Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

QNAP: Oficjalna premiera systemu operacyjnego QTS 4.3.4

QTS 4.3.4

W świecie współczesnych NAS-ów oprogramowanie tych urządzeń jest równie ważne, jak wydajne podzespoły i pojemne dyski – to ono sprawia, że możemy wykorzystywać je nie tylko do przechowywania danych, ale również korzystać z zaawansowanych narzędzi do tworzenia backupu, synchronizowania danych, obsługi multimediów itp.

QNAP doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego cały czas rozwija i wyposaża w nowe funkcje system operacyjny QTS, pod kontrolą którego pracują urządzenia QNAP NAS. Właśnie pojawiła się zapowiadana od dawna znacząca aktualizacja dla QTS – wydanie 4.3.4. Znaleźć w nim można ogrom nowych funkcji, udoskonaleń i drobnych zmian, które czynią korzystanie z NAS-a QNAP jeszcze wygodniejszym. Nowości związane są zarówno z podstawowymi zadaniami NAS-a (takim jak tworzenie kopii zapasowych, synchronizowanie danych, zarządzanie plikami), jak i funkcjami dodatkowymi – obsługą multimediów czy aplikacjami z dziedziny Internetu Rzeczy.

Wśród najważniejszych z nich z całą pewnością warto wymienić:

● Wprowadzenie obsługi migawek (snapshot – jednego z najefektywniejszych i najwygodniejszych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych) do NAS-ów z procesorami ARM (od teraz urządzenia QNAP NAS z procesorami Annapurna Labs obsługują migawki nawet, jeśli dysponują tylko 1 GB pamięci RAM).
● Nowy Storage&Snapshots Manager, rozwiązanie ułatwiające zarządzanie przestrzenią dyskową i ochronę migawek, z poziomu bardziej spójnego i intuicyjnego w obsłudze interfejsu.
● Technologia Global SSD acceleration.
● Inteligentny auto-tiering Qtier™ 2.0:
● Aplikację File Station z obsługą bezpośredniego dostępu USB do urządzeń mobilnych.
 Przetwarzanie danych wspomagane przez GPU (z wykorzystaniem kart graficznych PCIe):
● Hybrid Backup Sync – nowa aplikacja łączy funkcje backupu, przywracania i synchronizacji danych.
● Qboost: Narzędzie do optymalizowania NAS-ów, pomagające w monitorowaniu zasobów sieciowych, uwalnianiu zasobów systemowych i planowanie aktywności aplikacji.
● Obsługa zdjęć i wideo 360 stopni.
● Streamowanie multimediów do VLC Player
● Wielostrefowa kontrola multimediów Cinema28
● Internet Rzeczy (Internet of Things) na prywatnej chmurze (nowe narzędzia do tworzenia i hostowania aplikacji IoT)

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube