ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HUMAN MEDIA: CocktailAudio X30 – kompletny system audio dla wymagających

Firma Human Media, wyłączny dystrybutor marki CocktailAudio w Polsce, wprowadza do sprzedaży najnowszy model sieciowego odtwarzacza muzycznego o symbolu X30. Spełniając oczekiwana najbardziej wymagających użytkowników cyfrowych systemów audio producent rozwinął konstrukcję starszego modelu X10, tworząc system all-in-one o niespotykanej na rynku funkcjonalności. Ponadprzeciętną jakość wykonania i atrakcyjny wygląd połączono z zaawansowanym technologicznie wnętrzem oraz wysokiej jakości komponentami odpowiadającymi za przetwarzanie sygnałów i brzmienie odtwarzacza.

CocktailAudio X30 wykorzystuje przetworniki Burr-Brown i procesor audio-wideo Sigma Designs, posiada wysokiej jakości podwójny układ zasilania, oscylatory TCXO w układzie zegara oraz sztywną metalową obudowę o szerokości 43cm z dużym kolorowym wyświetlaczem LCD i szczelinowym czytnikiem płyt Audio-CD. Urządzenie może działać jako samodzielny system audio z podłączonym głośnikami lub jako zaawansowane źródło dźwięku w zestawie z cyfrowymi lub analogowymi systemami Hi-Fi. Sprzęt umożliwia odtwarzanie materiałów muzycznych w wielu popularnych formatach, obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości, pozwala na wykonywanie kopii płyt CD-Audio, ma funkcję nagrywania sygnału z zewnętrznych źródeł analogowych i cyfrowych. Wbudowany dysk twardy o pojemności do 4TB może być instalowany przez użytkownika i pomieści zawartość kilkudziesięciu tysięcy płyt CD. Za katalogowanie i szybki dostęp do zbiorów odpowiada funkcja bazy danych, wspomagana informacjami o albumach i wykonawcach, które mogą być pobierane z internetu. Dla posiadaczy smartfonów i tabletów producent przygotował opcję kontroli urządzenia przez przeglądarkę WWW.

CocktailAudio X30 został zaprojektowany jako wszechstronne centrum muzyczne all-in-one i jednocześnie jako wysokiej jakości odtwarzacz plików audio, w którym wykorzystano szereg bezkompromisowych rozwiązań technicznych w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem i niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością.

Urządzenie może pełnić rolę samodzielnego odtwarzacza muzycznego, do którego podłączone są głośniki napędzane wbudowanym cyfrowym wzmacniaczem 2x50W z niezależnym układem zasilania. W konfiguracjach z zewnętrzną końcówką mocy czy przetwornikiem DAC wzmacniacz można wyłączyć i traktować X30 jako cyfrowe lub analogowe źródło sygnału.

CocktailAudio X30 jest w stanie odtwarzać muzykę z płyt CD oraz plików zgromadzonych na różnych komputerowych pamięciach i nośnikach danych. Użytkownik w prosty sposób może zainstalować wewnątrz obudowy dysk twardy 2.5” lub 3.5” (SSD lub tradycyjny) o pojemności nawet 4TB, który pomieści zawartość tysięcy płyt CD lub albumów zapisanych w wysokiej rozdzielczości. Obsługiwane są wszystkie najpopularniejsze formaty i kodeki audio, zarówno w standardowej jakości, jaki w wysokiej rozdzielczości hi-res (do 24b/192kHz) i bezstratnych formatach FLAC HD oraz WAV HD. Urządzenie pobiera dane także z dysków i pamięci USB, przez sieć z komputerów i serwerów DLNA i Samba oraz przez internet - z radia internetowego oraz różnych serwisów muzycznych. Do dyspozycji użytkownika jest także klasyczne radio FM.

Wbudowany szczelinowy czytnik płyt służy do odtwarzania płyt CD-Audio oraz CD-R i DVD-R z plikami oraz szybkiego wykonywania kopii płyt CD. Funkcja kopiowania płyt i ich katalogowania to jedna z ważniejszych funkcji sprzętu, a użytkownicy z pewnością docenią wygodę i szybkość nowej metody dostępu do swoich dużych katalogów muzycznych, bez utraty jakości i bez obaw o zużywanie nośników optycznych. Kopiowane płyty mogą być zapisywane w wybranym przez użytkownika formacie (WAV, FLAC, OGG lub MP3), uzupełnianie o okładki i opisy utworów pobierane bazy danych FreeDB. Nagrania są natychmiast katalogowane w wewnętrznej muzycznej bazie danych oferującej kilka trybów przeglądania i grupowania zbiorów oraz funkcje wyszukiwania. Tekstowe opisy utworów skatalogowanych w bazie danych mogą być uzupełniane i zmieniane przez użytkownika.

Urządzenie posiada analogowe wejścia audio, które pozwalają na wykonywanie kopii nagrań ze starszych źródeł – gramofonów, magnetofonów itd. i cyfrowy zapis nagrań nawet w rozdzielczości 16bit/192kHz. Cyfrowe wejścia audio umożliwiają natomiast bezstratne nagrywanie dźwięku ze źródeł cyfrowych, z opcją zmiany częstotliwości próbkowania (na niższą lub wyższą) w zakresie 44-192kHz.

X30 może pracować także jako serwer muzyczny dla innych odtwarzaczy i sprzętów zainstalowanych w domu. Wbudowane serwery pracujące w standardzie UPnP/DLNA oraz Samba umożliwiają strumieniowe przesyłanie plików audio do innych zgodnych urządzeń oraz na zdalny dostęp do dysku odtwarzacza z poziomu komputerów PC pracujących w tej samej sieci komputerowej. Na liście serwerów znajduje się także FTP odpowiadający za szybkie transfery plików do i z odtwarza, także poza siecią domową.

Poza podstawowymi funkcjami odtwarzania i katalogowania zbiorów, X30 oferuje również szereg funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z urządzenia. Użytkownik może tworzyć i zapamiętywać playlisty oraz tworzyć kolejkę bieżącego odtwarzania dokładając do niej na zapas kolejne pliki czy albumy. Po ustawieniu zegara dostępne jest programowanie nagrywania z radia internetowego lub FM oraz funkcja wyłączania i włączania urządzenia o zadanych porach dnia (w tym funkcja budzika). Opcja resume-play po ponownym uruchomieniu sprzętu wraca do odtwarzanych wcześniej utworów. Zakładki (bookmarks) dla utworów muzycznych pozwalają na szybki skok w wybrane miejsce wybranego nagrania, a lista ulubionych stacji radiowych pomaga w nawigacji po tysiącach dostępnych rozgłośni. Nie zabrakło także opcji odtwarzania plików bez przerw (gapless), niezbędnej przy odsłuchu nagrań koncertowych.

Do kontroli pracy odtwarzacza wykorzystywany jest pilot i kolorowy ekran 5” o rozdzielczości 800x480 punktów, który umieszczono na froncie obudowy (obraz można też alternatywnie przełączyć na TV, przez złącze HDMI). Ekran wyświetla ustawienia, listy plików oraz okładki płyt, a także zdjęcia (JPG) i pozwala na wygodną graficzną lub tekstową nawigację po zbiorach. Producent przewidział opcję zmiany wielkości liter wyświetlanych na ekranie, tak aby zapewnić komfortową obsługę niezależnie od odległości w jakiej siedzi słuchacz. Na froncie urządzenia umieszczono dwie wciskane gałki (głośność oraz nawigacja), kilka podstawowych przycisków kontroli odtwarzania, jedno ze złącz USB, jedno z wejść AUX-IN oraz regulowane złącze słuchawkowe. Metalowa, bardzo solidna, obudowa odtwarzacza wykonana została w całości z metalu, front wykonano z grubego na 8mm płata aluminium, całość może być wykończona w kolorze czarnym lub ciemno-srebrnym.

Alternatywną formą kontroli działania urządzenia jest wykorzystanie komputera PC lub urządzeń mobilnych (tablet/smarfon) z przeglądarką WWW. Interfejs WWW pozwala na wygodne budowanie playlist, edycję oraz kontrolę bieżącego odtwarzania plików, edycję opisów utworów i przypisanych grafik. X30 obsługuje także standard DLNA DMR, który pozwala na strumieniowe przesyłanie do niego muzyki przez sieć, z urządzeń mobilnych.

Bogaty zestaw złącz w jakie wyposażono CocktailAudio X30 obejmuje 3 cyfrowe wyjścia audio (optyczne, koncentryczne oraz AES/EBU XLR) pracujące w pełnym zakresie do 24b/192kHz z opcją upsamplingu, parę stereofonicznych wyjść analogowych oraz dwa cyfrowe i dwa analogowe wejścia audio. Kolejne złącza obejmują trzy porty USB dla nośników danych lub karty WiFi, szybkie złącze sieci LAN 1Gbit, złącze HDMI do podłączenia TV oraz złącze anteny FM. We wnętrzu urządzenia znajdziemy podwójny układ zasilania (dla wzmacniacza oferującego moc 2x50W oraz osobny dla układów cyfrowych). W konstrukcji wykorzystano bardzo stabilne oscylatory TCXO, za konwersje sygnałów audio odpowiadają wysokiej jakości przetworniki DAC Burr-Brown PCM1792A, sterowanie powierzono wydajnemu procesorowi Sigma Designs 700Mhz.

X30 miał swoją premierę na targach IFA w Berlinie (6-11 września 2013), do sprzedaży w Polsce trafi w połowie października. Cena detaliczna urządzenia, bez dysku twardego, wynosi 4500 zł, w sklepach będą też oferowane zestawy z dyskami twardymi o wybranym rozmiarze i pojemności. Do urządzenia można dokupić kartę sieci bezprzewodowej w cenie 70 zł (jednak przy pracy w trybie serwera dla zewnętrznych urządzeń zalecane jest korzystanie z połączenia kablowego LAN). Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube