ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

D-LINK: Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

Szybkość szerokopasmowego internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z internetu w domu.

Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie firmy D-Link na próbie 1500 domowych i biznesowych użytkowników w Europie. Wśród pozostałych frustrujących czynników znalazły się: niestabilne połączenie (24 proc.), rozładowanie akumulatorów w przenośnych urządzeniach podczas pobierania danych (21 proc.) oraz białe plamy w pokryciu sygnałem sieci Wi-Fi w domu lub ogrodzie (20 proc.).

Badanie pokazało, że najwięcej sfrustrowanych użytkowników mieszka we Włoszech (48 proc.), Hiszpanii (43 proc.) i Niemczech (40 proc.). Na przeciwnym biegunie znajdują się zadowoleni użytkownicy z Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie połączenia z internetem okazały się być stabilniejsze. Po podłączeniu wielu urządzeń do jednego łącza najwolniejszy internet mieli Hiszpanie i Włosi. Taki stan rzeczy wywołał irytację odpowiednio u 38 i 29 proc. badanych.

Dobrze znane każdemu użytkownikowi internetu techniczne niedogodności w postaci buforowania, spadku jakości lub szybkości połączenia w trakcie oglądania filmów są udziałem większości użytkowników. W Europie zaskakująco mało, bo zaledwie 44 proc. użytkowników mogło bez przeszkód oglądać filmy HD. Podobny odsetek ankietowanych - 41 proc. mógł jednocześnie korzystać z internetu na więcej niż jednym urządzeniu jednocześnie.

Wolne łącze jest też problemem dla osób pracujących w domu. Podczas jej wykonywania zaledwie 39 proc. uczestników badania nie zaobserwowało spowolnienia działania internetu, a 36 proc. mogło bez problemów korzystać z kamery internetowej. Takie wyniki sugerują, że co najmniej dwie osoby na trzy miały problem z jakością połączenia z internetem w swoim domu.

Pomimo doświadczania powyższych niedogodności aż dwóch na trzech respondentów (61 proc.) nadal używało routera, który otrzymało do swojego dostawcy usług internetowych. Na jego zmianę zdecydowało się tylko 27 proc. badanych, a powodem była chęć uzyskania lepszej wydajności lub skorzystania z dodatkowych funkcji. To świadczy, że użytkownicy nie mają świadomości, że wielu technicznych problemów można się pozbyć inwestując w lepszy router.

- Irytację użytkowników internetu można łatwo zamienić w satysfakcję stosując intuicyjne i proste w konfiguracji routery Wireless AC – mówi Kamil Rusjan, Marketing & PR Manager z D-Link Polska. - Umożliwiają one nie tylko szybsze połączenia, ale też pozbawione są wad powodujących znane dotychczas problemy z wydajnością sieci.

Zlecone przez firmę D-Link badanie przyniosło jeszcze kilka informacji o oczekiwaniach użytkowników wobec nowych technologii w przyszłości. 56 proc. uważa, że w 2020 roku będzie korzystać z cyfrowej rozrywki w wysokiej rozdzielczości bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji danych. Niemalże dwie trzecie respondentów (60 proc.) ma nadzieję, że urządzenia domowego użytku będą zdalnie sterowane.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube