uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Edge Touring i Edge Touring Plus — nawigacje rowerowe na drogi i bezdroża

Garmin International Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Edge Touring i Edge Touring Plus - nawigacje GPS zaprojektowane z myślą o turystach rowerowych, rowerzystach górskich, korzystających z roweru jako środka transportu, oraz tych wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnej nawigacji rowerowej.

Urządzenia Edge Touring i Edge Touring Plus działają na takiej samej zasadzie jak samochodowa nawigacja GPS, zostały jednak wyposażone w mapy, punkty POI i funkcje dostosowane do potrzeb rowerzystów. Najnowsze nawigacje z serii Edge wytyczą trasy zarówno po drogach głównych, jak i bezdrożach, zaproponują również trasę powrotną do punktu startowego na podstawie ustalonego dystansu.

Najnowsze nawigacje Edge Touring i Edge Touring Plus przypadną do gustu wszystkim, dla których rower jest sposobem na życie” mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. “Prosty montaż, intuicyjna obsługa, mapy dostosowane do potrzeb rowerzystów – wszystko to ma pomóc w bezpiecznym dotarciu do wytyczonego celu.”

Zaprojektowane z myślą o rowerzystach
Modele Edge Touring i Edge Touring Plus zostały wyposażone w specjalne rowerowe mapy, które ułatwią trzymanie się wytyczonego szlaku i pozwolą odnaleźć drogę powrotną do punktu rozpoczęcia podróży. Rowerzyści mogą wybierać między trybem rowerowym, turystycznym i górskim, aby wyznaczyć trasę odpowiadającą ich preferencjom. Edge Touring wytyczy trasę do celu zarówno po drogach, ścieżkach, jak i szlakach rowerowych. Dla tych, którzy nie lubią wracać tą samą drogą, Edge Touring został wyposażony w specjalny tryb Round Trip. Po wpisaniu żądanego dystansu, Edge Touring skalkuluje do trzech propozycji tras, które wiodą do punktu początkowego, uwzględniając podaną odległość oraz profile wzniesień. Można porównać zaproponowane trasy, wybrać tą, którą chcemy jechać i korzystać z dokładnych wskazówek nawigacyjnych przez całą drogę za pomocą jednego dotknięcia ekranu.
Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się z punktu A do B, korzystamy z trasy powrotnej zaproponowanej przez nawigację, czy sprawdzamy szlak pobrany z serwisów Garmin Connect™ lub Garmin Adventures, Edge Touring poprowadzi do obranego celu.
Niezastąpiony towarzysz podróży

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa, dotykowy ekran o przekątnej 2,6”, który reaguje nawet na dotyk wilgotnej dłoni lub dłoni w rękawiczce – te elementy sprawią, że Edge Touring sprawdzi się podczas niejednej rowerowej wyprawy. Urządzenie waży mniej niż 100 g, można je w prosty sposób zamontować na kierownicy bądź trzpieniu. Akumulator zapewnia czas działania do 17 godzin, a przy zastosowaniu opcjonalnej baterii można zyskać dodatkowe 20 godzin jazdy.
Edge Touring wyświetla kluczowe dane dotyczące jazdy, takie jak czas, prędkość, średnia prędkość, prędkość maksymalna, dystans i wiele innych. Rowerzyści mogą dostosowywać wygląd ekranu do swoich potrzeb, decydując które z różnych dziesięciu pól będą widoczne na pulpicie. W zestawie z urządzeniem znajduje się również ćwierćobrotowy uchwyt rowerowy, który ułatwia korzystanie z nawigacji na różnych rowerach.

Planuj wyprawy, dziel się wspomnieniami
Edge Touring rejestruje informacje o tym, jak daleko, jak szybko oraz dokąd zmierzasz. Zebrane w ten sposób dane można po powrocie do domu szczegółowo odtwarzać i udostępniać znajomym za pośrednictwem serwisu Garmin Connect. Serwis umożliwia również wyszukiwanie tras dodanych przez innych użytkowników i pobieranie ich bezpośrednio do urządzenia Edge Touring. Rowerowe podróże można zaplanować również korzystając z bezpłatnego oprogramowania Basecamp™, które umożliwia przeglądanie i organizowanie map, punktów orientacyjnych, tras i ścieżek oraz zapisywanie ich w urządzeniu, z którego będziemy korzystać w podróży.

Edge Touring Plus – jeśli chcesz wiedzieć więcej
Edge Touring Plus oferuje wszystkie funkcje dostępne w nawigacji Edge Touring, a ponadto jest kompatybilny z bezprzewodowymi (ANT+) czujnikami tętna. Umożliwia to monitorowanie podczas jazdy poziomu wysiłku oraz wyświetlanie informacji o zasięgu i stopniu naładowana akumulatora w przypadku, gdy korzystamy z kompatybilnych e-rowerów. Model Edge Touring Plus został także wyposażony w wysokościomierz barometryczny, który dostarczy podczas jazdy dodatkowych informacji o zmianach temperatury, przewyższeniach, wzniesieniach i spadkach terenu.

Seria Edge 

Touring

Touring Plus

funkcje nawigacyjne:

Tak

Tak

moduł round trip:

Tak

Tak

ZGODNOŚĆ Z CZUJNIKIEM TĘTNA:

Nie

Tak

ZGODNOŚC Z ROWEROWYM CZUJNIKIEM PRĘDKOŚCI/RYTMU:

Nie

Nie

zgodność z e-rowerami:

Nie

Tak

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizę, porządkowanie i dzielenie się danymi):

Tak

Tak

Virtual Partner®

Nie

Nie

AUTO PAUSE® (PAUZA I WZNOWIENIE LICZNIKA CZASU NA PODSTAWIE PRĘDKOŚCI):

Tak

Tak

AUTO LAP® (AUTOMATYCZNE ROZPOCZĘCIE NOWEGO OKRĄŻENIA):

Tak

Tak

TRENING INTERWAŁOWY (KONFIGUROWANIE INTERWAŁÓW ĆWICZEŃI ODPOCZYNKÓW):

Nie

Nie

OBLICZANIE ZUŻYCIA KALORII NA PODSTAWIE TĘTNA:

Nie

Tak

WYSOKOŚCIOMIERZ BAROMETRYCZNY:

Nie

Tak

ZGODNOŚC Z MIERNIKIEM MOCY (ANT+™):

Nie

Nie

FUNKCJE DOSTĘPNE PO POŁĄCZENIU ZE SMARTFONEM:

Nie

Nie

KOMPATYBILNY Z GARMIN CONNECT™ MOBILE:

Nie

Nie

Edge Touring i Touring Plus będą dostępne w sprzedaży w Polsce w październiku 2013 r.
Sugerowana cena detaliczna urządzeń:
Edge Touring - 249€
Edge Touring Plus – 299€

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube