządzeń mobilnych. Jeżeli nie korzystamy z sieci bezprzewodowej, telefon, tablet lub inne zewnętrzne źródło dźwięku można połączyć za pośrednictwem złącza AUX-IN. Współpracuje ono także z modułem łączności bluetooth (np. Noxon B1), oferującego dodatkową opcję przesyłania muzyki z urządzeń mobilnych.

Wbudowany zegar, synchronizowany przez internet, pozwala na ustawianie opóźnionego wyłączania odtwarzacza i programowanie budzika. Nowością, która w urządzeniach Noxona występuje obecnie tylko w modelu FUN, jest dostęp do serwisu udostępniającego informacje pogodowe dla dowolnego miasta na świecie. Prognozy podawane są na dzień bieżący i na kilka kolejnych dni. Mogą być wyświetlane podczas odtwarzania muzyki lub w trybie stand-by − gdy urządzenie znajduje się w trybie uśpienia, na przemian z pogodą wyświetla datę i godzinę.

Cena detaliczna odtwarzacza wynosi 499 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube