ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HUMAN MEDIA: „All-in-one” – nowa kamera IP Defender WF-10HD

Spółka Human Media, autoryzowany dystrybutor urządzeń i akcesoriów komputerowych Defender, wprowadza do oferty nową, bezprzewodową kamerę IP łączącą kilka bardzo interesujących funkcji w jednym miniaturowym urządzeniu.

Kamerę wyposażono w matrycę nagrywającą filmy z jakością HD 720p, które mogą być zapisywane na karcie pamięci lub transmitowane do sieci. Sprzęt może pracować jako niezależne urządzenie, sterowane ręcznie lub za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera PC podłączonego bezprzewodowo przez WiFi. Po stworzeniu konta w serwisie ustream.tv kamerę można uruchomić w trybie transmisji na żywo i odbierać oraz współdzielić obraz zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych lub przeglądarki WWW. Kamera jest mała i lekka, waży zaledwie 37g i ma wbudowany akumulator wystarczający na godzinę pracy, może być też zasilana przez USB. Bogaty zestaw dołączonych akcesoriów umożliwia m.in. instalację kamery na ścianie, na szybie, na elementach magnetycznych czy w kieszeni ubrania. Sprzęt znajdzie zastosowanie w monitoringu domowym, jako „elektroniczna niania”, w roli rejestratora samochodowego z zapisem cyklicznym, sprawdzi się też jako kamera sportowa z opcją internetowej transmisji na żywo. Może działać jako kamera internetowa USB i osobisty rejestrator audio-wideo. Oferowane funkcje z pewnością zainspirują użytkowników do eksperymentów i pozwolą odkryć wiele nowych zastosowań.

Nowa kamera Defender WF-10HD łączy funkcje, które do tej pory występowały w osobnych urządzeniach. Zaliczana jest do klasy hybrydowych urządzeń typu all-in-one. Sprzęt jest mały i lekki, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi wysoce mobilny. Zestaw akcesoriów montażowych zwiększa liczbę dostępnych opcji instalacji. Łączność bezprzewodowa nie wiąże urządzenia z jednym miejscem, dzięki czemu może być ono używane wszędzie: w domu, w samochodzie, w trakcie wakacji czy aktywnego wypoczynku.

Defender WF-10HD oferuje funkcjonalność, która otwiera szerokie pole zastosowań ograniczone jedynie inwencją użytkownika. Wbudowany moduł łączności może pracować w trybie AP (access-point), w którym urządzenie mobilne lub komputer łączy się z kamerą i w pełni kontroluje jej działanie. Użytkownik ma podgląd obrazu i dźwięku, może uruchomić nagrywanie wideo, robić zdjęcia, przesłać głos (kamera ma wbudowany głośnik), uzyskać dostęp do nagrań na karcie pamięci i do szczegółowych ustawień sprzętu.

Kamera ma możliwość konfiguracji do pracy w chmurze. Po połączeniu z serwisem ustream.tv obraz z kamery przekazywany jest na żywo do sieci internetowej. W tym trybie kamera łączy się z punktem dostępowym lub routerem zapewniającym dostęp do internetu. Rolę punktu dostępowego może też pełnić telefon komórkowy z systemem Android, dając użytkownikowi pełną swobodę i mobilność podczas transmisji obrazu do sieci. Serwis ustream.tv umożliwia powiązanie obrazu z kamery z publicznym lub prywatnym kanałem założonym na koncie użytkownika. Serwis dostępny jest przez przeglądarkę WWW, a także przez aplikacje dla telefonów z systemami Android i iOS. Z poziomu panelu użytkownika możliwa jest także rejestracja transmitowanych nagrań. Kamera w trybie pracy z serwisem ustream.tv może służyć do zdalnego monitoringu, może pracować jako publiczna kamera internetowa lub może zostać wykorzystana do tworzenia i emisji prywatnych programów TV. Serwis ustream.tv oferuje szereg opcji integracji przekazu z mediami społecznościowymi. Producent zapowiedział, że w przyszłości Defender WF-10HD będzie współpracował z kolejnymi serwisami o podobnej funkcjonalności.

Warto odnotować także tryb pracy w roli kamery internetowej (po podłączeniu z komputerem przez USB) oraz tryb rejestratora cyklicznego (np. samochodowego), w którym na karcie zawsze zapisane zostanie ostatnie 30 minut nagrania. Gdy moduł bezprzewodowy kamery nie jest aktywny, urządzenie może być używane w trybie ręcznym do nagrywania wideo i robienia zdjęć za pośrednictwem przycisków na obudowie.

Kamerę wyposażono w matrycę 720p, obiektyw ma jasność f2.2 i kąt widzenia 100 stopni. Nagrania wideo realizowane są w formacie AVC przy 30 klatkach na sekundę, z bitrate’m 16Mbps, co w połączeniu z szybkim procesorem obsługującym przetwarzanie wideo daje wysokiej jakości, stabilny i pozbawiony smużenia obraz. Nagrania są przechowywane na karcie microSD o maksymalnej pojemności 64GB.

Wewnętrzny moduł WiFi działa w standardzie 802.11g/n, może pracować w trybie AP i przyjmować połączenia z urządzeń zewnętrznych, lub w trybie klienta łączącego się z zewnętrznym punktem dostępowym lub routerem. Wbudowany akumulator Li-ion ma pojemność 700mAh, ładowany jest przez złącze USB i zapewnia godzinną pracę kamery przy łączności bezprzewodowej.

Na obudowie o wadze 37g i wymiarach 47x47x15mm umieszczono 3 przyciski oraz zestaw kolorowych diod informujących o trybie pracy kamery, modułu wifi i rejestracji. W ofercie znajdują się urządzenia w białej i w czarnej obudowie. Komplet dołączonych akcesoriów ma kolorystykę zgodną z kolorem obudowy.

Cena detaliczna odtwarzacza kamery Defender WF-10HD wynosi 439 zł. Sprzęt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube