Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TENDA: Rozszerzenie sygnału internetowego

Rozszerzenie sygnału internetowego

Coraz częściej korzystamy z bezprzewodowej sieci internetowej. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Wi-Fi daje nam swobodę i możliwość pracy w każdym miejscu gdzie sięga sygnał. Właśnie, co zrobić, jeśli jakość połączenia nie jest na tyle dobra, aby zapewnić nam komfortowe korzystanie z Internetu? Oto kilka wskazówek od firmy Tenda jak rozszerzyć sygnał internetowy.

Metody domowe, które praktycznie nie wymagają wkładu finansowego
Pierwszym sposobem na ulepszenie sygnału sieci Wi-Fi jaki prezentuje Tenda jest nieco amatorski. Dlatego też nie zapewniamy, że spełni on wymogi wszystkich osób. Co gorsze, nie zawsze będzie działał, dlatego ostatecznie sugerujemy aby korzystać ze sprawdzonych sposobów. Przedstawiamy go jednak jako ciekawostkę.
Anteny w które wyposażone są nasze routery to tak zwane modele dookólne. Oferują więc sygnał wokół własnej osi. Jeśli ustawimy go w rogu mieszkania trafia on także poza dom. Łatwo wywnioskować, że tracimy wtedy na jakości połączenia. Warto więc ustawić router na środku mieszkania. Jeśli przewody internetowe nie pozwalają na zmianę umieszczenia sprzętu musimy zastosować alternatywną opcję. Stosując zwykłą puszkę aluminiową możemy stworzyć tak zwany ekran, który zmieni charakterystykę anteny, a co za tym idzie wzmocni sygnał Wi-Fi tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Co należy zrobić? Wystarczy odciąć górną i dolną część puszki, a następnie rozciąć ją wzdłuż. Następnie musimy odpowiednio wyprofilować „skrzydła” naszego ekranu-wzmacniacza tak, aby sygnał trafiał tylko do naszego mieszkania.

Uniwersalny wzmacniacz zasięgu sieci bezprzewodowej Tenda N300
Kolejną propozycją jest zastosowanie bezprzewodowego wzmacniacza zasięgu, tzw. repeatera. Tego typu urządzenie oferuje Tenda. Model N300 służy do optymalizacji i zwiększenia sygnału sieci bezprzewodowej. Działa tak, aby objąć najdalsze zakątki naszego domu. Urządzenie ma dwie anteny, które pomagają w poszerzeniu sygnału, a także ulepszeniu jakości Wi-Fi. Co ciekawe, Tenda N300 posiada port Ethernet, który może być używany jako bezprzewodowy adapter do podłączenia urządzeń przewodowych. Wzmacniacz działa z dowolnym routerem Wi-Fi pracującym w technologii 802.11 b/g/n dlatego nie jest konieczna zmiana urządzenia na nowe. Model ten oferuje prędkość transmisji do 300 MB/s. Ważne jest także to, że oferuje protokół zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2.
Szczegóły na temat Tenda A301 można znaleźć na stronie producenta. Model ten kosztuje około 80 zł.

Adapter sieciowy Tenda P1002P
Swobodny dostęp do Internetu zapewni tam również adapter sieciowy P1002P. Zestaw składa się z dwóch urządzeń. Jedno z nich podpinamy do routera i gniazdka sieciowego. Drugie natomiast do gniazdka sieciowego w pokoju, gdzie znajduje się nasz komputer. Dzięki temu otrzymujemy sieć o prędkości do 1000 Mb/s. Przejście AC pozwala na maksymalne obciążenie do 3600W, zapewniając bezpieczeństwo; urządzenie posiada także wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy, który umożliwia urządzeniu Tenda P1002P tłumić zakłócenia pochodzące z innych sprzętów i poprawiać jakość sieci na potrzeby odtwarzania multimediów.
Szczegóły znaleźć można na stronie producenta. Koszt zestawu P1002P wynosi około 350 zł.

Wiele możliwości na rozszerzenie sygnału
Jak widać mamy bardzo duże możliwości rozszerzenia sygnału sieci internetowej jest naprawdę dużo. Jeśli nie mamy środków możemy zastosować metodę amatorską, którą tutaj przedstawiliśmy. Warto jednak zainwestować w transmiter A301, który oferuje znakomitą jakość sygnału, a co za tym idzie duży zasięg. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z sieci w ogrodzie czy bardzo dużym domu jednorodzinnym. Osoby, które nie mają możliwości korzystania z Wi-Fi, a także nie mogą robić żadnych zmian w mieszkaniu, np. wiercić w ścianach aby poprowadzić przewody LAN mogą skorzystać z właściwości urządzenia Tenda P1002P. Sprzęt ten oferuje zasięg do 1000 Mb/s posługując się gniazdkami sieciowymi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube