ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: VIRB – kamery dla aktywnych

Garmin International Inc., światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, wprowadza na rynek pierwszą w swojej ofercie serię kamer sportowych VIRB nagrywających w jakości HD 1080p. Od sportów ekstremalnych po rodzinny wypad za miasto – kamery VIRB oferują funkcje, dzięki którym dużo łatwiej można uchwycić wspomnienia.

GARMIN: VIRB – kamery dla aktywnychKamery z serii VIRB wyposażone zostały w wytrzymałą i wodoodporną (IPX7) obudowę, nie ma więc potrzeby używania dodatkowego ochronnego futerału. Unikalny 1.4” kolorowy ekran Chroma™ umożliwia dokonywanie ustawień i odtwarzanie przy minimalnym zużyciu energii, dlatego Kamera VIRB jest w stanie zarejestrować ponad trzy godziny materiału w jakości HD (1080p) na pojedynczym cyklu ładowania. Funkcje poprawiające jakość obrazu, takie jak cyfrowa stabilizacja obrazu czy korekta zniekształceń obiektywu gwarantują, że jakość nagranego za pomocą VIRB materiału będzie satysfakcjonująca nawet przed fazą edycji. Kamera VIRB umożliwia ponadto wykonywanie wysokiej jakości zdjęć w trakcie nagrywania. Oprócz wymienionych funkcji, zaawansowany model VIRB Elite oferuje dodatkowo łączność WiFi, wbudowany akcelerometr, wysokościomierz oraz odbiornik GPS. Zarówno model VIRB jak i VIRB Elite mogą łączyć się za pośrednictwem protokołu ANT+ z innymi urządzeniami Garmin (fenix™, Oregon® , Edge®), a kamera VIRB Elite została dodatkowo wyposażona w funkcję transferu danych między zgodnymi czujnikami, takimi jak czujnik tętna, kadencji czy czujnik temperatury tempe™. Urządzenie VIRB Elite, dzięki łączności Wi-Fi, pozwala również bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem i komputerem.

Kamery sportowe stają się coraz bardziej popularne, a seria VIRB ma dużo do zaoferowania entuzjastom tego typu gadżetów. Kolorowy wyświetlacz, wydłużony czas pracy na baterii, opcjonalny odbiornik GPS oraz łączność z innymi produktami Garmin – ten zestaw wyróżnia kamery VIRB spośród innych dostępnych na rynku.” – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. „Nasi klienci doskonale wiedzą, co znaczy aktywny tryb życia: biegają, wspinają się, jeżdżą na rowerze, na nartach, pływają, żeglują. Chcemy zaproponować im produkt, który będzie naturalnym uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty. Mając do dyspozycji GPS i łączność bezprzewodową będą oni mogli nie tylko uchwycić w kadrze konkretną aktywność, ale dołączyć do obrazu takie dane, jak wysokość, prędkość, dokładna lokalizacja i podzielić się tym z rodziną i znajomymi.”

Kamera, akcja!
Aerodynamiczna konstrukcja kamer z serii VIRB nadaje im ciekawy, elegancki wygląd, pozwala również w prosty sposób rozpocząć nagrywanie za pomocą specjalnego przesuwanego przycisku umieszczonego z boku urządzenia. Wymienna bateria litowo – jonowa umożliwia ciągłe nagrywanie ponad trzech godzin materiału w jakości HD (1080p), a jeśli zajdzie potrzeba można ją szybko zmienić. Obiektyw WideVü uchwyci każdy rodzaj akcji, a wysokiej jakości 1.4” wyświetlacz refleksyjny Chroma™ umożliwi wygodne poruszanie sie po menu, odtwarzanie i ustawianie parametrów zdjęć. Do podświetlenia ekranu wykorzystywane jest światło z otoczenia, dzięki czemu pozostaje on czytelny nawet w bardzo słoneczny dzień, a bateria posłuży nam dłużej w momencie, kiedy naprawdę będzie potrzebna.

Stworzone do pracy w trudnych warunkach
Kamery VIRB są wystarczająco wytrzymałe, aby korzystać z nich przy nagrywaniu najbardziej ekstremalnych wyczynów, praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Wodoodporna obudowa spełnia normę IPX7, co oznacza, że urządzenie bezproblemowo zniesie przypadkowe zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez co najmniej pół godziny. Zatem, bez obawy o uszkodzenie, można korzystać z kamer VIRB podczas jazdy na nartach, czy spływu kajakowego. Dla wszystkich, którzy lubią filmować swoje podwodne przygody dostępne jest również dodatkowe wodoszczelne etui (do nabycia osobno), które zwiększa zasięg zanurzenia do 50 metrów. Szeroki wybór opcjonalnych uchwytów umożliwia montaż kamer VIRB na kierownicy roweru czy motocykla, kasku, desce surfingowej i w wielu innych miejscach. Solidny system zatrzasków odpowiednio zabezpiecza kamerę przed poluzowaniem i wypięciem, nawet przy największych wibracjach.

Obraz pod kontrolą
Nie trzeba być profesjonalnym filmowcem, aby nagrać doskonałej jakości materiał korzystając z kamery VIRB. Fabrycznie zainstalowane narzędzia do poprawy jakości obrazu zapewniają widoczne efekty jeszcze zanim rozpoczniemy edycję materiału. Technologia cyfrowej stabilizacji obrazu koryguje niepożądane efekty wywołane drżeniem kamery, a funkcja korekty zniekształceń obiektywu umożliwia automatyczną likwidację efektu fish-eye, charakterystycznego dla kamer sportowych.
Oprócz nagrywania wysokiej jakości filmów, kamery VIRB umożliwiają wykonywanie zdjęć (16 Mpx), oferując takie opcje jak tryb poklatkowy, czy seria ujęć. Funkcja aparatu dostępna jest także w trakcie nagrywania. Kamery VIRB zostały również wyposażone w złącze microSD, aby w wygodny sposób odtwarzać zarejestrowany materiał, oraz gniazdo kart microSD, obsługujące karty o pojemności 64GB (Karta microSD 64GB pomieści siedem godzin materiału video w jakości HD 1080p).

Dla wymagających
Kamera VIRB Elite, poza wymienionymi funkcjami oferuje dodatkowo wbudowany odbiornik GPS, akcelerometr, wysokościomierz oraz łączność WiFi, która pozwala korzystać z bezpłatnych aplikacji dostępnych dla iPhone’ów i urządzeń z systemem Android. Specjalne profile aktywności umożliwiają monitorowanie podczas nagrania takich danych jak zapis śladu, prędkość, wysokość n.p.m., tętno (czujnik tętna do nabycia osobno). Zapisane informacje można przeglądać bezpośrednio z poziomu kamery lub połączyć je z zarejestrowanym materiałem video podczas edycji.
Tryb Ski umożliwia rozpoznanie różnic między aktywnościami użytkownika. Kamera VIRB Elite działająca w trybie Ski automatycznie rozpocznie nagrywanie kiedy znajdziesz się na stoku, wyłączając je, kiedy wsiądziesz na wyciąg. Pozwala to zaoszczędzić baterie i nie zaśmiecać pamięci urządzenia niepotrzebnymi ujęciami.

Łącz się z innymi
Seria kamer VIRB pozwala dotychczasowym użytkownikom urządzeń Garmin wykorzystać ich możliwości jeszcze bardziej. Z pomocą Edge’a 810, zegarka Fenix, quatix czy odbiorników z serii Oregon 600, można w prosty sposób sterować funkcjami nagrywania w kamerze oraz przesyłać nagrane materiały bezpośrednio do urządzenia, korzystając z protokołu ANT+. Pełną listę kompatybilnych urządzeń znaleźć można na stronie www.garmin.com/virb.
Łączność ANT+ umożliwia również kontrolowanie kilku kamer VIRB równocześnie. Wystarczy przesunąć przycisk nagrywania w jednym urządzeniu, aby pozostałe, podłączone kamery również rozpoczęły rejestrowanie. Kamery VIRB Elite są również kompatybilne z pozostałymi czujnikami wykorzystującymi łączność ANT+, takimi jak monitor pracy serca, czujnik kadencji, czujnik temperatury tempe™. Dane zarejestrowane przez czujniki można połączyć z nagraniem kamery, tak żeby otrzymać pełen zapis przygody, lub przeglądać je bezpośrednio na ekranie urządzenia.

Przydatnym dodatkiem do kamery VIRB Elite jest przygotowana przez firmę Garmin mobilna aplikacja umożliwiająca przeglądanie i odtwarzanie nagranych materiałów oraz zdalne zarządzanie kamerą z poziomu smartfona. Bezpłatne oprogramowanie Garmin dla komputerów stacjonarnych pozwala przesyłać i edytować filmy i zdjęcia z kamer VIRB oraz dołączać do nich dodatkowe informacje z opcjonalnych czujników, a następnie udostępniać materiał rodzinie i znajomym za pośrednictwem serwisów Facebook, YouTube czy Instagram.

Kamery VIRB i VIRB Elite będą dostępne w sprzedaży w październiku 2013 r. w sugerowanej cenie detalicznej 299 € (VIRB) i 399 € (VIRB Elite).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube