foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Superkomputer zbudowany przez Lenovo i Intel

Lenovo Data Center Group i Intel dostarczą superkomputer nowej generacji Ośrodkowi Superkomputerowemu im. Leibniza (LRZ) Bawarskiej Akademii Nauk w Monachium.

LRZ jest jednym z czołowych ośrodków obliczeniowych dla społeczności naukowej w Europie. Nie tylko zarządza dynamicznie rozrastającymi się zbiorami big data, ale też je szybko przetwarza i analizuje, aby przyspieszyć inicjatywy badawcze na całym świecie. Niedawno LRZ przeprowadził największą na świecie symulację trzęsień ziemi i wywołanych przez nie tsunami, takich jak trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim z 2004 r. Badanie to umożliwia planowanie w czasie rzeczywistym scenariuszy, które mogą pomóc w przewidywaniu wstrząsów następczych i innych zagrożeń sejsmicznych.

Nowy superkomputer noszący nazwę SuperMUC-NG zostanie ukończony w drugiej połowie 2018 roku i będzie wspierać przełomowe badania LRZ w różnych skomplikowanych dziedzinach naukowych, takich jak astrofizyka, mechanika płynów i nauki przyrodnicze. Użytkownicy będą mogli korzystać z wysokodostępnych, bezpiecznych i energooszczędnych usług wysokowydajnego systemu obliczeniowego (HPC), które wykorzystują przodujące w branży technologie zoptymalizowane pod kątem wielu różnych zastosowań naukowych. W ramach projektu realizowanego dla LRZ Lenovo dostarczy swój dwudziestomilionowy serwer, co jest ważnym osiągnięciem w firmowej historii produktów dla centrów danych.
Lenovo oferuje instytucjom badawczym, takim jak LRZ, nie tylko samą moc obliczeniową, ale też rzeczywiste, kompleksowe rozwiązania, które mogą skutecznie pomóc w rozwiązywaniu problemów ludzkości. Cieszymy się ze współpracy nad tym projektem nowej generacji wspólnie z firmą Intel” — powiedział Scott Tease, dyrektor wykonawczy ds. HPC i AI w Lenovo Data Center Group. „SuperMUC-NG zapewni LRZ większą moc obliczeniową, zajmując mniej miejsca w centrum danych, a innowacyjna technologia chłodzenia wodą znacznie zmniejszy zużycie energii. Naukowcy zyskają wszechstronny superkomputer o wyjątkowej wydajności, który przyspieszy realizację projektów o kluczowym znaczeniu” – dodał Scott Tease.
SuperMUC-NG będzie oferować moc obliczeniową na poziomie aż 26,7 petaflops, generowaną przez niemal 6500 węzłów w postaci zapowiedzianych niedawno przez Lenovo serwerów nowej generacji ThinkSystem SD650. Działają one z procesorami Intel® Xeon® Platinum i rozszerzeniami Intel Advanced Vector Extensions (Intel AVX 512), a łączy je architektura Intel® Omni-Path. Z nowym systemem będzie zintegrowane oprogramowanie Lenovo Intelligent Computing Orchestrator (LiCO) — wydajny pakiet do zarządzania z intuicyjnym interfejsem użytkownika, który przyspiesza opracowywanie aplikacji HPC i AI, a także składniki chmurowe, które umożliwią badaczom z LRZ swobodną wirtualizację, przetwarzanie ogromnych ilości zbiorów danych oraz szybkie udostępnianie wyników współpracownikom.
Aby zapobiec astronomicznym kosztom eksploatacyjnym generowanym przez infrastrukturę HPC, nowy superkomputer SuperMUC-NG posiada optymalizacje opracowane przez Intel, a także najnowocześniejszą technologię chłodzenia wodą firmy Lenovo. Wraz z oprogramowaniem Lenovo Energy Aware Run-Time (EAR), które dynamicznie steruje zasilaniem infrastruktury systemu w trakcie działania aplikacji, technologia chłodzenia wodą opracowana przez Lenovo umożliwia LRZ oszczędzanie o 45% więcej energii elektrycznej w porównaniu ze standardowym systemem chłodzonym powietrzem. Wszystkie te energooszczędne innowacje przyczynią się do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla oraz łącznego kosztu użytkowania.

Światowi liderzy w dziedzinie badań, tacy jak LRZ, rozwijają wiedzę, która pozwala rozwiązywać najbardziej złożone problemy, a także w istotny sposób wpływają na poprawę jakości życia nas wszystkich.” — powiedziała Trish Damkroger, wiceprezes ds. technicznych zastosowań komputerów w firmie Intel. „Intel oferuje podstawy techniczne, które w połączeniu z doświadczeniem Lenovo w dziedzinie rozwiązań zapewniają wysoką wydajność i łatwość programowania. Dzięki temu naukowcy z LRZ mogą jeszcze głębiej analizować dane i dokonywać więcej odkryć”. – dodała powiedziała Trish Damkroger.

Po jego wdrożeniu SuperMUC-NG znajdzie się na branżowej liście TOP500 superkomputerów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube