ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

WESTERN DIGITAL: WD My Cloud Home

WD My Cloud Home

Western Digital Corporation, globalny lider segmentu i rozwiązań storagae, oficjalnie zaprezentował dziś My Cloud™ Home – osobistą, prywatną chmurę, pozwalającą użytkownikom na przejęcie kontroli nad ich rozproszonymi zbiorami plików, danych i multimedów. Korzystając z My Cloud Home użytkownicy mogą wygodnie przechowywać w jednym miejscu zdjęcia, filmy i dokumenty zgromadzone na smartphone’ach, komputerach, nośnikach USB, a także w usługach chmurowych i serwisach społecznościowych - w jednym, scentralizowanym miejscu.

Ze zgromadzonych danych można wygodnie korzystać – odtwarzać je, przeglądać, udostępniać przyjaciołom i rodzinie – za pomocą smartphone’a, tabletu lub komputera z dostępem do Internetu.
Ze statystyk wynika, że dane przeciętnego użytkownika przechowywane są średnio na 14 różnych urządzeniach. Co więcej, eksperci szacują, że nasze kolekcje danych będą cały czas rosnąć – w 2017 r. przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe posiadać będzie kolekcję plików o objętości 4,5 TB (a dalszy wzrost tej wartości stymulowany będzie przez popularyzowanie się technologii VR, a także wideo 4K, 8K iu 360). Ponieważ dane są jednocześnie coraz bardziej rozproszone, szanse na ich scentralizowanie i zebranie w jednym miejscu są coraz mniejsze.

Użytkownicy szukają rozwiązań, które pozwolą im na wygodne konsolidowanie rosnących kolekcji zdjęć, filmów i innych plików, które jednocześnie będą na tyle elastyczne i wszechstronne, że obsłużą dane z różnych urządzeń – od smartfonów, przez komputery, aż po drony i serwisy społecznościowe” – wyjaśnia Jim Welsh, senior vice president działu Client Solutions w Western Digital. “Ułatwienie użytkownikom domowym i profesjonalistom uporządkowania ich cyfrowych zbiorów z dowolnego miejsca na ziemi jest dla Western Digital priorytetem”.
Scentralizuj swoje dane i korzystaj z nich wygodnie
Użytkownicy mogą skonfigurować My Cloud Home tak, by urządzenie automatycznie, stale kopiowało wskazane dane z ich smartphone’ów i komputerów. Pliki z pamięci USB, zewnętrznych dysków i kart pamięci (za pośrednictwem adaptera USB) można szybko importować korzystając z wbudowanego portu USB. Dodatkowo możliwe jest również połączenie My Cloud Home z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi (np. Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook) i automatyczne kopiowanie z nich danych użytkownikai. Programy telewizyjne, filmy, prywatne nagrania oraz muzykę przechowywane w pamięci My Cloud Home można odtwarzać np. na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym korzystając z aplkacji Plex™. Z treści tych można korzystać również na smartfonie lub tablecie – używając do tego aplikacji My Cloud Home.
Dane na wyciągnięcie ręki
Zarówno wstępną konfigurację, jak i wszystkie codzienne operacje na My Cloud Home wykonujemy z poziomu aplikacji mobilnej My Cloud Home, która pozwala m.in. na udostępnianie i odtwarzanie plików przechowywanych w pamięci urządzenia z dowolnego miejsca na ziemi (via Internet). Aplikacja pozwala również na zarządzanie wszystkimi funkcjami My Cloud Home, uruchamianie dodatkowych usług, dodawanie użytkowników czy aktualizowanie urządzenia.
Dla użytkowników, którzy potrzebują więcej miejsca na swoje cyfrowe kolekcje, Western Digital przygotował również dwudyskową wersję swojej prywatnej chmury. My Cloud Home Duo oferuje wszystkie funkcje, które znajdziemy w My Cloud Home, ale dodatkowo pozwala na korzystanie z konfiguracji dwudyskowej (domyślnie włączony tryb mirror – RAID 1), w której dane są automatycznie duplikowane na drugim dysku, co gwarantuje ich bezpieczeństwo.
Goście imprezy IFA 2017 Consumer Electronics Unlimited w Berlinie (1-6 września) mogą odwiedzić stoisko WD (stanowisko 112, Hall 17) w Berlin ExpoCenter i na miejscu zapoznać się z możliwościami nowych My Cloud Home oraz My Cloud Home Duo.
Ceny i dostępność
My Cloud Home oraz My Cloud Home Duo są objęte dwuletnią, nie wymagającą dodatkowej rejestracji, ograniczoną gwaranacją. Urządzenia są dostępne w USA w ofercie BestBuy.com oraz u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna (MSRP) urządzenia My Cloud Home w USA to $159.99 (za wersję 2TB), $179.99 (3TB), $199.99 (4TB), $259.99 (6TB) oraz $319.99 (8TB). W przypadku My Cloud Home Duo sugerowana cena w USA to $309.99 (za wersję 4TB), $399.99 (8TB), $549.99 (12TB) oraz $699.99 (16TB). W Polsce My Cloud Home i My Cloud Home Duo będą dostępne w sprzedaży w październiku br.


Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube