Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OSRAM: Przyszłość urządzeń mobilnych - rzucając światło na technologię

Przyszłość urządzeń mobilnych

Już pod koniec lutego w Barcelonie zgromadzą się dziesiątki tysięcy fanów technologii mobilnych. Mobile World Congress 2018 to okazja do poznania najbardziej ekscytujących trendów i innowacyjnych technologii.

Rozwój wielu kluczowych dla branży mobile technologii oparty jest o wszechobecne światło – zarówno to widzialne, jak i niewidzialne dla ludzkiego oka. Podświetlenie wyświetlacza czy lampa błyskowa to zaledwie wierzchołek możliwości. Wykorzystanie światła podczerwonego i technologii laserowych pozwala na aplikację nowych funkcji, takich jak kontrola gestem, skanowanie tęczówki czy rozpoznawanie twarzy.

Użytkownicy napędzają innowację

Stale rosnąca liczba zastosowań urządzeń mobilnych oraz coraz większa zależność od cyfrowego świata stanowią motor napędowy technologicznego rozwoju. Śledzenie wzroku w miejsce obsługi dotykowej ma sprawić, że użytkowanie smartfonów czy tabletów stanie się jeszcze bardziej intuicyjne. Trend mobile zyskuje także na znaczeniu dzięki poszerzającej się liczbie osób korzystających z opasek fitness lub innych tego typu urządzeń czy też użytkowników wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości.

- Zastosowania rynkowe dla czujników optycznych w urządzeniach mobilnych są niemal nieograniczone – zaczynając od bezpieczeństwa, przez ochronę zdrowia i trackery fitness na handlu i e-commerce kończąc. Kluczowe trendy to przede wszystkim miniaturyzacja oraz poszerzanie funkcjonalności urządzeń, niezależnie od rozmiaru samego sprzętu – mówi Hartmut Schittko z Osram Opto Semiconductors.

Wykorzystywanie biometrii w identyfikacji użytkownika to kolejna dynamicznie rozwijająca się dziedzina świata mobile. Skanowanie tęczówki czy rozpoznawanie twarzy należą do najbardziej niezawodnych i bezpiecznych metod logowania. Stanowią one alternatywę dla skomplikowanych haseł, kontroli dostępu czy najpopularniejszych metod uwierzytelniania transakcji finansowych.

Biometria – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Biometria działa w oparciu o charakterystyczne i unikatowe dla każdego człowieka cechy, takie jak wzór tęczówki, wymiary i proporcje twarzy czy odciski palców. Czujniki identyfikują te cechy i porównują je ze wcześniej zgromadzonymi danymi biometrycznymi. Do poprawnego i niezawodnego działania na urządzeniach mobilnych zarówno skanowanie tęczówki, jak i rozpoznawanie twarzy wymaga specjalistycznego oświetlenia światłem podczerwonym (emitowanym z pomocą diody LED). Technologia ta jest już wykorzystywana w kontroli dostępu, np. większość krajów używa jej w celach kontroli imigracyjnej.
Skanowanie tęczówki to jedna z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych metod identyfikacji biometrycznej. Kiedy użytkownik chce zalogować się do swojego urządzenia, skaner tęczówki podświetla oko z pomocą światła podczerwonego. Oprogramowanie analizuje i porównuje unikatowy dla każdej osoby wzór tęczówki ze wcześniej zgromadzonym obrazem. Systemy rozpoznawania twarzy identyfikują z kolei charakterystyczne dla twarzy cechy, niezależne od jej wyrazu. Pod uwagę brane są przede wszystkim długość czy szerokość nosa, głębokość oczodołów oraz kształt kości policzkowych. Dodatkowe oświetlenie twarzy światłem podczerwonym zapewnia wysoką niezawodność systemu. Ryzyko nieudzielenia dostępu uprawnionemu użytkownikowi wynosi mniej niż 1%, natomiast błędne rozpoznanie użytkownika może zdarzyć się raz na milion przypadków.

Technologia coraz bardziej dostępna

Pomiary biometryczne są także powszechnie używane w sprzęcie służącym do monitoringu zdrowia. Technologia wykorzystywana przez zwykłych użytkowników jeszcze kilka lat temu była dostępna wyłącznie w specjalistycznych gabinetach lekarskich. Dzięki technologii optycznej, niemal każdy tracker fitness ma możliwość sprawdzenia tętna. Kluczowa dla implementacji wydajnych energetycznie i kompaktowych sensorów jest właśnie technologia LED.

Nowe rozwiązania Osram Opto Semiconductors będzie można oglądać na od 26 lutego do 1 marca na Mobile World Congress w Barcelonie (stoisko 2F6, Hall 2).

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube