Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Hakerzy też kochają Walentynki

Hakerzy też kochają Walentynki

Walentynki - dzień niby zwyczajny, a jednak zupełnie inny niż reszta. Kiedy miłość (lub desperacja) wisi w powietrzu, ludzie stają się mniej rozważni i chętniej klikają w nieznane linki lub otwierają podejrzane wiadomości. Hakerzy wykorzystują proste sztuczki socjotechniczne, by wykorzystać uczucia innych i zaatakować ich komputery lub smartfony. A jak to robią? O tym w poniższym tekście.

Poniżej przedstawiamy pięć metod stwarzających zagrożenie:
1. Wielu z nas pewnie nie raz otrzymało wiadomość od cichego wielbiciela z wyznaniem miłości. W okresie Walentynek częstotliwość takich e-maili lub SMSów rośnie, a ofiary często łudzą się, że tym razem są to prawdziwe wyznania i odpisują anonimowym amantom. W taki sposób umożliwiają hakerom dostęp do konta pocztowego lub narażają się na dodatkowe koszty związane z wysłaniem SMSa na numer premium o podwyższonej opłacie.

2. Oszuści wysyłają także materiały dotyczące tematyki Walentynek lub bazujące na emocjach (np. „Zobacz jak poznać miłość swojego życia” lub „Samotny w Walentynki? Wiemy jak to zmienić!”). Większość tego typu haseł odsyła do stron, które niosą za sobą niebezpieczeństwo związane np. z utratą ważnych danych.

3. Hakerzy używają także trików, które finalnie sprawiają, że internauta sam zezwala wirusowi na zaatakowanie komputera. Zastanów się, ile razy otrzymałeś na skrzynkę pocztową wiadomość o wygranej lub super ofercie np. z okazji Walentynek, która została przygotowana wyłącznie dla Ciebie i Twojej drugiej połówki. Treści z reguły dotyczą promocji i zniżek, ponieważ to w takie linki najchętniej klikamy.

4. Ogromnym niebezpieczeństwem jest wyłudzanie informacji z kart płatniczych. Nie każdy podający się za Twoją miłość musi nią być! Może chęć wysłania komuś dodatkowych pieniędzy na Walentynki (np. na zbiórkę charytatywną) nie jest czymś dziwnym, ale gdy zaczniemy wysyłać każdemu, kto nas o to poprosi numery swoich kart i inne poufne informacje, to przestanie być to miły dzień zakochanych.

5. Inną metodą jest Walentynkowy SPAM, czyli wiadomości o treści „Kocham Cię”, których nie chcesz czytać. Nawet jeśli nie widzimy załącznika, wciąż może być to złośliwe oprogramowanie.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 41% internautów przez przypadek, nieświadomie, lub przez podstęp osoby trzeciej pobrało wirusa, lub niebezpieczny plik. Czy można temu zapobiec?

- Najważniejsze jest uświadomienie sobie, jak działają hakerzy- tłumaczy Robert Dziemianko z G DATA. - Trzeba uważać na linki i SMSy od nieznanych numerów i pamiętać, że tytuł wiadomości nie zawsze jest zbieżny z jej zawartością. Hakerzy znają wiele sztuczek socjotechnicznych i często wpędzają internautów w tzw. kozi róg, przesyłając treści związane z aktualnymi skandalami, czy trendami. Dobre oprogramowanie antywirusowe pozwoli ochronić zarówno komputer, jak i smartfona - dodaje specjalista z G DATA.

Nie pozwól hakerom celebrować Walentynek. Niech w ten dzień będą czuli się naprawdę samotnie, a Ty spędź go w miłym towarzystwie, bez obawy o swoje dane.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube