Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUSTOR: Nowy dysk sieciowy NAS do użytku domowego

Nowy dysk sieciowy NAS do użytku domowego

Popularny producent dysków sieciowych NAS właśnie wprowadził nowy produkt AS6302T, przeznaczony do użytku domowego. Jest to propozycja kierowana zwłaszcza do użytkowników znających się nieco na technologii – to właśnie oni będą mogli w pełni wykorzystać funkcjonalność prezentowanego modelu. 

AS6302T może z powodzeniem pełnić rolę centrum domowej rozrywki. Urządzenie Asustora posiada wbudowany silnik graficzny, wspierający standardy kompresji HEVC i VP9, które mają zwiększyć efektywność działania multimediów i obrazu o nawet 30%. Do tego dochodzi też technologia dual-channel, pozwalająca otrzymać płynny obraz w jakości 4K, czy wejście HDMI 2.0, które również znacząco wpływa na jakość wyświetlanych filmów. 

Nowoczesne „bebechy”
Za właściwe wyniki osiągane przez AS6302T odpowiada procesor Intel Celeron Apollo Lake, który według zapewnień producenta zapewnia o 30% lepszy wynik osiągany przez CPU I GPU w stosunku do procesorów poprzedniej generacji. Urządzenie wyposażono też w port USB 3.0 Type-C, pozwalający na podłączenie do NAS-a nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów.
Bez zmartwień o rachunki
Asustor przygotował też coś dla osób, które chcą mieć stały dostęp do NAS-a, ale boją się, że gdy urządzenie będzie włączone 24/7, przyjdzie im zapłacić astronomiczny rachunek za prąd. Zaradzić temu mają funkcje WOW (Wake on WAN) i WOL (Wake on LAN). Pierwsza z wymienionych pozwala na uruchomienie dysku sieciowego za pośrednictwem Internetu, druga zaś gdy użytkownik przebywa w tej samej sieci, co podpięty do niej NAS.
Windows czy Linux? Co za różnica!
Producentowi zależało na tym, by uprościć zarządzanie NAS-em. Służyć temu mają liczne aplikacje przeznaczone dla NAS-ów Asustora czy uproszczony system migracji danych. Dodatkowo AS6302T jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, niezależnie czy użytkownik korzysta z Mac OS X, Linuxa czy Windowsa.
Haker płakał, gdy próbował złamać
Troszcząc się o posiadane na NAS-ie pliki, użytkownik może ustawić różny poziom RAID, określający sposób wykorzystania i współpracę między większą ilością dysków. Rozwiązanie to ma pozwolić na zwiększenie stopnia ochrony danych. AS6302T posiada też m.in. firewalla, program antywirusowy, opcję bezpiecznego łączenia czy 2-stopniowy system weryfikacji.
NAS jak archiwum
Podstawowym celem AS6302T jest przeprowadzanie backupu i przechowywanie plików. Produkt Asustora daje możliwość zapisania danych na którejś z popularnych publicznych chmur: Amazon S3, Dropbox, Google Drive, OneDrive itd. Istnieje też opcja magazynowania informacji przy pomocy aplikacji MyArchive, dzięki której podłączony do NAS-a dysk zamieni się w archiwum, zdatne do podłączenia do komputera.
Bezpieczny dom
NAS może również stać się centrum monitoringu, przekazującym na urządzenie mobilne obraz z maksymalnie czterech zamontowanych w domu czy biurze kamer. Jeśli użytkownik chce rozszerzyć sieć monitoringu na większą przestrzeń, może po prostu dokupić dodatkowe licencje do aż 25 kamer.
Dysk sieciowy AS6302T kosztuje około 1999 zł. Produkt objęty jest trzyletnia gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

Dane techniczne:

• Procesor: Intel Celeron J3355 Dual-Core 2.0 GHz
• Pamięć RAM: 2 GB SO-DIMM DDR3L (1GB x 2, maksymalnie do 8 GB)
• Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): 2 x HDD 2.5”/3.5”, SATA II/III lub SSD
• Maksymalna pojemność: 20 TB (2 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)
• Interfejs sieciowy: 2 x Gigabit Ethernet
• Złącza dodatkowe: 4 x USB 3.0 (3 x Type A, 1 x Type C)
• Wyjścia: 1 x HDMI 2.0, 1 x S/PDIF
• Wentylator systemowy: 1 x 70 mm
• Zasilacz/adapter: 1 x 65 W
• Moc wejściowa: od 100V do 240V AC
• System operacyjny: ADM
• Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 25 (4 bezpłatne licencje)
• SMB zapis/odczyt: do 218/218 MB/sek.
• Szyfrowanie: AES-NI

 

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube