Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Hakerzy też kochają Walentynki

Hakerzy też kochają Walentynki

Walentynki - dzień niby zwyczajny, a jednak zupełnie inny niż reszta. Kiedy miłość (lub desperacja) wisi w powietrzu, ludzie stają się mniej rozważni i chętniej klikają w nieznane linki lub otwierają podejrzane wiadomości. Hakerzy wykorzystują proste sztuczki socjotechniczne, by wykorzystać uczucia innych i zaatakować ich komputery lub smartfony. A jak to robią? O tym w poniższym tekście.

Poniżej przedstawiamy pięć metod stwarzających zagrożenie:
1. Wielu z nas pewnie nie raz otrzymało wiadomość od cichego wielbiciela z wyznaniem miłości. W okresie Walentynek częstotliwość takich e-maili lub SMSów rośnie, a ofiary często łudzą się, że tym razem są to prawdziwe wyznania i odpisują anonimowym amantom. W taki sposób umożliwiają hakerom dostęp do konta pocztowego lub narażają się na dodatkowe koszty związane z wysłaniem SMSa na numer premium o podwyższonej opłacie.

2. Oszuści wysyłają także materiały dotyczące tematyki Walentynek lub bazujące na emocjach (np. „Zobacz jak poznać miłość swojego życia” lub „Samotny w Walentynki? Wiemy jak to zmienić!”). Większość tego typu haseł odsyła do stron, które niosą za sobą niebezpieczeństwo związane np. z utratą ważnych danych.

3. Hakerzy używają także trików, które finalnie sprawiają, że internauta sam zezwala wirusowi na zaatakowanie komputera. Zastanów się, ile razy otrzymałeś na skrzynkę pocztową wiadomość o wygranej lub super ofercie np. z okazji Walentynek, która została przygotowana wyłącznie dla Ciebie i Twojej drugiej połówki. Treści z reguły dotyczą promocji i zniżek, ponieważ to w takie linki najchętniej klikamy.

4. Ogromnym niebezpieczeństwem jest wyłudzanie informacji z kart płatniczych. Nie każdy podający się za Twoją miłość musi nią być! Może chęć wysłania komuś dodatkowych pieniędzy na Walentynki (np. na zbiórkę charytatywną) nie jest czymś dziwnym, ale gdy zaczniemy wysyłać każdemu, kto nas o to poprosi numery swoich kart i inne poufne informacje, to przestanie być to miły dzień zakochanych.

5. Inną metodą jest Walentynkowy SPAM, czyli wiadomości o treści „Kocham Cię”, których nie chcesz czytać. Nawet jeśli nie widzimy załącznika, wciąż może być to złośliwe oprogramowanie.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 41% internautów przez przypadek, nieświadomie, lub przez podstęp osoby trzeciej pobrało wirusa, lub niebezpieczny plik. Czy można temu zapobiec?

- Najważniejsze jest uświadomienie sobie, jak działają hakerzy- tłumaczy Robert Dziemianko z G DATA. - Trzeba uważać na linki i SMSy od nieznanych numerów i pamiętać, że tytuł wiadomości nie zawsze jest zbieżny z jej zawartością. Hakerzy znają wiele sztuczek socjotechnicznych i często wpędzają internautów w tzw. kozi róg, przesyłając treści związane z aktualnymi skandalami, czy trendami. Dobre oprogramowanie antywirusowe pozwoli ochronić zarówno komputer, jak i smartfona - dodaje specjalista z G DATA.

Nie pozwól hakerom celebrować Walentynek. Niech w ten dzień będą czuli się naprawdę samotnie, a Ty spędź go w miłym towarzystwie, bez obawy o swoje dane.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube