Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Podwójny, nie zawsze znaczy lepszy

Podwójny, nie zawsze znaczy lepszy

Hitchcock powiedział, że „Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada”. Dlatego tak wiele osób skupia się na prewencji, nie zawsze biorąc pod uwagę, czy wszystkie podjęte przez nich kroki są rzeczywiście zasadne. Podobnie jest z zabezpieczeniem komputerów. Czy podwójny antywirus zwiększy bezpieczeństwo sprzętu? Odpowiadamy na to pytanie.

Producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieciowego zdecydowanie odradzają używanie dwóch programów antywirusowych jednocześnie. Czy jest to tylko chwyt marketingowy ze strony firm, który ma zniechęcić użytkowników do kupna i instalacji produktów konkurencji? W tym przypadku nie chodzi o chęć zarobku, ale przede wszystkim o kwestie techniczne i komfort użytkowania sprzętu, na którym jest zainstalowane oprogramowanie. Dlaczego hasło „podwójny nie zawsze znaczy lepszy” sprawdza się także w tym kontekście?

1. Niekończące się pętle skanowania
Chociaż był to głównie problem we wczesnych latach rozwoju oprogramowania antywirusowego, nadal warto o nim wspomnieć. W tamtych czasach oprogramowanie antywirusowe skanowało zwykle wszystkie pliki na komputerze, aby prześwietlić je pod kątem ewentualnych zagrożeń. W momencie, gdy na urządzeniu zainstalowane są dwa programy antywirusowe, pierwszy program odczyta plik, aby zeskanować go ze wzorcami dopasowania, po czym drugi program także odczyta plik i zostanie uruchomiony nowy niezależny sygnał, który zmusi pierwszy program antywirusowy do ponownego skanowania pliku i tak dalej... W rezultacie oba produkty antywirusowe ponownie skanowałyby pliki w nieskończonej pętli.

2. Potencjalne niezgodności
Nowoczesne oprogramowania antywirusowe działają jak dodatkowa warstwa znajdująca się pomiędzy bazą systemu operacyjnego a aplikacjami i programami. Programy ochrony tworzone są na wiele różnych sposobów i często ich twórcy nie trzymają się zalecanych standardów kodowania, co może wpłynąć na ich kompatybilność z innym oprogramowaniem i powodować pojawianie się komunikatów o błędzie.   

3. Kto pierwszy ten lepszy?
Wyobraź sobie, że masz zainstalowane dwa oprogramowania antywirusowe z włączonymi skanerami. Pobierasz niebezpieczny plik i pojawia się pytanie - który pierwszy podda go kwarantannie lub usunie zagrożenie? Czy to bez różnicy? Okazuje się, że nie. W takiej sytuacji możesz napotkać komunikaty o błędach, ponieważ pliki nagle znikają dla jednego z dwóch programów podczas próby kwarantanny.

4. Marnotrawstwo zasobów
- Jak pokazują nasze badania, w 2017 roku co 3,2 sekundy w internecie pojawiało się nowe zagrożenie - mówi Robert Dziemianko z G DATA. - Drastycznie rosnąca liczba zagrożeń wymaga zatem ciągłej pracy i „dokładania” elementów do oprogramowania chroniącego komputer. To naturalnie powoduje stosunkowo duże wykorzystanie zasobów komputera, zwłaszcza jego pamięci (RAM) - dodaje specjalista z G DATA. Przez cały czas uruchamiania dwóch pełnych programów antywirusowych marnujesz zatem zasoby, ponieważ 90% ich funkcji będzie się pokrywać. Każdy nowy plik na komputerze musiałby zostać przeskanowany przez obydwa produkty, które zużywają dużo mocy komputera, co niewątpliwie można by lepiej wykorzystać do innych zadań.

Rekomendacja jest prosta: podwójna ochrona nie zawsze ma sens. Nawet jeśli dodatkowe zabezpieczenie jest bezpłatne, pamiętaj, że zawsze są jakieś ukryte koszty - jeśli nie wyrażone w pieniądzach, to w Twoim czasie lub nerwach, spowodowanych wolniejszym działaniem komputera.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube