Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ICY DOCK: Jak bezpiecznie przechowywać dyski?

ICYCube MB561U3S-4S R1

ICYCube MB561U3S-4S R1 to czterozatokowa, zewnętrzna obudowa JBOD na 2,5” i 3,5” dyski z SuperSpeed USB 3.0 oraz interfejsem eSATA. MB561U3S-4S R1 jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują dużej powierzchni przechowywania danych i najwyższej jakości wykonania.

USB 3.0 z obsługą UASP zwiększa prędkość przesyłania lub renderowania dużych plików podczas dostępu do czterech pojedynczych napędów. Jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0. Interfejs eSATA zapewnia szybkość SATA III, obsługuje funkcję mnożnika portów, który umożliwia dostęp do czterech pojedynczych dysków za pośrednictwem jednego połączenia eSATA (host wymaga wsparcia mnożnika portów eSATA) i jest kompatybilny z większością kontrolerów RAID. 4 zatoki dają wystarczająco dużo przestrzeni, aby zoptymalizować swój system przechowywania danych.
ICYCube MB561U3S-4S R1 obsługuje zarówno 2,5” i 3,5” HDD/SSD SATA. Dzięki nowej konstrukcji EZ-Tray można mieszać 2,5” i 3,5” dyski w jednej obudowie, aby zaoszczędzić miejsce na biurku, a także ograniczyć zużycie energii i kosztów. Odłączany, 80-milimetrowy wentylator zapewnia doskonałe chłodzenie napędów, zaś przełącznik wentylatora pozwala na 3-stopniową regulację.
ICYCube MB561U3S-4SB R1 jest poczwórną zatoką USB 3.0 i obudową eSATA JBOD ze zdejmowanymi tacami dla bezproblemowej wymiany i konserwacji. To idealne rozwiązanie dla pracowników mediów i osób, które potrzebują wysokiej jakości przechowywania danych dla swoich potrzeb.
Wiele interfejsów o dużej pojemności
Posiadanie dużej ilości dysków dogodnie umieszczonych w jednej obudowie może przynieść wiele korzyści, takich jak możliwość transferowania danych między wieloma dyskami. tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania czy organizowania cennych archiwów. Co ważniejsze, w ten sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kupnie dodatkowych obudów, co daje więcej miejsca i oszczędza energię.

ICYCube MB561U3S-4S R1 oferuje zarówno USB 3.0, jak i interfejs eSATA UASP. Funkcja UASP znacznie zwiększa prędkość transferu interfejsu USB 3.0 (wymagane jest wsparcie UASP dla hosta). USB 3.0 pozwala na indywidualny dostęp do dysków i jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 – najpopularniejszym interfejsem używanym do wielu celów. To sprawia, że ICYCube jest doskonałą obudową dla różnych konfiguracji, takich jak: archiwa, biblioteki multimedialne, DAS, NAS, zewnętrzne pamięci serwera, narzędzie transferu danych IT i więcej. Z interfejsem USB 3.0 można błyskawicznie transferować dane dla wszelkich zastosowań wymagających dużego transferu danych na co dzień.

Interfejs eSATA zapewnia szybkie połączenie SATA III z prędkością do 6 Gbps i umożliwia dostęp do czterech dysków za pośrednictwem jednego połączenia eSATA (mnożnik eSATA wymagany). Jest kompatybilny z większością kart RAID, które posiadają interfejs mnożnika portów eSATA, co daje możliwość stworzenia zewnętrznej konfiguracji RAD, idealnej dla systemów, które mają ograniczoną przestrzeń. Ta niewielka obudowa może pomieścić nawet 40 TB na dyskach o największej pojemności (10 TB), które dają wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich zastosowań.
Nowe tace EZ-Tray
Nowe tace EZ-Tray zapewniają najlepszą kompatybilność dla 2,5” i 3,5” HDD/SSD o każdej wysokości, począwszy od szybkiego 2,5” SSD SATA III po 3,5” 10 TB HDD SATA. Instalacja napędu jest prosta – wystarczy umieścić dysk w tacy, wyrównując otwory na śruby, umieścić w nich dołączone wkręty i gotowe! Poza tym dzięki funkcji hot-swap możesz szybko wymienić dyski, więc nie musisz wcześniej wyłączać komputera, co oszczędza cenny czas (uwaga: host USB odświeży się podczas wymiany dysków za pomocą USB). System wymiennych tac jest idealny dla pracowników mediów, gdyż można łatwo wymieniać 2,5” i 3,5” dyski i umieścić je w innej obudowie wpierającej system EZ-Tray. Z drugiej strony profesjonaliści IT mogą również skorzystać z wymiennych tac, dzięki którym mogą wymieniać napędy dla tworzenia kopii zapasowych OS lub klonować wiele dysków na raz.
Lepsze chłodzenie dla lepszej wydajności
ICYCube został zaprojektowany od podstaw w celu zaspokojenia potrzeb wymagających klientów, więc zaimplementowaliśmy wiele ciekawych funkcji. Oferuje on 80 mm wentylator dla łatwej konserwacji. Wystarczy wyjąć wentylator i zdmuchnąć lub przetrzeć z kurzu i umieścić z powrotem. Zastosowano także przełącznik prędkości wentylatora, który pozwala na wybór prędkości obracania i regulowania poziomu hałasu. Inteligentne chłodzenie określa temperaturę dysków oraz dostosowuje prędkość obracania się wentylatora. Zasilanie w całej jednostce przeciwdziała przegrzaniu w środku obudowy. ICYCube zmaksymalizowało chłodzenie, aby utrzymać najwyższą wydajność i zwiększyć żywotność dysków.
Klasyka pozostaje klasyką
Wykonanie z wysokiej jakości aluminium, które łączy w sobie matowość i odrobinę połysku przypomina serię Macbooków Apple. Biała dioda LED sygnalizuje stan pracy każdego z dysków. Użyte oświetlenie LED jest na tyle jasne, żeby powiadomić o aktywności, ale na tyle delikatne, że nie przeszkadza w pracy. MB561U3S-4SB R1 to w pełni funkcjonalna obudowa z czterema zatokami na dyski, która jest idealna dla pracowników mediów, specjalistów IT i użytkowników biegłych w obsłudze komputera.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube