ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUSTOR: Jak NAS pomaga prowadzić biznes?

NAS Asustor AS6404T

Dynamicznie rozwijający się rynek technologiczny zachęca do wprowadzania nowych produktów, by klient biznesowy nie musiał się martwić o to, że jego interes prowadzony jest w oparciu o przestarzałe rozwiązania. Dlatego też Asustor ogłosił debiut nowych modeli dysków sieciowych NAS, w tym tego przeznaczonego właśnie dla biznesu: AS6404T. 

W pierwszej kolejności AS6404T to zaawansowane narzędzie do przechowywania i backupu danych. Pierwszy cel realizowany jest m.in. przez dostęp do licznych publicznych chmur takich jak: Dropbox, Google Drive czy OneDrive. Co do backupu, warto wspomnieć o funkcji MyArchive, pozwalającej na archiwizowaniu plików na dyskach twardych. Produkt Asustora wspiera również technologię snapshot, umożliwiającą szybkie przywrócenie plików po awarii systemu. 

Nowa generacja – do usług!
Kolejną istotną rolą NAS-a jest ułatwianie dostępu do danych dla uprawnionych użytkowników. To w przypadku AS6404T gwarantować ma m.in. szybkość zapisu i odczytu na poziomie do – kolejno - 221 i 219 MB/S. Za tymi wynikami stoi procesor nowej generacji, Intel Celeron Apollo Lake. Według zapewnień Asustora podzespół ten pozwala osiągać o 30% większą efektywność działania niż w przypadku starszych CPU.
Haker połamie sobie zęby
Bardzo ważne w biznesie jest zabezpieczenie swoich danych m.in. przed atakiem z zewnątrz. Jedną z form ochrony plików oferowaną przez AS6404T jest możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu RAID. Takie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza przy różnej ilości zamontowanych w NAS-ie dysków. Do tego dochodzą też i inne bariery ochronne, takie jak Firewall, opcja bezpiecznego łączenia czy zaawansowany algorytm szyfrujący.
WOW, tak to działa!
Pełniąc rolę serwera, urządzenie Asustora może działać 24/7, choć wcale nie musi być przez cały czas włączone, by użytkownicy mieli dostęp do danych. Dzięki funkcjom WOW (Wake on WAN) i WOL (Wake on LAN), NAS-a można uruchomić za pośrednictwem Internetu lub przebywając w tej samej sieci, co podpięty do niej AS6404T.
Czuwaj!
Dysk sieciowy NAS to także centrum monitoringu. Przekazując obraz z maksymalnie czterech kamer na urządzenie mobilne, daje szefowi tym samym możliwość obserwowania, co dzieje się w biurze po godzinach pracy. Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych licencji do aż 36 kamer.
Nie tylko do pracy
Jednak funkcjonalność AS6404T nie ogranicza się tylko do spraw związanych stricte z biznesem. NAS może stać się także multimedialnym kombajnem. Wszystko to dzięki wbudowanemu silnikowi graficznemu, wspierającemu standardy kompresji HEVC i VP9, technologii dual-channel, czy wejściu HDMI 2.0, wpływającym na jakość wyświetlanych filmów.
Dysk sieciowy AS6404T kosztuje około 2999 zł. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

Dane techniczne:

• Procesor: Intel Celeron J3455 Quad-Core 1.5 GHz
• Pamięć RAM: 8 GB SO-DIMM DDR3L (4GB x 2, maksymalnie do 8 GB)
• Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): HDD 4 x SATA3 6Gb/s; 3.5"/2.5" HDD/SSD
• Maksymalna pojemność: 40 TB (4 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)
• Interfejs sieciowy: 2 x Gigabit Ethernet
• Złącza dodatkowe: 4 x USB 3.0 (3 x Type A, 1 x Type C)
• Wyjścia: 1 x HDMI 2.0, 1 x S/PDIF
• Wentylator systemowy: 1 x 120 mm
• Zasilacz/adapter: 1 x 90 W
• Moc wejściowa: od 100V do 240V AC
• System operacyjny: ADM
• Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 36 (4 bezpłatne licencje)
• SMB zapis/odczyt: do 221/219 MB/sek.
• Szyfrowanie: AES-NIZnajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube