ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES: Innowacje przyszłości na CES 2017

Logo CES

Jubileuszowa, 50. edycja CES 2017, odbyła się w dniach 5-8. stycznia 2017 roku w Las Vegas. Rekordowa pod wieloma względami impreza na ponad 220 000 metrów kwadratowych zgromadziła ponad 3800 wystawców, w tym niespotykaną liczbę 600 start-upów w Eureka Park. Organizatorem targów CES 2017 jest Consumer Technology Association (CTA).

To najlepszy sposób na świętowanie 50. urodzin CES – z największą w historii powierzchnią wystawienniczą, na której możemy oglądać wszystkie technologie jutra” powiedział Gary Shapiro, Prezes i CEO CTA. „Produkty i usługi pokazane na CES 2017 zrewolucjonizuję praktycznie każdy aspekt naszego życia. Od nowinek związanych z wirtualną rzeczywistością, poprzez rozwiązania dla inteligentnego domu autonomiczne pojazdy, roboty, wearables czy technologie związane ze zdrowiem – CES 2017 prezentuje przyszłość i to, co ona oznacza dla nas i naszego świata.

Podczas otwarcia CES 2017 CTA przedstawiło dane z dorocznego raportu odnośnie rynku nowych technologii, w których pokazała rozwój i trendy ponad 100 kategorii produktów. Prezentacja z wynikami badań dostępna jest na stronie CTA.tech.

Gościem honorowy otwarcia CES 2017 był założyciel i CEO NVIDIA, Jen Hsun Huang, który zapowiedział wiele nowości i przełomowych rozwiązań – wśród nich nową odsłonę popularnej gry Mass Effect Andromeda czy usługę streamingowania danych GeForce NOW™, która zamieni dowolny komputer PC w potężną maszynę do grania w chmurze. Juang zapowiedział także nową wersję Shield TV (od teraz Shield) – wspierającą 4k HDR zarówno dla gier jak i tworzenia filmów dzięki pierwszej na świcie platformie multimedialnej 4K HDR. Wsparciem dla sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence, AI) w Shield będzie NVIDIA SPOT, urządzenie typu plug-in, które rozpoznaje i rozumie poszczególne języki i pozwala spersonalizować AI pod kątem indywidualnych preferencji. Prezes NVIDIA zapowiedział także premierę Xaviera - opartego na AI superkomputera przeznaczonego do wykorzystania w pojazdach, w tym w tworzonym przez NVIDIĘ BB8, a także nowe funkcje w opartych na NVIDIA AI rozwiązaniach dla samochodów, które ostrzegą kierowcę o zagrożeniach na drodze, a także umożliwią rozpoznawanie mimiki twarzy oraz poleceń głosowych w celu dalszej poprawy bezpieczeństwa jazdy. Huang zapowiedział także rozszerzenie współpracy z Audi w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji dla kolejnej generacji autonomicznych samochodów, które zdaniem firm wyjadą na drogi już w 2020 roku.

CES 2017 to także seria wydarzeń towarzyszących. Jednym z najważniejszych był największy w historii CES Unveiled – spotkanie dla przedstawicieli mediów z całego świata, w którym wzięło udział 190 firm (18% więcej niż w 2016 roku), w tym aż 60 start-upów. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 2000 dziennikarzy, którzy mieli okazję zobaczyć przedpremierowe nowinki i innowacje. Więcej szczegółów na temat CES Unveiled tutaj.

W tym roku po raz pierwszy podczas CES zorganizowano pełne dwa dni premierowych konferencji poszczególnych firm – z okazji do pokazania swoich najnowszych rozwiązań skorzystało 28 koncernów, m.in. BMW (prototyp BMW 7 – w pełni autonomiczny sedan), Bosch (projekt personalizowanego autonomicznego samochodu), Huawei (Honor 6X z podwójną kamerą), Hyundai (IONIC Scooter), LG (LG Signature OLED TV W zwany też „Wallpaper TV”), Panasonic (aparat LUMIX GH5 z opcją wsparcia 6k), Qualcomm (nowy procesor mobilny w technologii 10 nm Snapdragon 835), Samsung (technologia Wash and FlexDry), Sony (nowe ekrany CLEDIS - Crystal LED Integrated Structure), Toyota (Conept-i, autonomiczny samochód pozwalający na interakcję z wbudowaną AI).
Organizowane przez CTA targi CES 2017 są największym na świecie wydarzeniem skupiającym wszystkich kluczowych graczy działających na rynku elektroniki użytkowej. Ich ostatnia edycja odbyła w dniach 5-8. stycznia 2017 roku w Las Vegas. Więcej informacji na temat wystawców i premier dostępne jest na CES.tech.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube