ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

EZVIZ: Jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania w ochronie biznesu?

Husky Air

Ochrona miejsca prowadzenia naszej działalności jest niezwykle ważna, gdyż często staje się ono łakomym kąskiem dla potencjalnych włamywaczy. Przedsiębiorcy inwestują w biznes niemałe pieniądze i nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek straty czy opóźnienia.

Mimo posiadania odpowiedniego ubezpieczenia i możliwości zaliczenia kradzieży do kosztów, każdy stara się jak najlepiej zabezpieczyć swój biznes. Wielkie przedsiębiorstwa posiadają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Co jednak z małymi sklepami, biurami czy punktami usługowymi?

Statystyki policji napawają optymizmem, jednak tylko pozornie. Liczba włamań z kradzieżą spada, a ich wykrywalność rośnie. Niestety, dzieje się to tylko w 36,5% przypadków, a więc nadal większa część włamywaczy uchodzi bezkarnie. Złodzieje dostają się do sklepu czy magazynu najczęściej wyłamując drzwi i wybijając okna. W większości działają pod osłoną nocy i starają się ukryć swoją tożsamość zasłaniając twarz, a także korzystając z rękawiczek. Wydaje się, że w ten sposób są nieuchwytni i zanim ktokolwiek zareaguje, zdążą dokonać kradzieży. Technologia jednak nie stoi w miejscu i pojawiają się rozwiązania, które pomagają zwiększyć szansę na wykrycie sprawców. Nowoczesne urządzenia służą ochronie biznesu, a jednocześnie są ekonomicznie opłacalne. Czym one są i w jaki sposób je wykorzystać?

Skuteczna ochrona naszego biznesu dzięki technologii

Rozwiązania “smart” pojawiają się w coraz większej liczbie dziedzin naszego życia. Mamy inteligentne domy, samochody czy telefony, a technologia coraz śmielej dąży do ułatwienia i uproszczenia naszego codziennego funkcjonowania. Taka koncepcja wkroczyła także do branży bezpieczeństwa, gdzie specjalne kamery i czujniki błyskawicznie wykrywają włamywaczy i natychmiast informują właściciela o zdarzeniu. Systemy alarmowe skutecznie sprawdzają się w ochronie budynków mieszkalnych, dlatego warto zainteresować się nimi również w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. O możliwościach nowoczesnego monitoringu i sposobach jego wykorzystania w ochronie biznesu powiedział Tomasz Kowalewski, specjalista ds. systemów bezpieczeństwa w firmie EZVIZ:

- Nowoczesne rozwiązania dostępne dla przedsiębiorców umożliwiają skuteczne zabezpieczenie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które stanowią połączenie monitoringu i alarmu w jednym, dzięki czemu umożliwiają błyskawiczną reakcję w przypadku włamania. Takim przykładem jest kamera EZVIZ Husky Air, która została zaprojektowana właśnie z myślą o ochronie biznesu. Wyposażono ją w sygnalizator optyczno-akustyczny, którego celem jest odstraszenie intruza. Funkcja dzień/noc zapewnia doskonałą widoczność w nocy, a wbudowane Wi-Fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu możliwy jest podgląd w czasie rzeczywistym. Kamera potrafi wykrywać ruch, a razem z innymi czujnikami firmy EZVIZ stanowi kompleksowe zabezpieczenie przed przestępcami.

Przedsiębiorcy mogą spać spokojnie - inteligentna kamera zadba o bezpieczeństwo

Kamery z detekcją ruchu i bezpośrednim podglądem obrazu w aplikacji dają możliwość szybkiej reakcji. Każdy ruch w obserwowanym przez kamerę miejscu doprowadzi do pojawienia się powiadomienia w naszym smartfonie, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli okaże się, że alarm jest prawdziwy, za pomocą sygnalizatora optyczno-akustycznego bardzo szybko damy intruzowi znać, że doskonale wiemy o jego obecności. W wielu przypadkach taka reakcja wystarcza, aby przestępca zrezygnował z próby włamania. Jeśli tego nie zrobi i tak będziemy mieć czas na poinformowanie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając w wysokiej jakości poczynania włamywacza, który popełniając błąd, może ujawnić swoją tożsamość.

Tego typu urządzenia mogą być przydatne zwłaszcza w prowadzeniu małej działalności gospodarczej. Mały sklep, magazyn, biuro czy salon fryzjerski można z łatwością objąć czujnym okiem nowoczesnej kamery. Jeśli w jej zasięgu znajdą się drzwi i okna, zawsze będziemy mieć pewność, że nie ma tam niepożądanego gościa. Możliwość rozszerzenia o dodatkowe czujniki sprawi, że stworzymy wydajny system zabezpieczający, bez ponoszenia dużych kosztów jego instalacji. Dostęp do niego będzie prosty i intuicyjny - wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją. Tym samym, cały czas będziemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w obserwowanym przez nas miejscu.

Warto zaufać technologii i na bieżąco śledzić nowości, które pojawiają się na rynku. Ceny nowoczesnych urządzeń bardzo szybko spadają do rozsądnego poziomu, a ich możliwości potrafią diametralnie zmienić sposób naszego funkcjonowania - oczywiście na lepsze. Specjaliści od bezpieczeństwa wykorzystują coraz bardziej zaawansowane koncepcje, aby skutecznie chronić nasze domy i działalności przed włamywaczami. Warto więc osobiście przekonać się o tym, co mają do zaoferowania.
https://www.komputronik.pl/product/456520/ezviz-husky-air.html