Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SAPPHIRE: Karty NITRO+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56 w wersji Limited Edition

NITRO+ Radeon RX Vega 64

Firma SAPPHIRE Technology rozszerza ofertę kart graficznych NITRO+ o oczekiwane modele NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition oraz Vega 56 Limited Edition. Są one fabrycznie podkręcone względem wersji referencyjnych. Obie karty zostały oparte na niereferencyjnym projekcie laminatu i wyposażono je w zaawansowany system chłodzenia z podświetleniem RGB LED.

Wydajność dla entuzjastów

Karty SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega są fabrycznie przetaktowane. Model NITRO+ RX Vega 64 bazuje na procesorze graficznym o 4096 procesorach strumieniowych oraz pracuje z taktowaniem zegara
1611 MHz w trybie Boost. W przypadku modelu NITRO+ RX Vega 56 układ dysponuje 3584 procesorami strumieniowymi taktowanymi w trybie Boost z częstotliwością 1572 MHz. Oba modele wyposażono w dwa stosy pamięci HBM2 o wysokiej przepustowości i łącznej pojemności 8 GB. Pamięć w modelu Vega 64 jest taktowana z częstotliwością 945 MHz, a w modelu Vega 56 z zegarem 800 MHz.

Dzięki takim parametrom modele SAPPHIRE NITRO+ RX Vega osiągają nawet o 7% wyższą liczbę klatek na sekundę w porównaniu do kart referencyjnych. Jeśli to konieczne, oba modele można z łatwością przełączyć na drugą kość BIOS w celu oszczędzania energii, dzięki sprzętowemu przełącznikowi umieszczonemu przy śledziu karty.

Chłodzenie oparte na komorze parowej

Niereferencyjny system chłodzenia zastosowany w obu nowych kartach NITRO+ RX Vega jest najskuteczniejszym z dostępnych dotychczas rozwiązań firmy SAPPHIRE. Aby obniżyć temperaturę roboczą procesora graficznego do wartości docelowej 70°C, zastosowano technologię komory parowej, która zyskała sławę dzięki kartom graficznym SAPPHIRE serii Vapor-X. Używając tego rozwiązania zamiast standardowej miedzianej podstawy, temperatura rdzenia graficznego i pamięci HBM2 może być niższa nawet o 5°C.

Komora parowa jest połączona z sześcioma niklowanymi ciepłowodami (trzy o średnicy 8 mm i trzy o średnicy 6 mm), które rozprowadzają ciepło po dużym, gęsto użebrowanym radiatorze. Utrzymanie optymalnej temperatury sekcji zasilającej jest realizowane dzięki osobnemu modułowi chłodzenia z dedykowanym zestawem dwóch ciepłowodów o średnicy 6 mm.

Za rozpraszanie generowanego ciepła odpowiadają trzy wydajne wentylatory — dwa, nieznacznie większe, po bokach, kręcące się w lewo i mniejszy środkowy, kręcący się w prawo. Wentylatory posiadają podwójne łożyska kulowe, zapewniające długą, bezawaryjną pracę. Technologia SAPPHIRE Quick Connect 2 pozwala na wygodny demontaż wentylatora w celu jego wymiany, bądź czyszczenia radiatora. Układ chłodzenia jest półpasywny – wentylatory są domyślnie uruchamiane, gdy temperatura rdzenia graficznego przekroczy 56°C.

Sterowanie dodatkowymi wentylatorami
Niereferencyjna płytka drukowana została wyposażona w nowy system Turbine-X, który może kontrolować do dwóch zewnętrznych wentylatorów PWM zamontowanych np. w obudowie komputera. Na podstawie odczytów z pięciu czujników temperatury zamontowanych na płytce drukowanej, dedykowany kontroler sprzętowy płynnie reguluje obroty dodatkowych wentylatorów.

Podświetlenie RGB LED
W modelach SAPPHIRE NITRO+ RX Vega 64 i 56 Limited Edition rozszerzono i usprawniono system NITRO Glow. Podświetlone przy pomocy diod RGB LED są:

• dwie akrylowe wstawki wokół lewego i prawego wentylatora,
• logo SAPPHIRE na szczycie systemu chłodzenia (boku karty),
• logo NITRO na backplate karty.
Oświetlenie wymienionych elementów można dostosować (w tym wyłączyć) za pomocą oprogramowania SAPPHIRE TriXX NITRO Glow, dostępnego do pobrania na stronie producenta.

Wspornik karty w zestawie

W zestawie z kartami SAPPHIRE NITRO+ RX Vega Limited Edition dostarczane jest przydatne akcesorium: podpórka karty SAPPHIRE NITRO Gear. Ten niklowany element pomaga stabilizować i utrzymywać prawidłową pozycję dłuższych kart graficznych, zapobiegając uszkodzeniom gniazda PCI-Express i wyginaniu płytki drukowanej. Wspornik nie wymaga dodatkowej przestrzeni i dotyka karty jedynie regulowaną wypustką o miękkiej, gumowej końcówce.

Wspornik karty SAPPHIRE NITRO Gear będzie również dostępny do kupienia oddzielnie. Jest on kompatybilny z większością kart graficznych dostępnych na rynku.

Specyfikacja:

Model

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 Limited Edition

Pamięć

8 GB HBM2 2048-bit

8 GB HBM2 2048-bit

Procesory strumieniowe

4096

3584

Jednostki obliczeniowe

64

56

Taktowanie w trybie Boost

1611 MHz

1572 MHz

Taktowanie podstawowe

1423 MHz

1305 MHz

Taktowanie pamięci

945 MHz

800 MHz

Układ chłodzenia

2x wentylatory 92 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracające się w lewo (po lewej i prawej stronie)

1x wentylator 80 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracający się w prawo (pośrodku)

Prędkość nominalna: 0~1500 obr./min

Maksymalna: 3200 obr./min

Moduł główny:

Ciepłowody (3x 8 mm + 3x 6 mm)

Komora parowa

Moduł VRM:
Ciepłowody (2x 6 mm)
Miedziana podstawa

2x wentylatory 92 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracające się w lewo (po lewej i prawej stronie)

1x wentylator 80 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracający się w prawo (pośrodku)

Prędkość nominalna: 0~1500 obr./min

Maksymalna: 3200 obr./min

Moduł główny:

Ciepłowody (3x 8 mm + 3x 6 mm)

Komora parowa

Moduł VRM:
Ciepłowody (2x 6 mm)
Miedziana podstawa

Wyjścia

2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4

2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4

Interfejs

PCI-Express 3.0

PCI-Express 3.0

Budowa zasilania

14-fazowe zasilanie cyfrowe

14-fazowe zasilanie cyfrowe

Złącza zasilania

3x 8-pin

3x 8-pin

Warstwy płytki drukowanej

8

8

Wymiary

310 x 133 x 54 mm

310 x 133 x 54 mm

Cechy specjalne

Dwie kości BIOSu UEFI

NITRO FanSafe i Fan Health Check

SAPPHIRE Quick Connect 2

Intelligent Fan Control III

Precyzyjne sterowanie wentylatorem

Dławiki Black Diamond

NITRO Glow (diody RGB LED - shroud, logo i backplate)

Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

Dwie kości BIOSu UEFI

NITRO FanSafe i Fan Health Check

SAPPHIRE Quick Connect 2

Intelligent Fan Control III

Precyzyjne sterowanie wentylatorem

Dławiki Black Diamond

NITRO Glow (diody RGB LED - shroud, logo i backplate)

Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

Zastosowane technologie

DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bez użycia mostka), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bez użycia mostka), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR


Gwarancja i dostępność:
Prezentowane karty dostępne są w ograniczonej ilości już dziś w wybranych sklepach na świecie. Produkty pojawią się także w ofercie kolejnych sklepów w ciągu najbliższych kilku dni.

Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube