uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

QNAP: Sztuczna inteligencja rodem z… NAS-a?

QNAP TS-1277 Ryzen

W tym roku rozwijanie i wdrażanie technologii z dziedziny AI (sztucznej inteligencji) będą jednym z głównych trendów w IT – prognozuje agencja analityczna Gartner. Firmy już teraz zaczynają uświadamiać sobie, że AI to coś znacznie więcej niż motyw z literatury science-fiction czy chwilowa moda – rozumieją, że to potężne narzędzie, pozwalające w znacznym stopniu usprawnić podejmowanie decyzji, analizowanie danych czy… prowadzenie samochodów autonomicznych. Wiele z nich rozpoczęło już faktyczne wdrożenia i prace nad AI. Jedną z takich firm jest tajwański QNAP, który na targach CES 2018 zaprezentował nowe serwery NAS, zaprojektowane tak, by można było na nich uruchamiać zaawansowane aplikacje z dziedziny AI i uczenia maszynowego.

W opublikowanym pod koniec ubiegłego roku raporcie Gartnera „Top 10 Strategic Technology Trends for 2018” sztuczna inteligencja wymieniana jest jako jedna z czołowych technologii roku 2018. Zdaniem analityków firmy, AI doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnych firm i użytkowników – pozwala bowiem na podejmowanie lepszych decyzji (również w kontaktach z klientami – np. ich obsłudze w sklepach online), dopracowywać modele biznesowe oraz całe ekosystemy usług i rozwiązań technologicznych. Specjaliści spodziewają się, że w tym roku odnotowany zostanie ogromny wzrost zainteresowania sztuczną inteligencją i że trend ten utrzyma się co najmniej do roku 2025.
AI w każdej firmie
Z analiz Gartnera wynika, że 59% dużych firm jest obecnie na etapie gromadzenia informacji i planowania strategii związanej z wdrażaniem rozwiązań bazujących na AI, zaś pozostałe 41%... już je wdraża lub testuje.
Jednym z problemów, z którym muszą zmierzyć się użytkownicy planujący takie wdrożenia, jest kwestia kosztów i logistyki – zwykle do tworzenia, testowania i uruchamiania aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, niezbędne jest doposażenie się w dodatkowy, dedykowany sprzęt. To ma oczywiście swoje zalety (pozwala na uniknięcie dodatkowego obciążania podstawowych, „produkcyjnych” komputerów i serwerów), ale ma też poważną wadę – wiąże się bowiem z wysokimi kosztami.
Gotowy zestaw: sprzęt + oprogramowanie
Swój pomysł na rozwiązanie tego problemu ma tajwańska firma QNAP, która na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas zaprezentowała niedawno całą gamę nowych produktów bazujących na lub obsługujących technologie z dziedziny sztucznej inteligencji. Mowa tu np. o wysoko wydajnym serwerze NAS TS-1277 wyposażonym w potężny procesor AMD Ryzen™ 7 1700 oraz preinstalowaną szybką kartę graficzną, który zaprojektowany został od podstaw jako urządzenie, które poza pełnieniem typowych funkcji kojarzonych z NAS-em (przechowanie, synchronizowanie, backupowanie danych itp.) doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie do zastosowań wymagających ogromnej mocy obliczeniowej, takich właśnie jak aplikacje z dziedziny AI i uczenia maszynowego.
Oprócz tego QNAP przygotował specjalny pakiet deweloperski o nazwie QuAI, pozwalający programistom na szybkie budowanie, trenowanie i optymalizowanie modeli AI uruchomionych na QNAP NAS. Można je wykorzystać zarówno do sprawdzenia możliwości NAS-ów firmy, jak i tworzenia aplikacji z dziedziny sztucznej inteligencji (służących np. do automatycznego klasyfikowania grafik – choć tak naprawdę liczba i zakres zastosowań zależy tylko od pomysłowości i potrzeb użytkownika).
Wychodzimy z założenia, że dla dużej grupy użytkowników – szczególnie tych, którzy chcą sprawdzić potencjał biznesowy aplikacji bazujących na AI bez ponoszenia dużych kosztów na dedykowany sprzęt – nasze nowości będą idealną propozycją. Model TS-1277 NAS doskonale sprawdzi się w każdej firmie potrzebującej nowoczesnego, skalowalnego rozwiązania do przechowywania i ochrony danych, ale jednocześnie, dzięki wydajnym komponentom, może on być czymś znacznie więcej... To świetna platforma do prototypowania i uruchamiania zaawansowanych aplikacji AI i kolejny dowód, że nowoczesny QNAP NAS jest absolutnie wszechstronnym urządzeniem, które naprawdę daleko odeszło od swojej podstawowej funkcji przechowywania danych. Wirtualizacja aplikacji i OS-ów, backup, aplikacje multimedialne, monitoring wizyjny, a teraz jeszcze sztuczna inteligencja – i wszystko to można mieć w jednym urządzeniu. Dla firm taka wszechstronność i oszczędność jest bezcenna” – komentuje Grzegorz Bielawski, Country Manager QNAP.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube