ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

INTEL: Esportowe emocje i wydajne technologie dla graczy - Intel podsumowuje 2017 rok

Intel podsumowuje 2017 rok

Mijający rok był świetny dla graczy i fanów esportu. Ostatnie miesiące obfitowały w niesamowite esportowe emocje i premiery wydajnych technologii gamingowych.

2017 rok rozpoczął się niezwykłymi emocjami esportowymi za sprawą jedenastych finałów Intel Extreme Masters. Odbywające się w na przełomie lutego i marca w Katowicach rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends śledziło 173 tysiące fanów w Spodku i 34 miliony widzów w sieci. Finały Intel Extreme Masters 2017 stały się największą imprezą w historii esportu. Intel zamierza kontynuować swoje zaangażowanie w rozwój esportu i dostarczanie graczom niezawodnych technologii, czego dowodem są nawiązane w tym roku partnerstwa i inicjatywy oraz zaprezentowane produkty w gamingowym portfolio firmy.

Wzmocnienie partnerstwa Intela z ESL
Podczas tegorocznych targów E3 Intel i ESL ogłosiły rozszerzenie swojej 15-letniej współpracy mającej na celu rozwój esportu. W ramach umowy wszystkie turnieje organizowane przez ESL oraz ich transmisje bazują na technologii Intela. Wszystkie komputery PC używane w turniejach amatorskich i zawodowych wyposażone są w najnowsze procesory Intel® Core™ i7, natomiast sprzęt ESL używany do produkcji w procesory Intel Core i Intel® Xeon®.
Rozgrywki esportowe poprzedzające Międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie
W listopadzie Intel ogłosił także rozgrywki esportowe poprzedzające Międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Jako rozszerzenie światowego partnerstwa Intela i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, firma zorganizuje w Korei turniej esportowy Intel Extreme Masters PyeongChang z jednym z najbardziej znanych tytułów esportowych wszechczasów - StarCraft II oraz rozgrywki w Steep™ Road to the Olympics, oficjalną grę Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Seria Intel Core X – procesory dla najbardziej wymagających użytkowników
Intel Core X to najbardziej rozbudowana, wydajna oraz skalowalna rodzina procesorów dla komputerów stacjonarnych w historii rozwiązań konsumenckich. Najwyższym modelem z serii jest nowy procesor Intel Core i9 Extreme Edition — pierwszy procesor dla komputerów stacjonarnych wyposażony w 18 rdzeni i obsługujący 36 wątków, co umożliwia wydajne wykonywanie bardzo wielu zadań równocześnie, zwłaszcza w takich zastosowaniach jak gry czy rzeczywistość wirtualna.
Rodzina produktów Intel® Optane™
Na początku tego roku, na rynku konsumenckim zadebiutowała wywodząca się z rozwiązań serwerowych rodzina produktów Intel Optane Memory – pamięci opartych o standard 3D XPoint. Zastosowanie rozwiązania Intel Optane Memory gwarantuje dwukrotnie szybsze uruchamianie, wzrost wydajności systemu o 28%1, a także skraca czas ładowania poziomów gier o 65%1. W tym roku Intel zaprezentował również Intel Optane SSD 900P, pierwszą serię dysków SSD dla użytkowników końcowych desktopów PC i stacji roboczych, bazującą na technologii Intel Optane.
Procesory Intel Core ósmej generacji
W październiku miała miejsce premiera rodziny procesorów Intel Core ósmej generacji, zaprojektowanych z myślą o wysokiej wydajności, wyjątkowej rozrywce i wygodzie dla użytkowników. Procesory 8 generacji oferują wzrost wydajności o 40% w stosunku do poprzedniej generacji2. Porównując działanie komputera z najnowszym procesorem do sprzętu sprzed 5 lat, ten wzrost jest aż dwukrotny3. Najlepszy procesor do komputerów stacjonarnych w rodzinie — model Intel Core i7-8700K — to zarazem najlepszy w historii procesor Intel do gier4. Dzięki technologii Intel Turbo Boost 2.0 maksymalna częstotliwość pracy jednego rdzenia w trybie turbo sięga 4,7 GHz (najwięcej wśród procesorów Intela), moduł bardzo wydajnie obsługuje więc zarówno aplikacje jedno-, jak i wielowątkowe.